جاب آفر آلمان چیست

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin

همراه ما باشید تا بیشتر با جاب آفر آلمان چیست آشنا شوید.

در زندگی هر کسی گاها زمانی پیش می آید که به این نتیجه می رسد که دیگر زندگی در کشور خودش برای وی تمام شده است و تصمیم می گیرد تا با پشت سر گذاشتن همه ی متعلقات و وابستگی هایش از جمله خانواده و شغل و کار و شهر و کشور و غیره زندگی جدیدی را در کشور جدیدی شروع کند و سرنوشت خود را آنجا هم بیازماید.

برای مهاجرت راه های مختلف و کشورهای متعددی وجود دارند که شخصی که مایل به مهاجرت است با توجه به توانایی هایی که دارد و نیز نظر به مشخصه هایی که کشور مقصد وی برای مهاجرت دارد، از میان مقصدها یکی را برگزیده و راه هایی که می تواند به این کشور مهاجرت کند را مورد ارزیابی قرار داده و سپس برای مهاجرت اقدام کند. یکی از کشورهای اروپایی که بسیار مهاجر پذیر بوده و از نظر اوضاع اقتصادی نیز در وضع مطلوبی قرار دارد کشور آلمان است.

برای مهاجرت به این کشور از طریق کار دو راه وجود دارد

برای مهاجرت به این کشور از طریق کار دو راه وجود دارد. نخست به وسیله ی ویزای پیشنهاد کار یا جاب آفر  Job Offer))  و دیگری به وسیله ی ویزای جست و جوی کار یا جاب سیکر Job Seeker)). البته به وسیله ی ویزای تحصیلی نیز می توان به این کشور مهاجرت کرد که این موضوع مورد بحث نیست.

در این مطلب تصمیم داریم تا ببینیم جاب آفر آلمان چیست و بیشتر در مورد ویزای جاب آفر آلمان یا پیشنهاد کار بپردازیم. اگر شما هم قصد مهاجرت در سر دارید و به خصوص می خواهید به کشور آلمان از طریق ویزای کار مهاجرت کنید، این مطلب مناسب شما خواهد بود و بهتر است مطالعه ی مقاله بررسی جاب آفر آلمان چیست را از دست ندهید.

در مقاله جاب آفر آلمان چیست می خوانیم:

 •   وضعیت کشور آلمان به شکل عمومی چگونه است؟
 •   هزینه های زندگی در کشور آلمان چگونه است؟
 •   کدام شهرها برای کار کردن در کشور آلمان مناسب تر هستند؟
 •   چگونگی اقامت گرفتن در کشور آلمان به وسیله ی کار
 •   چه مدرک هایی برای ویزای کار آلمان و اقامت کاری در این کشور لازم است؟
 •   میزان حقوق در کشور آلمان به چه صورت است؟
 •   برای مهاجرت به آلمان به وسیله ی جاب آفر چه شغل هایی مورد نیاز است؟
 •   رشته های مهندسی مورد نیاز برای مهاجرت به کشور آلمان
 •   رشته های پزشکی و پیراپزشکی مورد نیاز برای مهاجرت به کشور آلمان
 • رشته های فنی و حرفه ای و سایر شغل های مورد نیاز برای مهاجرت به کشور آلمان
 •   چگونگی پیدا کردن کار در کشور آلمان
 •   موسسه های کاریابی در کشور آلمان چگونه عمل می کنند؟
 • ویزای جاب آفر آلمان چیست و یا پیشنهاد شغلی آلمان چگونه ارائه می شود؟
 •   شرایط دریافت جاب آفر آلمان چیست؟
 •   مزیت های گرفتن ویزای کاری به وسیله ی جاب آفر آلمان چیست؟
 •   جاب سیکر یا ویزای جست و جوی کار در آلمان چگونه است؟
 •     برای این که متقاضی بتواند برای همراهانش نیز ویزا بگیرد چه شرایطی لازم است؟
 •   شروط مخصوص متقاضی برای گرفتن ویزای همراهان وی
 •   برای گرفتن ویزای همراه چه مدارکی لازم است؟
 •   چگونه فرد متقاضی می تواند تابعیت آلمانی برای خود بگیرد؟
 •   آشنایی با بلوکارت آلمان
 •   بلوکارت چیست؟
 •   چگونه می توان بلوکارت کشور آلمان را دریافت کرد؟
 •   گرفتن بلوکارت به وسیله ی ثبت شرکت چگونه است؟
 •   چه مدارکی برای گرفتن بلو کارت لازم است؟
 •   مزیت های بلوکارت آلمان چیست؟
 •   میزان اعتبار بلوکارت چقدر است؟
 •   معادل سازی مدارک تحصیلی برای مهاجرت به آلمان

 

وضعیت کشور آلمان به شکل عمومی چگونه است؟

وضعیت کشور آلمان به شکل عمومی چگونه است؟
وضعیت کشور آلمان به شکل عمومی چگونه است؟

یکی از کشورهای پیشرفته ی موجود در قاره ی اروپا کشور آلمان است که نام رسمی آن جمهوری فدرال آلمان بوده و در دسته ی کشورهایی با صنعت پیشرفته و نیز ثروتمند قرار می گیرد. کشور آلمان دارای شانزده ایالت می باشد که بعضا هر یک از این ایالت ها می توانند در مواردی به خصوص، به صورت مستقل کار کرده و برای خود تصمیم بگیرند.

زبان رسمی این کشور آلمانی بوده و واحد پول آن یورو است. با مساحت سیصد و پنجاه و هفت هزار و سیصد و هشتاد و شش کیلومتر، آلمان دارای جمعیتی حدود هشتاد و سه میلیونی بوده و شهر برلین پایتخت این کشور می باشد.

آلمان که از پایه گذاران اتحادیه ی اروپا محسوب می شود در سازمان هایی مانند سازمان ملل متحد، ناتو، کشورهای گروه هشت و کشورهای گروه پنج نیز عضویت دارد.

عموما این کشور همواره به افراد در جست و جوی کار اعم از بومی و غیر بومی طیف گسترده ای از پیشنهادات کاری را ارائه می دهد چرا که آلمان به عنوان چهارمین کشور صنعتی در دنیا شناخته می شود و دارای کارخانه ها و کمپانی های بسیار بزرگ و معروفی است که می توانند این فرصت های شغلی را ایجاد کنند.

کمبود نیروی کار حرفه ای و متخصص

کمبود نیروی کار حرفه ای و متخصص در سال های اخیر در این کشور سبب شده است تا مسئولان این کشور بخواهند این کمبود نیرو را از طریق جذب نیروی کار ماهر و حرفه ای از نوع مهاجر جبران کنند و به همین دلیل روش های خاص و شرایط ویژه ای  برای جذب مهاجران ایجاد کرده اند.

علاوه بر وضعیت کاری مناسب این کشور از نظر فرصت های تحصیل هم بسیار خوب بوده و دارای سامانه های آموزشی و تحصیلی بسیار پیشرفته ای بوده که گاها حتی به صورت رایگان نیز به جویندگان علم خدمات ارائه می دهند و همین امر نیز سبب شده تا مهاجرانی که قصد مهاجرت از طریق تحصیل را دارند این کشور را در شمار گزینه های خود قرار دهند.

تمامی این شرایط و ویژگی ها سبب شده تا هر سال مهاجران بسیاری از اقصی نقاط دنیا به خصوص کشور خودمان ایران برای مهاجرت به این کشور تلاش کنند.

هزینه های زندگی در کشور آلمان چگونه است؟

هزینه های زندگی در کشور آلمان چگونه است؟
هزینه های زندگی در کشور آلمان چگونه است؟

یکی از مهم ترین چیزهایی که شخصی که قصد مهاجرت دارد باید به آن توجه داشته و پیش از هر گونه اقدام آن را مورد ارزیابی قرار دهد، هزینه های زندگی در کشور مقصد است.

چرا که اگر سطح این هزینه ها برای یک زندگی معمولی بالا بوده و در مقابل میزان درآمد هم به همان اندازه بالا نباشد، زندگی عملا غیر ممکن است.

چیزی که در مورد کشور آلمان وجود دارد این است که این کشور با وجود قرار گرفتن در قاره ی گرانی همچون اروپا و نیز بودن در بین کشورهای تراز اول دنیا از نظر اقتصادی و صنعتی و پیشرفته بودن در قیاس با کشورهایی که در سطح خودش هستند، از نظر هزینه های زندگی بسیار مناسب و مقرون به صرفه است.

گران ترین شهر

شاید بتوان گران ترین شهر این کشور را دوسلدورف به شمار آورد که هزینه ی زندگی در آن به صورت ماهیانه چیزی در حدود دو هزار و ششصد یورو گزارش شده است.

در مقابل این شهر نیز شهر ارزان لایپزیگ قرار دارد که هزینه های زندگی برای آن ماهیانه هزار و نهصد یورو است. در ادامه مطلب جاب آفر آلمان چیست به برخی از هزینه های زندگی در کشور آلمان می پردازیم:

هزینه ی گرفتن غذا از رستوران چیزی در حدود 10 یورو است.

هزینه ی بلیط برای سینما نیز چیزی حدود 10 یورو است.

برای رفت و آمدهای ماهیانه باید مبلغی حدود 70 یورو در نظر بگیرید.

برای خدمات رفاهی نیز به صورت ماهیانه باید چیزی در حدود دویست و چهارده یورو در نظر بگیرید.

کدام شهرها برای کار کردن در کشور آلمان مناسب تر هستند؟

کشور آلمان شهرها و ایالت های مختلفی دارد که هر یک از آن ها به فرد متقاضی شانس مختلفی برای مهاجرت می دهند و این امر به این علت است که هر یک از این شهرها دارای فرصت های شغلی و نیز گستردگی بازار کاری متفاوت با بقیه هستند.

برخی شهرهای بزرگ این کشور مانند کلن، مونیخ، دوسلدورف، لایپزیگ، هامبورگ و سایر شهرهای صنعتی آلمان از نظر فرصت های شغلی بسیار متنوع تر بوده و به فرد درخواست دهنده طیف گسترده ای از پیشنهادات کاری را ارائه می دهند.

برای این که ببینید کدام شهر مناسب رشته ی تحصیلی و فیلد شغلی شما است و بتوانید برای آن اقدام کنید، بهترین کار کمک گرفتن از یک مشاور مهاجرتی و آژانس های مهاجرتی معتبر و دارای مجوز است. در ادامه بیشتر در مورد جاب آفر آلمان چیست، توضیح می دهیم.

چگونگی اقامت گرفتن در کشور آلمان به وسیله ی کار

چگونگی اقامت گرفتن در کشور آلمان به وسیله ی کار
چگونگی اقامت گرفتن در کشور آلمان به وسیله ی کار

یکی از مهمترین مواردی که افراد مایل به مهاجرت به کشور آلمان از طریق کار باید به آن دقت کنند، میزان نرخ بیکاری در این کشور است. براساس آمارها، نرخ بیکاری در این کشور در ماه جولای سال دو هزار و نوزده تقریبا سه و یک دهم درصد بوده و این عدد نشان می دهد که این کشور از نظر نیروی کاری با کمبود مواجه بوده و نیازمند نیروهای کار ماهر و کاربلد است.

اگر فردی که می خواهد به کشور آلمان به وسیله ی کار مهاجرت کند بتواند این کار را انجام داده و جذب بازار کار شود، به وی این اجازه داده می شود تا خانواده ی خود را نیز به کشور آلمان بیاورد. همان طور که گفته شد برای این که شخصی بتواند به وسیله ی ویزای شغلی در کشور آلمان مشغول به کار شده و اقامت بگیرد دو روش موجود است.

نخست داشتن پیشنهاد شغلی یا جاب آفر که در این حالت شخص می تواند به همراه خانواده اش به این کشور مهاجرت کند و روش دوم از طریق جست و جوی شغلی یا جاب سیکر که در این نوع از مهارت فرد تا پیدا کردن کار مجاز به همراه داشتن خانواده ی خود در کشور آلمان نیست و تنها زمانی که توانست یک قرارداد کاری معتبر امضا کرده و نوع ویزای خود را عوض کند قادر است تا برای پیوستن خانواده اش به خود اقدام کند.

مقصود از همراهان یا خانواده در تعاریف قانونی همسر و فرزندان زیر سن قانونی یعنی 18 سال هستند. در ادامه مطلب بیشتر در مورد جاب آفر آلمان چیست، توضیح می دهیم.

چه مدرک هایی برای ویزای کار آلمان و اقامت کاری در این کشور لازم است؟

چه مدرک هایی برای ویزای کار آلمان و اقامت کاری در این کشور لازم است؟
چه مدرک هایی برای ویزای کار آلمان و اقامت کاری در این کشور لازم است؟

در این نوع از مهاجرت یعنی اقامت به وسیله ی کار در کشور آلمان هنگامی که فرد درخواست دهنده در حال اقدام کردن برای گرفتن ویزای شغلی است، در نخستین قدم می بایست مدرک های خود را که برای گرفتن ویزا لازم است کامل کرده و به سفارت این کشور تحویل دهد.

اگر پرونده ی شخص درخواست دهنده کامل باشد، روال کار را برای انجام مهاجرت راحت تر می کند و قطعا می تواند برای درخواست دهنده کمک کننده باشد.

با توجه به این که روال گرفتن ویزای کاری و نیز نوع چینش پرونده، امری تخصصی است؛ بهترین کار این است  که اگر به این کار آشنایی ندارید، از یک وکیل متخصص در این زمینه کمک بگیرید و از پیشنهادها و مشورت های وی بهره مند شوید.

برای جست و جو برای وکیل های مخصوص مهاجرت که در کار خود حرفه ای باشند و دارای اعتبار نیز باشند، بهترین کار مراجعه به آژانس های مهاجرتی معتبر و با سابقه است.

مدرک هایی که برای گرفتن ویزای کاری آلمان به آن احتیاج دارید عبارت هستند از:

 •   درخواست دهنده باید دارای پاسپورت باشد و پاسپورت وی نیز باید دست کم شش ماه اعتبار داشته باشد.
 •   فرد درخواست دهنده باید دارای مدرک تحصیلی باشد که در کمترین حالت باید درجه ی آن کارشناسی باشد.
 •   فرد درخواست دهنده می بایست سه سال سابقه ی کاری مرتبط با رشته ی خود داشته و آن را به همراه مدرک ها ارائه دهد.
 •   اگر فرد درخواست دهنده دارای مدرک فنی و حرفه ای نیز هست، باید حتما آن را در پرونده قرار دهد.
 •   اگر فرد درخواست دهنده مدرک زبان آلمانی دارد باید حتما آن را در پرونده لحاظ کند. دقت کنید در سایت سفارت در قسمت مدارک لازم برای مدرک زبان نوشته شده است if possible یعنی در صورت لزوم. اما وجود مدرک زبان در پرونده می تواند سبب تسهیل در امر صدور ویزای شما شود و کفه ی ترازو را به سمت شما سنگین کند.

برای این که بدانیم جاب آفر آلمان چیست، با ادامه مطلب همراه ما باشید.

میزان حقوق در کشور آلمان به چه صورت است؟

میزان حقوق در کشور آلمان به چه صورت است؟
میزان حقوق در کشور آلمان به چه صورت است؟

یکی دیگر از نکته هایی که لازم است درخواست دهنده های مهاجرت به کشور آلمان به آن توجه ویژه ای داشته باشند میزان حقوق و دستمزد مشاغل مختلف در این کشور است.

مثلا در سال دو هزار و هفده میلادی متوسط میزان حق الزحمه در کشور آلمان برای یک نیروی کاری که به صورت تمام وقت مشغول به کار بوده، چیزی حدود سه ممیز هفتصد و هفتاد یورو به ازای هر ساعت به صورت ماهانه بوده است. نکته ی مهم در این میان این است که ساعت کاری برای یک فرد شاغل تمام وقت در این کشور برابر با سی و پنج ساعت به ازای هر هفته می باشد.

همچنین کمترین میزان حق الزحمه در این کشور برابر با هزار و پانصد یورو و بیشترین میزان حق الزحمه برابر با چهار هزار یورو به ازای هر ماه است.

در ادامه میزان حقوق برای برخی رشته ها آورده شده است:

میزان حق الزحمه ی یک کارورز پرستار برابر هزار و دویست یورو در ماه است.

میزان حق الزحمه ی یک پرستار برابر دو هزار و پانصد یورو در ماه است.

میزان حق الزحمه ی یک مهندس مکانیک برابر سه هزار و پانصد یورو در ماه است.

میزان حق الزحمه ی یک دکتر متخصص برابر پنج هزار و ششصد یورو در ماه است.

میزان حق الزحمه ی یک مهندس نرم افزار برابر سه هزار و سیصد یورو در ماه است.

میزان حق الزحمه ی یک راننده ی خودروهای سنگین برابر دو هزار و هفتصد یورو در ماه است.

برای مهاجرت به آلمان به وسیله ی جاب آفر چه شغل هایی مورد نیاز است؟

برای مهاجرت به آلمان به وسیله ی جاب آفر چه شغل هایی مورد نیاز است؟
برای مهاجرت به آلمان به وسیله ی جاب آفر چه شغل هایی مورد نیاز است؟

برای این که شخص درخواست دهنده قادر باشد تا نسبت به دریافت ویزای کاری اقدام کند می بایست با شغل هایی که این کشور نیاز دارد نیز آشنایی داشته باشد تا در صورتی که رشته ی تحصیلی وی و شغلی که در نظر دارد در این لیست از شغل ها موجود نباشد تلاش بیهوده برای گرفتن ویزای کاری انجام ندهد.

همچنین داشتن اطلاعات کافی در مورد بازار کار کشور مقصد برای مهاجرت یعنی آلمان و فرصت های شغلی آن سبب می شود تا درخواست دهنده با اطلاعات کامل تری برای مهاجرت اقدام کند.

نظر به این که کشور آلمان در دسته ی کشورهای صنعتی و پیشرفته قرار می گیرد و نیز از نظر وضعیت اقتصادی دارای شرایط خوبی می باشد، عموما رشته های فنی و مهندسی مثل مهندسی کامپیوتر، مهندسی برق و تمامی زیر شاخه های آن، مهندسی مکانیک و همچنین رشته های پزشکی و پیراپزشکی دارای بازار کار بهتری می باشند. در ادامه بیشتر در مورد جاب آفر آلمان چیست، توضیح می دهیم.

رشته های مهندسی مورد نیاز برای مهاجرت به کشور آلمان

رشته های مهندسی مورد نیاز برای مهاجرت به کشور آلمان
رشته های مهندسی مورد نیاز برای مهاجرت به کشور آلمان

برخی از رشته های مهندسی مورد نیاز در کشور آلمان به شرح زیر هستند:

مهندسی فناوری اطلاعات IT))، مهندسی کامپیوتر، مهندسی نرم افزار و یا سخت افزار، مهندسی برنامه نویسی، مهندسی صنایع، مهندسی خودرو، مهندسی مکانیک، مهندسی الکتروتکنیک، مهندسی برق (و برق صنعتی)، مهندسی الکترونیک،

مهندسی معماری، مهندسی عمران، مهندسی ساختمان، مهندسی پروژه،مهندسی تجهیزات بهداشتی، مهندسی جوش، مهندسی پزشکی، مهندسی فناوری حفاری، مهندسی ژنتیک، مهندسی شیمی، مهندسی قدرت، مهندسی مخابرات،

مهندسی مکانیک خودرو، مهندسی مواد، مهندسی اپتیک و لیزر، مهندسی احتراق، مهندسی محیط زیست، مهندسی معدن، مهندسی مکاترونیک، مهندسی نفت، مهندسی هوافضا، مهندسی اتوماسیون صنعتی، مهندسی لجستیک.

رشته های پزشکی و پیراپزشکی مورد نیاز برای مهاجرت به کشور آلمان

رشته های پزشکی و پیراپزشکی مورد نیاز برای مهاجرت به کشور آلمان
رشته های پزشکی و پیراپزشکی مورد نیاز برای مهاجرت به کشور آلمان

برخی از رشته های پزشکی و پیراپزشکی که در کشور آلمان مورد نیاز هستند به شرح زیر هستند:

پزشک عمومی (شرایط خاصی دارد)، دندانپزشکان (شرایط خاصی دارد)، دامپزشکی (شرایط خاصی دارد)، پرستاری، مامایی، ارتوپدی، توانبخشی، شنوایی شناسی، بینایی سنجی، زیست شناسی، بهداشت، درمان و مراقبت، مشاغل بیمارستانی، نگهداری سالمند.

رشته های فنی و حرفه ای و سایر شغل های مورد نیاز برای مهاجرت به کشور آلمان

سایر شغل هایی که در این کشور مورد نیاز است و بیشتر رشته های فنی و حرفه ای را در بر می گیرد عبارت هستند از:

خودرو، ادمین شبکه، علوم پایه، لوکوموتیورانی، رباتیک، مدیر و مهندسی فروش، مدیر و مهندسی پروژه، مدرس اتوماسیون صنعتی، تحقیقات فنی و توسعه علم، مکانیک ساخت و ساز، مشاغل مرتبط با سازه‌های الکتریکی،

تکنولوژی ماشین‌های الکتریکی، متخصص فن آوری فلزی – فن آوری ساخت، مشاغل مرتبط با ساخت و ساز ساختمان، مشاغل مرتبط با لوله کشی، گرمایش، تهویه مطبوع، مشاغل مرتبط با کوره و سیستم‌های گرمایش هوا، تکنولوژیست صنعت، سنگ تراشی، مشاور شرکت، مدیریت خرید، دستیار فروش، مدیریت توزیع، مدیر منابع انسانی.

چگونگی پیدا کردن کار در کشور آلمان

چگونگی پیدا کردن کار در کشور آلمان
چگونگی پیدا کردن کار در کشور آلمان

یکی از مهمترین روش هایی که به کمک آن می توان اقامت آلمان را دریافت کرد، چگونگی پیدا کردن کار در این کشور است. اگر شما فردی هستید که در مورد بازار کار آلمان تحقیقاتی کرده اید و اطلاعات به دست آورده اید و در عین حال هم می توانید به خوبی با کارفرماها ارتباط برقرار کنید، در کنار داشتن برخی فاکتورهای دیگر می توانید به راحتی برای خود کار خوبی در این کشور پیدا کنید.

این مولفه ها عبارت هستند از کمترین میزان مدرک تحصیلی لیسانس یا فوق لیسانس و نیز دارا بودن سه سال سابقه ی کار در رشته ای مرتبط با رشته ی تحصیلی و همچنین بهره مند بودن از شرط سنی مناسب.

اگر شخصی تمامی این مشخصه ها را دارا باشد می تواند نسبت به برقراری ارتباط با کارفرماهایی که در شرکت های مختلف در کشور آلمان مشغول به کار هستند اقدام کند و به این وسیله بتواند برای خود یک قرارداد شغلی داشته باشد.

البته می توان گفت سابقه های کاری شخص درخواست دهنده و نیز میزان دانش زبانی وی هم می تواند در تسهیل این راه و سرعت بخشیدن به آن بسیار کمک کننده باشد.

برای پیدا کردن کار در کشور آلمان عموما دو راه وجود دارد:

روش نخست این است که فرد درخواست دهنده باید یک پیشنهاد کاری داشته باشد. حال این پیشنهاد کاری از کجا پیدا می شود؟ فردی که متقاضی مهاجرت است باید رزومه ی خود را برای شرکت های مختلف و کارفرمایان گوناگون فرستاده و هر کدام از کارفرماها که شخص را برای کار کردن با شرایط خود مناسب دیدند به وی پیشنهاد شغل داده و با او قرارداد امضا می کنند.

نکته ی مهم در این مورد این است که قرارداد کاری و دعوت نامه ی کارفرما در صورتی دارای اعتبار است که کارفرما روال تقاضا دادن برای کارمند و آگهی را در آلمان و نیز اتحادیه ی اروپا به انجام رسانده باشد و نتوانسته باشد شخصی با شرایط مورد نظرش را در حوزه ی اتحادیه ی اروپا پیدا کند

و تنها موردی که در دسترس کارفرما باشد همین شخص متقاضی برای مهاجرت باشد. حال این فرد درخواست دهنده برای کار می تواند مدارک خود را در کنار دعوتنامه ی کاری که از کارفرما در اختیار دارد ارائه کرده و قرارداد کاری مورد نظر را امضا کرده و جذب بازار شغلی کشور آلمان شود.

در روش دوم درخواست دهنده بدون این که هیچ پیشنهاد شغلی در اختیار داشته باشد و با یک ویزای جست و جوی شغلی به نام جاب سیکر به کشور آلمان وارد شده و مهلتی شش ماهه دارد تا با توجه به توانایی ها و مهارت های خودش بتواند با کارفرماهای مختلف قرار مصاحبه بگذارد و یکی از آن ها را مجاب کند که وی مناسب کار در شرکت یا پروژه ی کاری آن ها است و به این وسیله بتواند کار پیدا کند و قرارداد کاری امضا کند.

موسسه های کاریابی در کشور آلمان چگونه عمل می کنند؟

موسسه های کاریابی در کشور آلمان چگونه عمل می کنند؟
موسسه های کاریابی در کشور آلمان چگونه عمل می کنند؟

یکی از راه هایی که فرد درخواست دهنده برای مهاجرت به آلمان می تواند به وسیله ی آن نسبت به پیدا کردن یک فرصت شغلی متناسب با توانایی ها و استعدادهایش اقدام کند و بتواند پروسه ی ورود به بازارهای شغلی را برای خود ساده تر کند، استفاده از موسسه ها و آژانس های کاریابی است که در کشور آلمان مشغول به کار هستند.

این دسته از آژانس ها و موسسه ها در کشور آلمان همانند هر کشور دیگری روال کاری که انجام می دهند به این صورت است که می بایست از درخواست دهنده ی مهاجرت رزومه ی کاری و مدرک های وی را دریافت کرده و با آن ها قراردادی امضا می کنند

که به جای فرد درخواست دهنده با شرکت ها و کارفرماهای مختلف ارتباط برقرار کرده و ضمن ارائه ی رزومه ی کاری متقاضی به آن ها سعی کند تا نظر مساعد شرکت ها یا کارفرمایان را نسبت به فرد متقاضی جلب کرده و شرایط را برای عقد قرارداد  شرکت با فرد متقاضی را مهیا کند. چیزی که در اینجا اهمیت دارد رزومه ی فرد متقاضی است.

رزومه باید به صورت حرفه ای نوشته شده باشد

این رزومه باید به صورت حرفه ای نوشته شده باشد و طوری باشد که کفه ی ترازو را برای فرد درخواست دهنده سنگین تر کند. چرا که این رزومه می تواند سبب موفقیت متقاصی شود و کارفرماها را مجاب به عقد قرارداد کاری با وی  کند.

چگونگی پرداخت هزینه ها نیز به این صورت است که اگر موسسه یا آژانس کاریابی بتواند در انجام کار محوله به وی موفق شود به دو صورت می تواند پول خود را دریافت کند: نخست این که مبلغ معین شده بین دو طرف از اولین حقوق متقاضی کم خواهد شد و روش دوم این که فرد متقاضی می تواند مبلغ مورد توافق را به صورت تماما نقد و یا اقساطی به موسسه ی مورد نظر پرداخت کند.

برخی از این موسسه های کاریابی برای کشور آلمان به شرح زیر هستند:

WWW.JOBVECTOR.DE

LP. EXPERTEER.DE

WWW.MONSTER.DE/EN

WWW.STEPSTONE.DE

HEMMERSBACH.COm

اگر رشته ی شما یکی از رشته های پزشکی یا پیراپزشکی است سایت ها و موسسه های کاریابی زیر که منحصرا برای این رشته ها فعالیت می کنند نیز می تواند بسیار کمک کننده باشد:

آژانس مخصوص برای استخدام کردن افراد کادر بهداشت و درمان

آژانس کاریابی ژرمن مدیسن(Germanmedicine)

آژانس استخدام c jobs Germany

آژانس medijobs

آژانس کاریابی doc to let

ویزای جاب آفر آلمان چیست و یا پیشنهاد شغلی آلمان چگونه ارائه می شود؟

ویزای پیشنهاد کاری در آلمان که به جاب آفر Job Offer)) هم شناخته می شود، عموما به کلیه ی رشته هایی تعلق می گیرد که قادر نیستند بلوکارت دریافت کنند. در ادامه ی این مطلب در مورد این که بلوکارت چیست و چگونه عمل می کند، صحبت خواهیم کرد.

برای این که شما بتوانید در کشور آلمان شغلی داشته باشید لازم است که حتما یک پیشنهاد شغلی از سمت یک کارفرما یا شرکت آلمانی یا همان جاب آفر داشته باشید.

پیدا کردن جاب آفرهای مناسب عموما خیلی راحت نیست

پیدا کردن جاب آفرهای مناسب عموما خیلی راحت نیست و شیوه کاری ساده ای در بر ندارد و اگر شما به این پروسه ها خیلی آشنایی نداشته باشید، ممکن است حتی سبب عدم پذیرش درخواست شما شود. پس بهترین کار این است که از یک وکیل یا موسسه های مهاجرتی که منحصرا برای انجام این گونه فعالیت ها مشغول هستند بهره بگیرید.

عموما در سایت های رسمی چیزی مبنی بر شرط سنی برای جاب آفر موجود نیست اما براساس تجربه عموما افرادی که زیر چهل و پنج سال سن دارند برای دریافت جاب آفر مستعدتر هستند و قادر هستند مرحله های این کار را آسان تر طی کنند.

البته که در موقعیت های خاص دیده شده که افراد با سن بالاتر از این هم توانسته اند تا نسبت به گرفتن جاب آفر اقدام کرده و موفق نیز شوند که البته این امر بسیار وابسته به رزومه ی این افراد بوده که عموما رزومه ی بسیار قوی و متقاعد کننده ای داشته اند که کارفرما را مجاب به دادن پیشنهاد و عقد قرارداد با آن ها کرده است.

هنگامی که قرارداد کار بین کارفرما و متقاضی عقد می شود، با توجه به نوع این قرارداد شخص قادر است اقامت کشور آلمان را دریافت کند. در ادامه بیشتر در مورد جاب آفر آلمان چیست، صحبت خواهیم کرد.

شرایط دریافت جاب آفر آلمان چیست؟

شرایط دریافت جاب آفر آلمان چیست؟
شرایط دریافت جاب آفر آلمان چیست؟

هنگامی که شما به عنوان یک متقاضی توانستید جاب آفر یا پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای آلمانی داشته باشید و در عین حال سفارت این کشور نیز برای ورود شما با آن مشکل خاصی را نبیند و به شما اجازه ی ورود به خاک  این کشور صادر شود، یک ویزا از نوع کاری با دوره ی یک ساله دریافت خواهید کرد.

به کمک این ویزا قادر هستید به مدت دوازده ماه در کشور آلمان زندگی کنید و در آن برای خود شغلی داشته باشید و به ازای آن دستمزدی دریافت کنید.

در مورد شرایط دریافت جاب آفر، در این مقاله صحبت کردیم و فقط کافی است بدانید، این که شما در یک رشته یا زمینه ی کاری از مهارت و استعداد در کنار توانایی و تخصص بهره مند باشید، می تواند بسیار کمک کننده باشد.

اگر شرکت یا کارفرمایی برای شما جاب آفر ارسال کند و بخواهد شما را به عنوان یک نیروی خارجی متخصص که در حیطه ی کشور آلمان و اتحادیه ی اروپا نیستید در شرکت خود استخدام کند، می بایست کارهایی را انجام دهد.

اقدام به انتشار یک آگهی جذب نیروی کار برای پست مورد نظر

پیش از این که این کارفرما به شما پیشنهاد شغلی ارائه دهد می بایست ابتدا در خود کشور آلمان و نیز در اتحادیه ی اروپا برای طول دوره ی شش ماهه، نسبت به انتشار یک آگهی جذب نیروی کار برای پست مورد نظر اقدام کند.

در اینجا دو حالت پیش می آید: اگر در کشور آلمان یا اتحادیه ی اروپا نیروی کار مورد نظر طی این مدت شش ماهه وجود داشته و پیدا شود کار مورد نظر به وی می رسد.

اما اگر در طی این شش ماه شخص مورد نظر کارفرما پیدا نشد، وی می تواند این پیشنهاد شغلی را به شخصی که خارج ز این محدوده یعنی کشور آلمان و اتحادیه ی اروپا قرار دارد داده و با وی قرارداد کاری امضا کند.

هنگامی که کارفرما این روال را از سر می گذراند این موضوع را اثبات می کند که قادر نبوده است تا از میان هموطنان خود یا افراد اتحادیه ی اروپا شخصی را که مجاز به کار در این کشور است، یا دانشجویی را که نیازمند این کار باشد پیدا کند.

در اینجا و این گونه است که جاب آفر ارائه شده به وسیله ی کارفرما از نظر دولت و سفارت کشور آلمان به رسمیت شناخته شده و دارای اعتبار می شود.

شخصی که دارای جاب آفر است اگر بتواند پایه ی حقوقی خود را به چهار هزار و دویست یورو در ماه برساند، می تواند برای گرفتن بلو کارت اقدام کند. در ادامه بیشتر در مورد جاب آفر آلمان چیست، گفت و گو می کنیم.

مزیت های گرفتن ویزای کاری به وسیله ی جاب آفر آلمان چیست؟

مزیت های گرفتن ویزای کاری به وسیله ی جاب آفر آلمان چیست؟
مزیت های گرفتن ویزای کاری به وسیله ی جاب آفر آلمان چیست؟

داشتن یک جاب آفر یا قرارداد کاری پیش از آن که به کشور آلمان مهاجرت کنید، می تواند مزیت های خوبی را در هنگام زندگی در این کشور به شما ارائه دهد. برخی از این مزیت ها در ادامه آورده شده اند:

نخستین مزیت مهم این روش این است که شما به محض ورود به کشور آلمان دارای یک شغل هستید که می توانید در آن مشغول به کار شوید و دیگر دغدغه  جست و جو برای کار و پیدا کردن آن را نخواهید داشت.

چرا که در ابتدای مهاجرت به یک کشور غریبه، آن قدر چالش ها و دغدغه ها زیاد هستند که کم شدن یکی از آن ها هم می تواند در زندگی فرد مهاجر موثر باشد، چه برسد به آن که این بار از روی دوش برداشته شده، دغدغه ی مهمی همچون شغل باشد.

به همین دلیل است که عموما جاب آفر آلمان بسیار پرطرفدار تر از جاب سیکر است و البته در عین حال نیز از شرایط سخت تری در مقایسه با جاب سیکر برخوردار است. در واقع یکی از دلایلی که باید بدانید جاب آفر آلمان چیست، همین موضوع است.

حقوق مناسب

یکی از مهم ترین مزیت هایی که این نوع از مهاجرت برای فرد درخواست کننده در بر دارد حقوق مناسب آن است. این حق الزحمه می تواند به صورت ماهیانه چیزی بین سه هزار و چهارصد یورو تا هشت هزار یورو باشد.

امتیاز مثبت دیگر برای این نوع از ویزا این است که کارهای گرفتن اقامت برای متقاضی بسیار کوتاه تر شده و چیزی حدود هشت ماه تا یک سال و دو ماه یا همان چهارده ماه به طول خواهد انجامید که در مقایسه با سایر روش ها که بین سه تا چهار سال به درازا می کشند، بسیار مدت زمان کوتاهی است.

حسن دیگر بهره مندی از این نوع ویزا این است که شما به عنوان فرد درخواست دهنده می توانید در همان ابتدای ورود به کشور آلمان همراهان خود یعنی خانواده تان اعم از همسر و فرزندانتان که زیر سن قانونی هستند را با خود به این کشور بیاورید و آن ها نیز به راحتی و بدون هیچ محدودیتی قادر به کار کردن و ادامه تحصیل در این کشور هستند.

تنها شرطی که برای آن ها وجود دارد آشنایی به زبان آلمانی است

تنها شرطی که برای آن ها وجود دارد آشنایی به زبان آلمانی در حدی است که بتوانند نیازهای روزمره ی خود را رفع کنند و بتوانند با سایر مردم ارتباط برقرار کنند.

یکی دیگر از مزیت هایی که این نوع از ویزا دارد این است که شما به عنوان متقاضی لازم نیست تمکن مالی خود را به سفارت اثبات کنید، چرا که در بدو ورود به این کشور می توانید به کار مشغول شوید و هزینه های خود را به کمک حقوقی که دریافت می کنید بپردازید.

یکی از با اهمیت ترین مزیت های این نوع از ویزا این است که شما می توانید پس از طی مدت زمان معین شده، نسبت به دریافت اقامت دائم این کشور اقدام کرده و از مزیت هایی که این اقامت دائم به شما می دهد استفاده کنید.

برخی از این مزیت ها عبارت هستند از: امکان تحصیل رایگان فرزندان متقاضی در کشور آلمان، توانایی گرفتن اقامت دائم کشور آلمان و پاسپورت آلمانی و غیره … . همراه ما باشید تا در ادامه بیشتر در مورد جاب آفر آلمان چیست، اطلاعات کسب کنید.

جاب سیکر یا ویزای جست و جوی کار در آلمان چگونه است؟

یکی دیگر از روش هایی که افراد متقاضی می توانند به وسیله ی آن نسبت به گرفتن ویزای کشور آلمان اقدام کنند روش جست و جوی کار یا جاب سیکر (Job Seeker) است.

در این روش ویزا برای شخصی قابل صدور است که دارای حداقل های لازم برای وارد شدن به بازار کار این کشور و دریافت فرصت های شغلی را داشته باشد. این حداقل های لازم عبارت هستند از: متقاضی باید کمترین مدرک تحصیلی که لیسانس است را داشته باشد.

همچنین وی باید دارای سابقه ی کاری به مدت 3 سال بوده و حتی الامکان در این دوره بیمه نیز بوده باشد و بتواند مدارک آن را ارائه دهد. علاوه بر این شرط سنی هم وجود دارد که فرد درخواست دهنده باید بین بیست و پنج تا چهل و پنج سال سن داشته باشد. علاوه بر این آشنایی به زبان آلمانی و داشتن حداقل مدرک سطح A2 یا B1 نیز الزامی است.

در این نوع از روش های گرفتن ویزا به درخواست دهنده از زمان ورود به کشور آلمان شش ماه فرصت داده می شود تا با توانایی هایی که دارد و مهارت و استعداد و دانش بتواند برای خود یک فرصت شغلی پیدا کرده و به استخدام درآید.

فرد باید تا حدودی به زبان آلمانی مسلط باشد

به همین علت این فرد باید تا حدودی به زبان آلمانی مسلط باشد تا بتواند با شرکت ها و کارفرماهای مختلف ارتباط برقرار کرده، آن ها را متقاعد کند تا با وی قرارداد کاری امضا کنند و او را استخدام کنند.

نکته ی مهم برای این نوع از ویزا این است که متقاضی نمی تواند در بدو ورود خانواده ی خود را به همراه داشته باشد و تنها پس از این که موقعیت شغلی مناسب برای وی پیدا شد و قرارداد کار امضا شد، می تواند ابتدا نوع ویزای خود را تغییر داده و سپس درخواست آوردن همرهان خود را به اداره ی مهاجرت ارسال کرده و  نسبت به آوردن همراهان خود اقدام کند.

نکته ی مهم در مورد این نوع از ویزا یعنی جاب سیکر این است که در سال جاری میلادی یعنی دو هزار و بیست خوشبختانه شرایط آن کمی ساده تر شده است و تنها در صورتی که به مدت دو سال در رشته ای به صورت تخصصی مشغول به تحصیل بوده باشید

و همچنین مدرک شما نیز مورد تایید این کشور قرار بگیرد، به راحتی قادر به اخذ این نوع از ویزا هستید. لازم به ذکر است برای دریافت این نوع ویزا داشتن تسلط بر زبان آلمانی و یا انگلیسی جزو الزامات است.

برای این که متقاضی بتواند برای همراهانش نیز ویزا بگیرد چه شرایطی لازم است؟

برای این که متقاضی بتواند برای همراهانش نیز ویزا بگیرد چه شرایطی لازم است؟
برای این که متقاضی بتواند برای همراهانش نیز ویزا بگیرد چه شرایطی لازم است؟

هنگامی که فردی به وسیله ی ویزای کاری اعم از جاب آفر یا جاب سیکر نسبت به مهاجرت اقدام می کند عموما قصد به همراه بردن خانواده ی خود را نیز دارد. حال با توجه به نوع ویزا، همان طور که گفته شد دو حالت رخ می دهد:

یا ویزای کاری فرد جاب آفر است که وی می تواند از همان ابتدا خانواده ی خود را به همراه داشته باشد و یا ویزای وی به صورت جاب سیکر می باشد که نمی تواند از همان ابتدا خانواده خود را به همراه داشته باشد و این امر پس از امضای قرارداد کاری برای فرد متقاضی امکان پذیر می شود. حال برای گرفتن اقامت همسر و فرزندان فرد درخواست کننده دو وضعیت پیش می آید:

نخست این که همسر فرد متقاضی، خود دارای تابعیت یکی از کشورهای عضو اتحادیه ی اروپا باشد. در این وضعیت وی می تواند فقط با داشتن اوراق هویتی اش به راحتی به خاک کشور آلمان رفته و در آنجا زندگی کند. وی برای این زندگی کردن یا تحصیل و حتی کار کردن به هیچ عنوان با هیچ محدودیتی از سوی قانون مواجه نیست.

وضعیت ثانویه به این صورت است که همسر فرد درخواست دهنده دارای تابعیت کشوری به غیر از کشورهای عضو اتحادیه ی اروپا است.

شروط مخصوص متقاضی برای گرفتن ویزای همراهان وی

شروط مخصوص متقاضی برای گرفتن ویزای همراهان وی
شروط مخصوص متقاضی برای گرفتن ویزای همراهان وی

برای دریافت ویزای همراهان فرد درخواست دهنده نیز شروطی وجود دارد که در ادامه عنوان می شود:

فرد متقاضی برای ویزا می بایست خودش دارای حق اقامت در کشور آلمان باشد. این حق اقامت به وسیله ی یکی از روش های کارت اقامت دائم، کارت اقامت موقت و یا بلو کارت به فرد داده می شود.

مورد بعدی سطح کیفی محل سکونت فردی است که درخواست اقامت در کشور آلمان دارد. این خانه باید از نظر فضایی با تعداد افراد خانواده در تناسب باشد. همچنین شخص درخواست دهنده برای اقامت می بایست دارای بیمه ی درمانی مناسبی باشد و تمامی هزینه های مرتبط با آن را پرداخت کرده باشد.

همچنین فرد باید بتواند ثابت کند که این توانایی را دارد که برای خانواده ی خود نیز حق درمان را بپردازد و آ نها را تحت پوشش بیمه قرار دهد.

همسر فرد درخواست دهنده نیز باید دارای سن قانونی باشد

علاوه بر این همسر فرد درخواست دهنده نیز باید دارای سن قانونی باشد و حداقل سن او برابر هجده سال باشد تا از نظر قانون برای ازدواج با این شخص محدودیتی وجود نداشته باشد.

برای آخرین مورد نیز همسر فرد درخواست دهنده باید به اندازه ی کافی به زبان آلمانی مسلط باشد. براساس قانون های کشور آلمان برای مهاجرت همسر فرد متقاضی می بایست دارای یک تسلط اولیه به زبان آلمانی باشد و بتواند پس از ورود به این کشور برای رفع نیازهای اولیه ی خود مانند آدرس پرسیدن، خرید کردن و یا معرفی کردن خود به دیگران بدون مشکل این زبان را حرف بزند و آن را متوجه شود.

برای گرفتن ویزای همراه چه مدارکی لازم است؟

برای گرفتن ویزای همراه چه مدارکی لازم است؟
برای گرفتن ویزای همراه چه مدارکی لازم است؟

برای این که همسر و فرزندان و یا به طور کلی همراهان شخصی که قصد اخذ اقامت در آلمان را دارد بتوانند ویزای این کشور را دریافت کنند باید در ابتدا به سفارت کشور آلمان یا سرکنسولگری آن مراجعه کنند. این سفارت می تواند یا در شهر محل اقامت همراهان باشد، یا در شهری از کشوری که همراهان تابعیت آن را دارند.

پس از این که شروطی که در بالا گفته شد برای متقاضی ویزا تکمیل شد وی باید برای گرفتن ویزای همراهان خود اقدام کند.

مدرک هایی لازم است تا همراهان فرد درخواست دهنده ی متقاضی داشته باشند تا بتوان برای ویزای آن ها اقدام کرد. این مدارک عبارت هستند از:

o پاسپورتی که دست کم شش ماه اعتبار داشته باشد.

o چند قطعه عکس از همه ی همراهان فرد درخواست دهنده

o شناسنامه ی همه ی همراهان

o گذرنامه های همراهان و کپی از همه ی صفحه های آن

o در اختیار داشتن بیمه پزشکی مسافرتی

o فرد درخواست دهنده باید از وضعیت مالی خوبی برخوردار باشد و نیز کمترین میزانی که برای حساب های بانکی لازم است را در حساب خود داشته باشد.

o فتوکپی ویزاهای شینگن فرد درخواست دهنده برای ویزا

o داشتن سندی برای اثبات این که فرد درخواست دهنده دارای مکانی است که می تواند خانواده ی خود را در آنجا جای دهد و این مکان نیز مطابق با شان خانواده ی وی بوده و نیز با تعداد نفرات همراهان تناسب دارد.

o داشتن سند ازدواج

چگونه فرد متقاضی می تواند تابعیت آلمانی برای خود بگیرد؟

چگونه فرد متقاضی می تواند تابعیت آلمانی برای خود بگیرد؟
چگونه فرد متقاضی می تواند تابعیت آلمانی برای خود بگیرد؟

با توجه به این که کشور آلمان دارای قانون ها و مقررات مخصوص به خود می باشد، گرفتن اقامت این کشور هم دارای پروسه ی مخصوص به خود بوده و با بقیه ی کشورها فرق می کند.

گرفتن اقامت یا تابعیت آلمانی به این شکل است که فرد می بایست در ابتدا به بازار کار ین کشور وارد شده و برای خود شغلی به صورت تمام وقت پیدا کند.

حال اگر شخص متقاضی در طی دوره ای که مشغول به کار است به صورت کامل و بدون تاخیر تمامی مالیات های خود را پرداخت کرده باشد و حضور وی در محل کار نیز استمرار داشته باشد، قادر است در ابتدا متقاضی درخواست اقامت دائم در این کشور باشد.

اقدام به گرفتن تابعیت کشور آلمان و پاسپورت

پس از این که شخص توانست اقامت دائم را دریافت کند می تواند نسبت به گرفتن تابعیت کشور آلمان و پاسپورت آن اقدام کند. برای گرفتن تابعیت، استمرار حضور در کشور آلمان در طی سال های گذشته ضروری است و همچنین شخص تحت هیچ شرایطی نباید پرونده ی جرم کیفری داشته باشد.

علاوه بر این باید به زبان آلمانی کاملا مسلط باشد و تاریخ و فرهنگ کشور آلمان را به خوبی بداند و به شکل کلی باید به صورت عضوی از جامعه ی آلمان درآمده باشد.

حال اگر شخص درخواست دهنده قادر باشد تمامی موارد گفته شده در بالا را به اثبات برساند و ثابت کند که وی شخصی است که جزئی از جامعه ی آلمانی شده می تواند به اداره ی مهاجرت آلمان درخواست تابعیت داده و به احتمال زیاد این درخواست قبول می شود.

آشنایی با بلوکارت آلمان

آشنایی با بلوکارت آلمان
آشنایی با بلوکارت آلمان

در پاسخ به سوال جاب آفر آلمان چیست، باید کمی با موضوع بلو کارت آشنا شوید. بلوکارت Blue Card)) آلمان علاوه بر این که در این کشور کارایی دارد در سایر کشورهای عضو اتحادیه ی اروپا نیز به کار می رود.

عموما اشخاص فکر می کنند که بلوکارت فقط برای کشور آلمان بوده و تنها برای مشغول به کار شدن در این کشور مورد استفاده قرار می گیرد که عملا این فکر به هیچ عنوان درست نیست.

شرایط گرفتن بلوکارت برای همه ی کشورهای اتحادیه ی اروپا یکسان بوده و همچنین مزیت هایی که به فرد دارنده نیز اعطا می شود در تمامی کشورهای اتحادیه ی اروپا یکی است.

کشور آلمان با وجود این که یکی از قدرت های صنعتی در دنیا به شمار می آید و در دسته ی کشورهای پیشرفته قرار دارد اما از نظر نیروی کار متخصص و با سن مناسب کمی در تنگنا قرار داشته و در زمینه هایی مانند فیزیک، شیمی، خیلی از رشته های مهندسی، پزشکی و غیره کمبود نیرو دارد. به همین علت با ارائه ی برنامه های مهاجرتی که بلوکارت نیز یکی از آن ها است، سعی در جذب نیروی کار جوان و متخصص دارد.

بلوکارت چیست؟

بلوکارت چیست؟
بلوکارت چیست؟

همان طور که در بالا هم گفتیم برای پاسخ به سوال جاب آفر آلمان چیست، باید بگوییم بسیاری از مردم فکر می کنند بلوکات تنها برای کشور آلمان است که این از پایه غلط است.

اما این سوال پیش می آید که این تفکر غلط از کجا سرچشمه می گیرد؟ در پاسخ باید بگوییم که به این علت که کشور آلمان یکی از کشورهای صنعتی و اقتصادی در اروپا است و بسیار پیشرفته نیز هست عموما افراد بسیاری برای ادامه تحصیل، پیدا کردن کسب و کار، سرمایه گذاری و غیره این کشور را انتخاب می کنند.

بعضا اشخاصی هم هستند که برای گرفتن بلوکارت به سایر کشورهای اروپایی می روند اما در نهایت تصمیم دارند که در آلمان به زندگی بپردازند.

به همین علت بلوکارت که کارتی مرتبط با اتحادیه ی اروپا است بیشتر با نام بلو کارت آلمان شناخته می شود. ایده ی کلی که بلوکارت از آن گرفته شده است همان گرین کارت آمریکا است که اتحادیه ی اروپا به علت رنگ آبی پرچمش نام این کارت را به بلو کارت تغییر داده است.

چگونه می توان بلوکارت کشور آلمان را دریافت کرد؟

چگونه می توان بلوکارت کشور آلمان را دریافت کرد؟
چگونه می توان بلوکارت کشور آلمان را دریافت کرد؟

حال که دانستیم که چیزی به نام بلو کارت وجود دارد که در سرتاسر اروپا هم معتبر است، این سوال پیش می آید که چگونه می توان به این بلو کارت دست پیدا کرد؟

اگر شخصی که اقامت کشور آلمان یا هر یک از کشورهای اتحادیه ی اروپا را دارد دستمزد ماهیانه اش برابر با چهار هزار و دویست یورو یا بالاتر از آن باشد، قادر است تا برای دریافت بلوکارت اروپا درخواست ارائه دهد.

از جمله مزیت هایی که این بلو کارت آلمان / اروپا به شما ارائه می دهد، این است که می توانید بدون هیچ مشکلی به تمامی کشورهای اتحادیه ی اروپا رفت و آمد داشته باشید، در هر یک از این کشورها برای خود شغلی پیدا کنید و حتی می توانید در آن ها سکونت داشته باشید.

میزان حق الزحمه ی شخص باید از حد معمول بالاتر باشد

اما با توجه به آنچه که در بالاتر گفته شد، میزان حق الزحمه ی شخص باید از حد معمول بالاتر باشد و همین امر سبب شده است تا تعداد افرادی که بتوانند این کارت را برای خود داشته باشند بسیار کم باشد.

بهتر است این طور بگوییم که اگر شما شغلی دارید که تخصصی نیست و ساده و پیش پا افتاده است، احتمال این که بتوانید بلو کارت آلمان را بگیرید نزدیک به صفر است.

فردی که برای گرفتن بلوکارت درخواست می دهد عموما باید از یک مدرک تحصیلی با اعتبار بالا برخوردار بوده که نشان دهد وی در رشته ای خوب و در دانشگاهی معتبر با سطح علمی خوب به تحصیل پرداخته است.

همچنین لازم است که سابقه ی کاری و توانایی ها و مهارت بالای فرد در رشته ی خود به کارفرما ثابت شده باشد تا وی به حقوق بالا برای این متقاضی فکر کند و آن را برای او لحاظ کند.

لازم به ذکر است که گرفتن بلوکارت در هر دو روش کاری مهاجرت به آلمان یعنی جاب سیکر و جاب آفر محتمل است و فرد تنها باید شرایط گفته شده برای دریافت را داشته باشد. یکی دیگر از روش های گرفتن بلوکارت هم ثبت کردن یک شرکت در این کشور است.

گرفتن بلوکارت به وسیله ی ثبت شرکت چگونه است؟

گرفتن بلوکارت به وسیله ی ثبت شرکت چگونه است؟
گرفتن بلوکارت به وسیله ی ثبت شرکت چگونه است؟

همان طور که گفتیم روش دوم برای گرفتن بلوکارت ثبت کردن یک شرکت در این کشور است. برای این کار فرد متقاضی باید از تامین مالی خوبی برخوردار باشد و تقریبا لازم است فرد چیزی در حدود صد هزار یورو سرمایه در اختیار داشته باشد.

البته خوب است بدانید لازم نیست تمامی این صد هزار یورو را برای ثبت شرکت خرج کنید، بلکه دولت آلمان برای این که به شما اجازه ی ثبت یک شرکت را بدهد باید مطمئن شود تا شما که قصد چنین کار بزرگی دارید، به اندازه ی کافی سرمایه در اختیار دارید و از پشتوانه ی مطمئن مالی برخوردار هستید یا خیر. برای این که بتوانید شرکت خود را به صورت قانونی ثبت کنید مبلغی در حدود چهار هزار یورو لازم است.

برای سرمایه ی اولیه ی شرکت هم باید در کمترین حالت مبلغی در حدود سی و پنج هزار یورو را در نظر بگیرید

برای سرمایه ی اولیه ی شرکت هم باید در کمترین حالت مبلغی در حدود سی و پنج هزار یورو را در نظر بگیرید. با این میزان پول دولت آلمان متقاعد می شود که شرکتی که شما می خواهید نسبت به ثبت آن اقدام کنید دارای اعتبار لازم است. با ادامه مقاله تحقیقاتی جاب آفر آلمان چیست، با ما همراه باشید.

نکته ای که برای این روش وجود دارد این است که روال انجام آن بسیار پیچیده بوده و حتی فرد باید متحمل ریسک بالایی شود تا در نهایت کار وی گرفته و بتواند درآمدزایی کند. برای نمونه یکی از مشکلاتی که در این زمینه وجود دارد این است که شما نمی توانید از ایران حساب های بین المللی داشته باشید.

مورد دیگری که بسیار مهم هم هست این است که این کشور از نظر اقتصادی یکی از قطب های اروپا محسوب می شود و گاها ممکن است شرکت تازه کار و بی تجربه ی شما هیچ وقت نتواند ترقی و پیشرفت کند و در نهایت هم منجر به از دست رفتن سرمایه و پول شما خواهد شد. بنابراین برای این که بخواهید از این روش  برای گرفتن بلو کارت استفاده کنید بهتر است حتما به آن اشراف کامل داشته باشید.

چه مدارکی برای گرفتن بلو کارت لازم است؟

چه مدارکی برای گرفتن بلو کارت لازم است؟
چه مدارکی برای گرفتن بلو کارت لازم است؟

برای گرفتن بلوکارت اتحادیه اروپا می بایست در ابتدا وارد سایت European Blue Card شوید و برای گرفتن این کارت ثبت نام انجام دهید. سپس باید مدارکی آپلود کرده و  ارائه دهید که نقش مهمی در قبول شدن یا رد شدن درخواست شما دارد. این مدارک عبارت هستند از:

ارائه ی اصل پاسپورت فرد متقاضی به همراه کپی از تمامی صفحه های آن. دقت کنید که پاسپورت باید دست کم دارای شش ماه یا بیشتر اعتبار باشد.

آپلود یک عدد عکس بیومتریک با ابعاد سی و پنج در چهل و پنج میلی متر

مدرک تحصیلی فرد متقاضی هم در دسته ی مدرک هایی است که می بایست آپلود شوند. همچنین ترجمه ی این مدارک نیز الزامی است.

آپلود رزومه ی فرد درخواست دهنده به صورت کامل و به زبان انگلیسی

ارائه ی سابقه های کاری فرد درخواست دهنده و مدرکی که آن را اثبات کند.

مسلط بودن به زبان آلمانی یا انگلیسی

محل کارتان را نیز می بایست کاملا معرفی کنید.

اگر فرد درخواست دهنده متاهل است می بایست سند ازدواج و نیز ترجمه ی آن را هم آپلود کند.

در دست داشتن یک قرارداد شغلی معتبر از کارفرمایی در کشور آلمان که حداقل برای یک سال اعتبار داشته باشد.

فرد نباید هیچ گونه سابقه ی کیفری جزایی داشته باشد و مدرک عدم سوء پیشینه ی وی که مورد تایید سفارت آلمان نیز باشد هم باید در سایت آپلود شود. 

مزیت های بلوکارت آلمان چیست؟

مزیت های بلوکارت آلمان چیست؟
مزیت های بلوکارت آلمان چیست؟

این کارت عموما متقاضیان دریافت زیادی دارد و این به این علت است که فرد متقاضی با در دست داشتن این کارت صاحب امتیازها و مزیت های خوبی خواهد شد. برخی از این مزیت ها به قرار زیر هستند:

 •   فرد قادر است اقامت کشور آلمان را به دست آورد و در عین حال هزینه های زیاد و سرمایه گذاری های با هزینه ی بالا انجام ندهد.
 •   با در دست داشتن این کارت شما هیچ محدودیتی برای زندگی و مشغول شدن به کار در یک کشور را نخواهید داشت و می تواند در تمام کشورهای حوزه ی اتحادیه ی اروپا برای خود اقامت داشته باشید.
 •   این کارت به فرد متقاضی این امکان را می دهد را که بتواند از امکانات تحصیل رایگان برای خود و همراهانش بهره ببرد.
 •   فرد دارنده ی کارت از کلیه ی ساپورت های دولت در حوزه ی اجتماعی بهره مند می شود.
 •   همچنین وی می تواند برای خود و تمامی همراهانش مجوز کار تمام وقت دریافت کند.
 •   شخص با داشتن این کارت می تواند از تمامی حقوق و  مزیت های بازنشستگی بهره مند شود.
 •   فرد می تواند بیمه و نیز حقوق بیکاری هم بگیرد.

میزان اعتبار بلوکارت چقدر است؟

اگر پس از این که واجد شرایط بلوکارت شدید و برای گرفتن آن اقدام کردید و توانستید این کارت را دریافت کنید، مدت زمان اعتبار آن برای شما سه ساله است که می توانید در این سه سال از تمامی مزایایی که این کارت به شما می دهد بهره ببرید.

لازم به ذکر است که این مدت زمان سی و شش ماهه قابل تمدید شدن هم هست و البته می توانید بعد از این که سه سال تمام شد، برای گرفتن اقامت دائم آلمان هم درخواست دهید.

حال اگر پس از درخواست برای گرفتن اقامت دائم، دولت آلمان با این درخواست شما موافقت کرد؛ شما می توانید بعد از این که 4 سال بدون بروز هیچ گونه مشکل و مسئله ای در این کشور زندگی کردید، برای گرفتن پاسپورت و نیز تابعیت آلمانی اقدام کنید و عموما این پرونده با موفقیت به اتمام می رسد.

معادل سازی مدارک تحصیلی برای مهاجرت به آلمان

معادل سازی مدارک تحصیلی برای مهاجرت به آلمان
معادل سازی مدارک تحصیلی برای مهاجرت به آلمان

برای این که بتوانید در کشور آلمان از طریق یکی از انواع ویزا مشغول به کار شوید لازم است مدارک تحصیلی خود را ابتدا به تایید برسانید.

این امر در صورتی است که فرد در جایی خارج از کشور آلمان به تحصیل پرداخته باشد و باید طی روالی این مدرک به وسیله ی مراجع ذی صلاح بررسی شده و ببینند که مدرک شخص متقاضی با کدام یک از مدرک های کشور آلمان مشابهت دارد و در صورت تایید شدن فرد می تواند مدرک معادل برای مدرک خود دریافت کند که این مدرک کاملا رسمی بوده و در همه جا مورد پذیرش است.

اما اگر مدرک فرد تایید نشود، وی باید یا به میزانی که برای او تعیین می شود به ادامه تحصیل بپردازد و یا دوره های کارورزی یا کارآموزی را طی کند تا بتواند تاییدیه ی مدرکش را بگیرد.

نتیجه گیری

نتیجه گیری
نتیجه گیری

کشور آلمان یکی از کشورهای صنعتی و پیشرفته ی اروپایی است که در اتحادیه ی اروپا نیز عضو است و همواره یکی از مقصدهای افرادی است که قصد مهاجرت دارند.

در مقاله جاب آفر آلمان چیست متوجه شدیم که برای این که فرد بتواند به این کشور مهاجرت کند، چندین راه مختلف وجود دارد که بهترین و پرتقاضاترین آن ها استفاده از ویزاهای شغلی است که به دو صورت هستند.

ویزای جاب آفر آلمان یا پیشنهاد کار و ویزای جاب سیکر یا جست و جوی کار. البته با در دست داشتن بلوکارت نیز می توان نسبت به اقامت گرفتن در کشور آلمان اقدام کرد.

در ویزای از نوع پیشنهاد کاری یا جاب آفر، فرد پیش از این که هر اقدامی برای مهاجرت کند ابتدا به دنبال کارفرمایی می گردد تا وی را به عنوان نیروی کار خود معرفی کرده و با وی قرارداد امضا کنند. در این روش فرد قادر است در ابتدا تمامی افراد خانواده ی خود را نیز با خود برده و از همان بدو ورود نیز می تواند به کار مشغول شود.

برای گرفتن جاب آفر، موسسه های کاریابی و اژانس هایی نیز هستند که می توانند برای شما در کشور مقصد به دنبال کار بگردند و شما را به کارفرماها معرفی کنند.

امیدواریم با مطالعه مقاله جاب آفر آلمان چیست، اطلاعات خوبی کسب کرده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.