جاب آفر کانادا چیست

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin

ما در مقاله پیش رو با محوریت جاب آفر کانادا چیست؟ می خواهیم در مورد جاب آفر، به خصوص جاب آفر کانادا، انواع و شرایط آن و کشور کانادا و موقعیت های زندگی در آن برای شما به صورت کامل توضیح بدهیم و تمام سوالات و شبهه های ذهنی تان را در این موارد بر طرف کنیم.

شما در این مطلب در مورد موارد زیر اطلاعات کسب خواهید کرد :

1 – جاب آفر چیست؟ جاب آفر کانادا چیست؟

2 – انواع ویزاهای شغلی کانادا کدامند؟

3 – برای یافتن جاب آفر باید چه کنیم ؟

4 – انواع روش های ارسال رزومه برای جاب آفر کانادا کدامند؟

5 – برای نوشتن رزومه برای جاب آفر کانادا باید به چه نکاتی دقت کنیم؟

6 – برای گرفتن جاب آفر کانادا باید از کجا شروع کنیم؟

7 – آیا می دانید تاییدیه  LMIA چیست ؟

8 – جاب آفر را از چه زوایایی باید بررسی کنیم؟

9 – اطلاعاتی در مورد کشور کانادا

 

جاب آفر چیست؟ جاب آفر کانادا چیست؟

جاب آفر در اصل به پیشنهاد کاری می گویند، مثلا یک کارفرما از یک شرکت معتبر در کانادا بر حسب نیاز خود به دانش و مهارت شما برای شما از کانادا یک دعوت نامه شغلی ارسال می کند.

به طور کلی در این دعوت نامه شغلی شرایط، ضوابط و محدودیت هایی نیز وجود دارد که کارفرما موظف است همه آن ها را به طور کامل و دقیق برای شما روشن کرده و اظهار دارد.

در این پیشنهاد و دعوت نامه شغلی موارد متعددی نوشته خواهد شد که شامل حقوق و مزایا، ساعات کاری، لوکیشن کار، تاریخ شروع و تاریخ پایان کار خواهد بود، و حتی مسوولیت های شما را در این شغل باید برای تان به صورت کامل شرح داده و توضیح بدهد.

وقتی کسی برای شما از هر جایی حتی از یک شرکت و سازمان معتبر دعوت نامه و یا همان جاب آفر را ارسال می کند، باید کاملا آن را بررسی و ارزیابی کنید تا از تمامی زوایا و در این امر دقت خیلی زیادی داشته باشید.

اگر نیاز باشد که برای آن وقت زیادی را صرف کنید، حتما این کار را انجام دهید

حتی اگر نیاز باشد که برای آن وقت زیادی را صرف کنید، حتما این کار را انجام دهید زیرا ممکن است مورد ی را در آن متوجه شوید که باعث شود تا به آن کار جواب منفی بدهید و اصلا نخواهید که آن پیشنهاد را قبول کنید.

این که یک جاب آفر حتی از یک کشور توسعه یافته اروپایی برای شما ارسال شده است، دلیل نمی شود که شما را مجاب کند تا حتما آن را قبول کنید.

پس ما به شما پیشنهاد می کنیم که تحت هیچ عنوان و شرایطی اصلا عجولانه تصمیم نگیرید. زیرا قطعا پشیمان خواهید شد.

در نظر گرفتن نکته به نکته این موارد، شما را بهتر برای بررسی کردن موضوع راهنمایی می کند:

از نظر حقوق و مزایا بررسی شود.

از نظر ساعت کاری بررسی شود.

از نظر انعطاف پذیری بررسی شود.

از نظر مدیریت و فرهنگ شرکت بررسی شود.

از نظر محیط بررسی شود.

از نظر برنامه های بازنشستگی بررسی شود.

ممکن است در یک بازه زمانی به شما چند دعوت نامه و جاب آفر پیشنهاد بشود، شما نباید خیلی زود تصمیم بگیرید، بلکه بهتر است که هر دوی آن ها را کامل بررسی کنید و با هم مقایسه کنید و بهترین آن ها را از همه نظر انتخاب کنید.

بهترین و مهم ترین گزینه هایی که می توانید بررسی کنید، از نظر مالی و از نظر مناسب بودن برای روحیه شماست. این شغل باید حتما از همه زوایا با خلق و خو و شخصیت شما همخوانی و هماهنگی داشته باشد.

جاب آفر کانادا در شرایط و موقعیت هایی بسیار نادر و خاص اتفاق خواهد افتاد

جاب آفر کانادا در شرایط و موقعیت هایی بسیار نادر و خاص اتفاق خواهد افتاد، فقط در زمانی که یک کارفرما در کانادا شغلی را استارت زده باشد و دنبال نیروی خاصی برای آن می گردد و دانش خاصی را مد نظر دارد ولی آن را  در کانادا پیدا نمی کند؛

در این موقعیت وی مجبور است که از هر کشور دیگری که آن فرد با آن موقعیت را پیدا کرده، استخدام نماید و برای این موضوع باید یک دعوت نامه برای وی ارسال نماید و یا می تواند این درخواست را به اداره مهاجرت ارسال کند. برای همین مهم است بدانید که جاب آفر کانادا چیست؟

در این میان افراد سود جویی هم وجود دارند که این وسط برای خودشان دلالی می کنند

در این میان افراد سود جویی هم وجود دارند که این وسط برای خودشان دلالی می کنند، به عنوان مثال به افراد وعده و وعید می دهند که برای آن ها از کانادا جاب آفر های خیلی خوبی بگیرند و در ازای آن پول های هنگفتی از مردم می گیرند.

و یا مثلا پیشنهاد می دهند که خیلی زود شما و خانواده تان را به کانادا می بریم و از کارفرمایان آن جا بهترین فرصت های  شغلی را برای تان می گیریم و به دروغ  به شما می گویند که مزایای جاب آفر کانادا چیست؟

متاسفانه این سود جویی ها و وعده و وعیدها زیادند و امروزه بیش تر از هر وقت دیگری تداول پیدا کرده اند و به جایی رسیده اند که دیگر برای خودشان شرکت و موسسه می زنند و این باعث می شود که بتوانند خیلی زودتر و بهتر مردم را گول بزنند و مردم هم واقعا فریب ظاهر آن ها را می خورند.

ما همیشه این نصیحت را به شما خواهیم کرد که واقعا مواظب این کلاهبردارها و سود جوهای جاب آفر کانادا باشید و حواستان را جمع کنید.

این افراد معمولا به دنبال شکار کسانی هستند که درگیر گرفتن اقامت های تحصیلی اند

این افراد معمولا به دنبال شکار کسانی هستند که درگیر گرفتن اقامت های تحصیلی اند و یا خیلی در تلاش اند که از طریق برنامه های فدرال و یا اکسپرس انتری به کانادا مهاجرت کنند.

پس حتما این نکته را در نظر داشته باشید که جاب آفر کانادا یک شرایط نرمال همیشگی نیست و خیلی خاص است و به ندرت اتفاق می افتد. زیرا فقط زمانی امکان پذیر است که کارفرمای کانادایی فرد مورد نظرش را در کانادا پیدا نکند.

به این نکته خوب دقت کنید، اگر کاشف به عمل بیاید که از فرد جویای کار پول گرفته شده است و یا کسی در این میان به عنوان واسط ه با کارهای غیر قانونی، آن جاب آفر را پیدا کرده باشد و یا به هر نحوی این فرد پولی به جیب زده باشد، برای هر سه نفر در این نقل و انتقالات خیلی بد تمام می شود.

شغل و اقامت فرد کارمند از وی گرفته  و همان جا به طور قطع باطل می شود.

فرد کارفرما جریمه نقدی شدیدی می شود و مجازات نقدی و غیر نقدی هم در انتظار فرد واسطه گر یا همان دلال سودجو می باشد.

معمولا طریقه کار این افراد سودجو به این صورت است که از افراد درصدی از سرمایه شان را می گیرند، وعده و وعیدهای دروغین به آن ها می دهند ولی در آخر هیچ کاری برای آن ها نمی کنند و فقط این افراد مقداری از سرمایه و زمان خود را در این میان از دست داده اند. چون نمی دانستند که جاب آفر کانادا چیست؟

انواع ویزاهای شغلی کانادا کدامند ؟

شغل تولید کنندگی – فیلم های تلویزیونی – تحقیقات دانشگاهی – موسسه هایی در کانادا که نیاز به محققان خاصی دارند – برای یک مشارکت مذهبی نیاز به یک دانشجوی خیلی خاص در یک مدت زمان مشخص شده دارند – تعمیر کاران حرفه ای تجهیزات و لوازم صنعتی و تجاری – موسسه های خیریه خاص – مشاور اردوگاه های ویژه – یک کشاورز معروف و یا یک مربی حرفه ای با سابقه ای درخشان – رقاص – بازیگران و هنر پیشه ها

نوازندگان حرفه ای – خواننده های اپرا – کار آفرینان مشهور – تخصص های مربوط به کشاورزی و مزرعه داری – برای یک ماموریت های دیپلماتیک یک مامور خارجی بخواهند – کنسول گری – سازمان های سیاسی – سازمان های بین المللی – دولت های خارجه – برای ساخت پل ها و تونل های موجود در سطح بین الملل.

برای یافتن جاب آفر باید چه کنیم ؟

ابتدا باید به سایت های کاریابی مشخصی که در زمینه بین المللی کار می کنند و بسیار معتبر و سر شناس هستند، مراجعه کنید. سپس بعد از پیدا کردن موقعیت های جاب آفری که برای شما مناسب باشند، رزومه تان را ارسال کنید.

دقت کنید که فقط محض اینکه قدمی به جلو برداشته باشید یا خواسته باشید شانس تان را امتحان کنید و یا تیری در تاریکی انداخته باشید، لطفا اصلا و به هیچ عنوان برای یک جاب آفری که هیچ ربطی به تخصص شما ندارد و شما واجد شرایط آن نیستید، رزومه و اطلاعات  خود را ارسال نکنید.

گاها دیده شده است که فردی بدون قائل شدن استثناء، تمام جاب آفرها را انتخاب می کند و رزومه اش را برای همه آن ها ارسال می کند که این کار بسیار غیر حرفه ای می باشد .

حتی اگر تمام آن جاب آفرها، همه برای شغل و حرفه و تخصص شما نوشته شده بود و مناسب شما بود، باز هم باید برای هر کارفرمایی رزومه تان را مختص خود آن کار و کارفرما بنویسید.

لطفا در نوشتن سابقه های کاری تان و تخصص های تان دروغ ننویسید و غلو نکنید و در آخر حتما مواظب کلاهبرداران باشید که در این مسیر تورهای بسیاری برای شما پهن کرده اند.

انواع روش های ارسال رزومه برای جاب آفر کانادا کدام است؟

1 – رزومه زمانی

2 – رزومه عملکردی

3 – رزومه ترکیبی

توضیح رزومه زمانی : در این رزومه شما باید از همان بالا به صورت بر عکس و معکوس همه سابقه کاری های تان را بنویسید، یعنی از آخر به اول.

ابتدا آخرین شغلی که دارید و به ترتیب تا اولین شغلی که داشتید. در قالب های اطلاعاتی این رزومه ها شما این موارد را باید یادداشت کنید:

اطلاعات در زمینه تماس های تلفنی ثابت و همراه – جمله های خلاصه و قطعی با جمله بندی های رسمی و اداری – تجربه هایی که به صورت حرفه ای داشتید و به دست آورده اید – مهارت هایی که مرتبط به هر جایگاه و شغلی کسب کرده اید و حالا در آن ها تبحر خاصی دارید

میزان تحصیلات شما و این که در هر مقطعی در چه زمینه ای تحصیلات دارید – اطلاعات اختیاری هم در این زمینه وجود دارد؛ مانند این که تا به حال چه کارهای فرهنگی و چه نقطه ضعف ها و چه خط قرمز هایی دارید و غیره.

معمولا رزومه زمانی را در مواقعی انتخاب می کنند که همیشه شما در یک حوزه کار کرده اید و حالا هم به دنبال شغلی در همان حوزه کاری می گردید.

توضیح رزومه عملکردی :

این رزومه ها اکثرا در مورد سابقه کاری های فرد نیستند، بلکه در مورد این هستند که این فرد چقدر مهارت دارد و در چه چیز هایی مهارت دارد .

این رزومه ها اکثرا روی مجموعه مهارت هایی که شما به عنوان یک فرد متقاضی دارید، تمرکز دارد و در آن قالب های زمانی مهم نیستند.

مواردی که در این رزومه نوشته  از شما خواسته می شود که مانند رزومه زمانی باشد اما با این تفاوت که شما ملزم نیستید تا با تاریخ شروع و تاریخ پایان کار سابقه هایتان را به ترتیب بنویسید، بلکه فقط باید بیش تر روی مهارت هایی که کسب کرده اید و تجربیاتی که به دست آورده اید، تمرکز کنید.

معمولا رزومه های عملکردی بسیار محدود هستند. اگر در شغل های تان مشکلات و شکاف های زیادی داشته اید، انتخاب رزومه عملکردی بسیار مناسب می باشد.

توضیح رزومه ترکیبی :

رزومه ترکیبی در زمانی برای شما مناسب است که تجربه کاری کمی داشته باشید ، همان طور که از اسم آن مشخص است رزومه ترکیبی، مخلوطی است از رزومه عملکردی و رزومه زمانی.

این رزومه ترکیبی شما را مجاب می کند که بتوانید روی مهارت ها و روی تجربه هایی که داشتید، تمرکز کنید و به آن ها اشاره داشته باشید. این رزومه تمام فضای نوشتاری شما را صرف سابقه ها و مهارت های تان خواهد کرد و بسیار طولانی خواهد شد.

پیشنهاد ما به شما این است که قسمت های اختیاری رزومه را کلا ننویسید

پس پیشنهاد ما به شما این است که قسمت های اختیاری رزومه را کلا ننویسید، پس بهتر است که به شماره تماس ها و لینک های ارتباطی و تحصیلات تان و مدارکی که تا به حال گرفته اید، به تجربه های کاری تان و به مهارت های خاصی که کسب کرده اید، به طور کامل و مفصل بپردازید.

این رزومه ترکیبی خیلی انعطاف پذیر می باشد.

سعی کنید مهارت ها و تجربه های مربوط به آن حوزه کاری درخواست شده توسط کارفرما را بیش تر از بقیه قسمت ها بنویسید و به آن ها بیش تر تاکید کنید و در کل آن ها را ارزشمند تر بدانید.

برای نوشتن رزومه برای جاب آفر کانادا باید به چه نکاتی دقت کنیم؟

1 – باید دقت کنید برای چه کارفرمایی دارید رزومه ارسال می کنید.

2 – از نوشتن عنوان های صحیح غافل نشوید.

3 – رزومه خود را حتما کالیبره کنید.

4 – رزومه حتما باید با زبان رسمی، اداری و غیر تخصصی نوشته بشود و از نوشتن  رزومه با زبان عامیانه و کوچه بازاری جدا خود داری کنید.

5 – در رزومه تان اغراق و غلو نکنید و همان چیزی را که هست عنوان نمایید.

6 – در رزومه نویسی  این که تخصص و مهارت های زیادی داشته باشید ولی در هر کدام تجربه و سابقه کاری کمی داشته باشید، خوب نیست ولی این که فقط یک مهارت و تخصص داشته باشید ولی در آن عالی باشید و سال ها تجربه و سابقه کاری در همان یک مهارت کسب کرده باشید، خیلی مورد توجه قرار خواهد گرفت.

7 – اشتباه گرامری اصلا نداشته باشید و همه کلمات را درست نوشته باشید.

8 – با توجه به نیازی که کارفرما دارد، بهترین الگوی مناسب را ارسال نمایید.

9 – محتوای تان حتما بهینه سازی شده باشد.

10 – رزومه حتما قالب بندی شده باشد، که هم آن را حرفه ای جلوه بدهد و هم به آسانی و خوانایی آن کمک کند.

11 – اطلاعات شما باید بسیار خوانا و آسان باشد که خواندن آن زمان زیادی را از کارفرما نگیرد و وی را سردرگم نکند.

12 – پس از نوشتن رزومه و اعمال کردن قالب آن حتما دوباره بخوانید و قبل ارسال آن را چک کنید.

13 – برای رزومه حاشیه های مناسبی اعمال کرده و در نظر بگیرید.

14 – قلم برای نوشتن فونت ها قابل خواندن و حرفه ای باشد.

15 – سایز فونت کلمات حتما باید بین 10 الی 12 قرار داشته باشد.

16 – سر فصل ها و عنوان ها حتما باید فونت درشت تری داشته باشند.

17 – استفاده کردن از نقطه های پین شده را فراموش نکنید.

برای گرفتن جاب آفر کانادا از کجا شروع کنیم ؟

شما ابتدا باید یک پروفایل در بانک کار کانادا بسازید.

در لینکدین هم یک پروفایل بسازید و یا اگر که از قبل دارید آن را به طرز صحیحی ادیت کنید و یک عکس مناسب برای پروفایل تان انتخاب کنید. حتما به پروفایل های افراد حرفه ای سر بزنید و آن ها را چک کنید تا به شما کمک کند که بتوانید پروفایل حرفه ای تری برای خودتان بسازید.

اگر توانستید، خیلی خوب  می شود که با recruiter  هایی که مقیم کانادا هستند و آن جا فعالیت می کنند، ارتباط بگیرید و با آن ها دوست بشوید.

می توانید رزومه خودتان را با استفاده از راه ارتباطی خوبی مانند شرکت های کاریابی برای کارفرما و یا موسسه ها و یا شرکت های مد نظرتان ارسال کنید.

آیا می دانید تاییدیه LMIA چیست؟

در این میان صحبت ها در مورد جاب آفر و با توجه به این که اگر شما در حال مطالعه این مقاله هستید یعنی این که پس در پیجاب آفر و دانستن هر چیزی که به آن مربوط است می باشید، بهتر دانستیم که برای تان تاییدیه LMIA را هم توضیح بدهیم .

باید این موضوع را بدانید که یک کارفرما در کانادا اگر بخواهد برای کسی جاب آفر یا همان دعوت نامه شغلی ارسال نماید باید حتما و قطعا این تاییدیه را گرفته باشد.

در غیر این صورت مجاز به ارسال جاب آفر برای هیچ کسی نمی باشد.

همان طور که در ابتدای مقاله جاب آفر کانادا چیست؟ برای شما توضیح دادیم، یک کارفرمای مقیم کانادا فقط در شرایطی می تواند برای شخصی خارج از کانادا جاب آفر ارسال نماید که چنین فردی با چنین مهارتی اصلا در کانادا وجود نداشته باشد، بنابر این دولت کانادا به طور قطع باید یقین پیدا کند که در کانادا فردی با مهارت مورد نیاز کارفرما وجود ندارد، سپس به ایشان این تاییدیه را می دهد که بتواند و اجازه داشته باشد که جاب آفر را ارسال کند.

جاب آفر را از چه زوایایی باید بررسی کنیم؟

قبل از پرداختن به موضوع جاب آفر کانادا چیست؟ باید جاب آفر را بیشتر بشناسیم.

در اولین مرحله از نظر مالی باید این جاب آفر را بررسی کنید.

ابتدا باید بررسی کنید که آیا این همان حقوقی است که شما در ازای همچنین کاری و چنین ساعت کاری انتظارش را دارید؟ تحقیق و بررسی کنید که با توجه به آن حقوق در آن کشور می توانید مخارج خود را پرداخت کنید؟ می توانید پس اندازی هم داشته باشید؟ همه این موارد بسیار مهم می باشند.

اگر بررسی کردید و متوجه شدید که نه، با این حقوق نمی توانید نیازهای خود را رفع کنید. این مسئله را هم در نظر بگیرید که حتما می توانید با کارفرمای خود صحبت و مذاکره کنید و دلایل خود را توضیح بدهید، این شانس را دست کم نگیرید که معمولا جایی برای مذاکره هست و می توانید با کارفرما یتان کنار بیایید و به یک مبلغ توافق شده برسید.

شما حتما باید این مورد را در نظر بگیرید که قرار است یک سال کامل بدون این که حقوقی به شما اضافه شود، با همین حقوق زندگی کنید و مخارج تان را انجام بدهید.

در مرحله ی بعد باید از نظر محیطی آن جاب آفر را بررسی کنید

در مرحله ی بعد باید از نظر محیطی آن جاب آفر را بررسی کنید. اگر شما انسان درونگرایی هستید، باید حتما به این موضوع توجه داشته باشید که نمی توانید در محیط هایی کار کنید که مدام شلوغ باشد و با مردم دیگر در ارتباط باشید و یا این که کار شما جوری باشد که مجبور باشید با همکاران دیگر خود در یک اتاق قرار بگیرید و یا به صورت تیمی و گروهی با هم کار کنید،

زیرا این موضوع شاید در مدت زمان اولیه شما را مجاب به وفق دادن با دیگران و تغییر دادن خودتان بکند و سعی کنید هر کاری که از دستتان بر می آید را انجام بدهید اما در طولانی مدت برای افراد درونگرا این مورد خیلی آزار دهنده است و ممکن است از لحاظ روحی واقعا آسیب ببینید، و باید حتما لوازم شخصی و لوازم کار و اتاق کار جدا داشته باشید.

حال اگر شما فردی برون گرا هستید، باید این مورد را در نظر داشته باشید که شرایط برای شما دقیقا برعکس است.

اگر محیط کاری شما شخصی و خصوصی باشد، خلوت و ساکت باشد باعث می شود که شما واقعا افسردگی بگیرید

یعنی اگر محیط کاری شما شخصی و خصوصی باشد، خلوت و ساکت باشد ، کارتان از همکاران دیگران جدا باشد و شما با کسی تعامل اجتماعی خاصی نداشته باشید، باعث می شود که شما واقعا افسردگی بگیرید، غم غربت هم که به اندازه خودش  عذاب دهنده است و به کل باعث می شود که زمان زیادی را نتوانید آن جا دوام بیاورید. زیرا شما بیش ترین مدت زمان و تایم روز خود را در محیط کاری خود به سر خواهید برد.

مرحله ی بعدی از نظر کارفرما می باشد.

همان قدر که محیط کار و همکاران شما مهم هستند، کارفرمای شما نیز مهم است و صد البته که ممکن است حتی مهم تر هم باشد.

کارفرما کسی است که توانایی این را دارد تا شما را در محل کارتان به عرش و یا به فرش ببرد.

سعی کنید حتما با توجه به شخصیت خود کارفرمایتان را بشناسید

پس سعی کنید حتما با توجه به شخصیت خود کارفرمایتان را بشناسید، اگر شما انسان زود رنجی هستید، حساس هستید و حرف زور را و یا جملات دستوری را نمی توانید تحمل کنید، باید بنا به وسواس  ها و حساسیت های خود و خط قرمز های تان کارفرمای تان را بشناسید و یا حتی می توانید برای شناخت بهتر ایشان از همکاران آینده تان که آن جا برای ایشان کار می کنند، پرس و جو داشته باشید. البته اگر به آن ها دسترسی دارید و یا آن ها را می شناسید.

اگر شما فردی منظم و آن تایم و دقیق هستید، به واریز سریع حقوق تان خیلی حساس هستید و یا اصلا هر نقطه ضعف دیگری در اخلاق تان و رفتارتان دارید، باید آن را جدی بگیرید. چون به احتمال خیلی زیاد بعد از حدودا سی سال سن شما نتوانسته اید این اخلاق خود را تغییر بدهید و از آن به بعد هم نخواهید توانست.

تا حد ممکن محل کار و کارفرمایی را انتخاب کنید که آیینه دق شما نباشد

پس تا حد ممکن محل کار و کارفرمایی را انتخاب کنید که آیینه دق شما نباشد زیرا پشیمانی مسیر بسیار سخت و طولانی را پیش روی شما خواهد گذاشت، شما به یک کشور غریبه مهاجرت کرده اید و در شهر خودتان نیستید که به راحتی بتوانید استعفا بدهید و سریعا به دنبال شغل دیگری باشید و آن را پیدا کنید.

راه حل بهتری که برای این موضوع وجود دارد این است که راجع به شخصیت خود و نقطه ضعف های تان و یا هر چیزی که خط قرمز شما به حساب می آید، در مصاحبه آنلاین با کارفرمای خود در میان بگذارید و از همان ابتدا صادقانه پیش بروید چون در این صورت یا این کارفرما با شما کنار می آید و راه حل های خوبی را پیش پای تان خواهد گذاشت و یا برعکس واقعا ایشان هم نمی تواند انسانی با شخصیت شما را در شرکت و یا سازمان خود داشته و تحمل کند.

اطلاعاتی در مورد کشور کانادا؟

قبل از این که بدانیم که جاب آفر کانادا چیست؟ باید در مورد این کشور بیشتر بدانیم. این مورد را بدانید که هشتاد و دو درصد از ساکنین کانادا از زندگی خود کاملا راضی هستند.

کم ترین و پایین ترین آمار مرتکب شدن به جرایم و کشت و کشتار در این کشور اتفاق افتاده است.

از ابتدا این کشور سیاست های خود را بر این مبنا چیده است  که افراد مهاجری که برای شان کارآمد و مفید هستند را استخدام کند.

خیلی از مردم بر این باورند که کانادا بهترین مقصدی است که برای کار کردن و تحصیل کردن بتوانید به آن جا مهاجرت کنید.

این طور که آمارها نشان می دهد، کانادا مرفه ترین و آرام ترین و امن ترین و آزاد ترین کشور جهان به شمار آمده  است.

از میان تمامی مردمی که آن جا زندگی می کنند، بیش  تر از شصت و هفت درصد آن ها به دولت خود اطمینان کامل دارند.

طبق بررسی های انجام شده در کانادا، سن امید به زندگی هشتاد و یک سال تخمین زده شده است.

میانگین ساعت کاری مردم کانادا

میانگین ساعت کاری مردم کانادا در کل سال مساوی با 1702 ساعت می باشد.

در میان مردم مقیم آن جا می گویند که بیش تر از هشتاد درصد شان ادعا کردند لحظات خوب و خوش و مثبتشان همیشه بر لحظات بد و منفی آن ها غالب بوده است.

همیشه این گونه است که شهروندان کانادایی به این موضوع و به کشور خود بسیار افتخار می کنند و راضی هستند.

پاسپورت کانادایی آن ها اعتبار خیلی زیادی دارد، آن ها از خدمات درمانی رایگان و یا نزدیک به رایگان برخوردار هستند، منشور حقوق آن ها و آزادی هایی که به آن ها داده شده است، از نظر اجتماعی بسیار مناسب می باشد، سیستم آموزشی فوق العاده و بی نقصی دارد، ثبات سیاسی بسیار بالایی دارند و از این بابت نگرانی ندارند، امنیت آن ها بسیار بالاست، همه از حقوق برابری برخوردار هستند، فرصت های کاری خیلی خوب و بی شماری دارند، سیستم آموزشی و درس خواندن در آن جا خیلی مقرون به صرفه می باشد.

از نظر جغرافیایی، خود کشور کانادا داخل قاره آمریکا قرار دارد

از نظر جغرافیایی، خود کشور کانادا داخل قاره آمریکا قرار دارد، این کشور در رتبه ی دومین کشور وسیع و پهناور جهان قرار دارد.

در آخرین آماری که سال 2012 از کانادا به عمل آمده است، این کشور 34 میلیون نفر جمعیت داشته است. در ادامه موضوع جاب آفر کانادا چیست؟ شهرها و استان های مهم را نام می بریم.

استان ها و قلمروهای موجود در کانادا شامل؛ استان آلبرتا – استان بریتیش کلمبیا – استان منیتوبا – استان نیوبر انزویک – استان نیو فاند لند و لابرادور – استان نوا اسکوشیا – استان انتاریو – استان جزیره پرینس ادوارد – استان کبک – استان ساسکا چواک – قلمرو شمال غربی – قلمروی  نوناووت – قلمروی یوکان

تفاوت هایی که میان استان ها و قلمروهای کانادا می باشد به این صورت است که آن ها قوانین و حکمرانی های متفاوتی دارند.

بالا ترین مقام مملکتی کانادا ملکه و اصلی ترین رهبر کانادا ملکه انگلستان می باشد

بالا ترین مقام مملکتی کانادا ملکه و اصلی ترین رهبر کانادا ملکه انگلستان می باشد و بالا ترین مقام دولتی هم به نخست وزیر کانادا تعلق می گیرد.

دو زبان رسمی کانادا و مردم آن با همین دو زبان فقط صحبت می کنند؛ زبان انگلیسی و زبان فرانسوی می باشد.

به علت این که افراد مهاجر و بومی در این منطقه خیلی زیاد می باشند، حدود پنجاه الی شصت زبان مختلف بومی دیگر هم در این کشور وجود دارد.

اکثر شهروندان و افراد مقیم کانادا پیرو مذهب مسیحی هستند.

امیدواریم با خواندن این مطلب متوجه شده باشید که جاب آفر کانادا چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.