سرمایه گذاری در آلمان

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin

همراه ما باشید تا بیشتر با سرمایه گذاری در آلمان آشنا شوید.

در این مقاله سعی داریم در مورد سرمایه گذاری در آلمان توضیحات جامع و کاملی را برای شما ارائه دهیم. همچنین در مورد بهترین سرمایه گذاری ، روش های مختلف سرمایه گذاری ، ویزای سرمایه گذاری در آلمان نیز توضیحاتی را برای شما عنوان کنیم.

مشخصه جغرافیایی کشور آلمان را توضیح دهید؟

اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری به چه صورت است توضیح دهید؟

بهترین و استانداردترین سرمایه گذاری در کشور آلمان چه نوع سرمایه گذاری است؟

نرخ بازرسی فساد در آلمان به چه صورت محاسبه می گردد؟

نرخ جریمه کردن و یا مصادره اموال در کشور آلمان به چه صورت محاسبه می گردد؟

بهترین و استانداردترین سرمایه گذاری در آلمان چیست؟

بهترین سرمایه گذاری و مشخصه های اقتصادی اثرگذار در کشور آلمان شامل چه مواردی می شود؟

ویزای سرمایه گذاری در کشور آلمان به روش خرید ملک به چه صورت انجام می گیرد؟

ثبت شرکت و تاسیس کسب و کار از طریق سرمایه گذاری در کشور آلمان به چه صورت انجام می گیرد؟

سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی در کشور آلمان به چه صورت امکان پذیر است؟

سرمایه گذاری از طریق خرید اوراق قرضه دولتی در کشور آلمان به چه صورت است؟

مزیت های سرمایه گذاری در کشور آلمان را نام ببرید؟

شرایط سرمایه گذاری در کشور اروپایی آلمان را توضیح دهید؟

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای سرمایه گذاری در این کشور را نام ببرید؟

انواع ثبت شرکت در آلمان و همچنین محبوب ترین شرکت های مورد نیاز در این کشور را نیز نام ببرید؟

سرمایه گذاری از طریق ( ETFS ) در کشور آلمان به چه صورت است؟

صندوق های مهم اقتصاد و دارایی در آلمان را نام ببرید؟

پردرآمدترین تجارت های موجود در کشور آلمان را نیز نام ببرید؟

شیوه های سرمایه گذاری در کشور آلمان به چه صورت است توضیح دهید؟

مزیت های ثبت شرکت در کشور آلمان را نام ببرید؟

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در این کشور اروپایی را نیز نام ببرید؟

هزینه ثبت شرکت در آلمان بر چه اساسی برآورد می شود؟

برای پیدا کردن شغل در آلمان باید به چه مواردی توجه داشته باشیم ذکر کنید؟

مشاغلی که مجاز هستند در این کشور اروپایی اقدام به فعالیت نمایند را نام ببرید؟

 

مشخصه ی جغرافیایی کشور اروپایی (آلمان)

مشخصه ی جغرافیایی کشور اروپایی (آلمان)
مشخصه ی جغرافیایی کشور اروپایی (آلمان)

کشور اروپایی آلمان به عنوان یک کشور پرجمعیت و همچنین پیشرفته واقع در قاره اروپاست که دارای شانزده ایالت بوده و به عنوان قلب صنعت اروپا به حساب می آید.

بهتر است بدانید که پایتخت این کشور برلین بوده و از شهرهای مهم این کشور می توان به 1) برلین 2) مونیخ 3) فرانکفورت 4) هامبورگ اشاره کرد. جمهوری فدرال آلمان یکی از مهمترین و همچنین اقتصادی ترین کشور عضو منطقه یورو به حساب می آید.

از مواردی که می توان در کارنامه این کشور اروپایی نام برد 1) عضویت در سازمان ملل 2) اتحادیه اروپا 3) ناتو است. آلمان از لحاظ تولید ناخالص داخلی رتبه ی چهارمین قطب اقتصادی دنیا را به خود اختصاص داده است و همچنین از لحاظ آسایش و سطح زندگی توانسته است که از یک نظام آموزشی رایگان و همچنین سیستم بهداشت پرقدرت دارای مرتبه و جایگاه عالی و ارزشمندی در سطح دنیا قرار داشته باشد.

بیست و هشت برند مطرح دنیا

بهتر است بدانید که بیست و هشت برند مطرح دنیا و همچنین شرکت های بزرگ را این کشور اروپایی به خود اختصاص داده است و علاوه بر این، شرکت های خودرو سازی پرآوازه و مطرح دنیا مانند:

1) پورشه 2) مرسدس بنز 3) BMW در این کشور تولید و روانه بازار خودرو سازی می گردد. این کشور اروپایی به دلیل کیفیت و مرغوبیتی که برای محصولات وارداتی و همچنین صادراتی خود لحاظ کرده است، سبب شده که آلمان به عنوان یک پایگاه قابل اعتماد به منظور انتخاب بهترین سرمایه گذاری در این کشور محسوب شود.

امروزه به دلیل این که 1) خدمات اجتماعی 2) خدمات درمانی 3) تحصیلی در این کشور در بهترین سطح و رتبه قرار دارد سبب شده که کشور آلمان ، مرکز توجه مردم تمام دنیا قرار گرفته و این کشور را برای مهاجرت خود انتخاب نمایند.

نکته در مورد سرمایه گذاری در آلمان

نکته در مورد سرمایه گذاری در آلمان
نکته در مورد سرمایه گذاری در آلمان

بهتر است بدانید که سرمایه گذاری یکی از روش های رسیدن به اقامت این کشور است که مسائل حقوقی وسیعی را شامل می گردد. افراد به منظور انتخاب بهترین سرمایه گذاری در آلمان ابتدا باید به صورت کلی از اقتصاد این کشور اروپایی و همچنین شاخص های تاثیرگذار در سرمایه گذاری را مطالعه کرده و با آن آشنا شوند.

اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری

همان طور که می دانید شیوه های متعددی به منظور مهاجرت به کشور اروپایی آلمان وجود دارد که یکی از این روش ها را می توان به سرمایه گذاری در این کشور اشاره کرد. از شیوه هایی که افراد می توانند در این کشور سرمایه گذاری نمایند 1) تحصیل در آلمان 2) کار در آلمان 3) ویزای کار آلمان 4) تولد 5) ازدواج 6) پناهندگی است.

کلیه ی مراحل ذکر شده به جز پناهندگی « موسسه MIE » به تمامی تقاضا کننده برای مهاجرت در این کشور آماده ی ارائه خدمات است که بعد از سپری کردن این مراحل، افراد متقاضی مجاز هستند که به منظور اخذ پاسپورت به این کشور پیشرفته درخواست ارائه دهند.

افراد بعد از گذشت پنج سال پرداخت کامل مالیات در این کشور، می توانند اقامت دائم و همیشگی این کشور را دریافت نمایند

نکته ی مهم این است که معمولاً افراد بعد از گذشت پنج سال پرداخت کامل مالیات در این کشور، می توانند اقامت دائم و همیشگی این کشور را دریافت نمایند و به عنوان شهروند درجه دو در این کشور به حساب آیند و همچنین می توانند از کلیه امتیازات و حقوق شهروندی این کشور استفاده نمایند.( البته به جز حق رای و همچنین منصب سیاسی )

در شیوه ی سرمایه گذاری و همچنین انتخاب بهترین سرمایه گذاری در این کشور اروپایی در ابتدا به فرد مهاجرت کننده اقامت موقتی داده می شود. البته شایان ذکر است که این کشور به هر نوع سرمایه گذاری اقامت نمی دهد.

یکی دیگر از روش های دریافت اقامت در آلمان از روش سرمایه گذاری را می توان به این مورد اشاره کرد که:

این کشور اروپایی به دلیل 1) اقتصاد مقاومتی 2) تاریخ فرهنگ بالا و غنی 3) کیفیت زندگی مطلوب و بالا، به عنوان دومین کشور برای مهاجرت در جهان شناخته شده است.

یکی دیگر از مراحلی که به عنوان اخذ اقامت برای افرادی که به این کشور اروپایی مهاجرت می نمایند را می توان به دریافت مجوز کار اشاره کرد که این امکان را برای شهروندان غیر اتحادیه اروپا امکان پذیر می نماید.

به طور مثال یکی از شیوه هایی را که می توان جایگزین کار کرد « ثبت شرکت در آلمان » است که شخص در ابتدا برای سرمایه گذاری باید بیست و پنج هزار یورو را در اختیار داشته باشد تا بتواند شرکت « GmbH » را ثبت نمایند.

بهترین و استانداردترین سرمایه گذاری در آلمان

بهترین و استانداردترین سرمایه گذاری در آلمان
بهترین و استانداردترین سرمایه گذاری در آلمان

بهتر است بدانید که یکی از اساسی ترین و همچنین مهمترین مواردی که قبل از انتخاب مرغوب ترین و بهترین سرمایه گذاری در این کشور اروپایی و یا این که سایر کشورهای دیگر باید به آن توجه داشته باشیم « استانداردهای سرمایه گذاری » در آن کشور است که باید مورد بررسی و ارزیابی قرار دهیم.

اگر بخواهیم در مورد استانداردهای سرمایه گذاری توضیح دهیم باید گفت که شامل: 1) فاکتورهای مختلف سیاسی 2) اقتصادی 3) قضایی است که داشتن یک سیستم قضایی سالم و مطمئن این اطمینان و اعتماد را به سرمایه گذاران خارجی می دهد که در مواردی که برای این اشخاص مشکل حقوقی ایجاد شود به آسانی می توانند از جمهوری فدرال آلمان حقوق دریافتی خود را درخواست نمایند که برای این اشخاص مرجعی به عنوان رسیدگی به درخواست های وی در این کشور وجود دارد که رسیدگی ها و بررسی های لازم را انجام می دهد.

یکی از مهمترین مواردی که ممکن است برای فرد مشکل و یا اختلال در سرمایه گذاری ایجاد نماید

یکی از مهمترین مواردی که ممکن است برای فرد مشکل و یا اختلال در سرمایه گذاری ایجاد نماید را می توان به ثبات نداشتن سیاسی و همچنین مشکلات داخلی و خارجی کشور اشاره کرد. شایان ذکر است که روابط سیاسی ایران و همچنین آلمان از زمان های گذشته نیز عالی و مثبت بوده است و علاوه بر این تفاهم نامه های دوجانبه ی متعددی را با یکدیگر امضا و منعقد نموده اند.

علاوه بر دو مورد قبلی که توضیح دادیم سیستم اقتصادی برای انجام هر نوع سرمایه گذاری و همچنین انتخاب بهترین سرمایه گذاری در این کشور اروپایی نقش به سزایی دارد. باید توجه داشته باشید که اقتصاد پیشرفته و همچنین قوی به سرمایه گذاری کمک به سزایی می نماید که سود قابل قبولی از این سرمایه گذاری را به خود اختصاص می دهد.

نرخ بازرسی فساد در آلمان

این شاخص یکی از علائم 1) مداخله دولت 2) نشانه و علامت وابسته به اعضای دولت در فعالیت های کوچک و همچنین بزرگ کشور که به منفعت فرد باشد، معرفی شده است که بهتر است بدانید بازه این فاکتور از ( منفی دو و نیم ) تا ( مثبت دو و نیم ) لحاظ شده است. نکته ی حائز اهمیت این است که هر چه عدد این بازه مثبت تر باشد نشانه ی این است که سیستم قضایی کشور آلمان سالم تر است.

نرخ جریمه کردن ( مصادره ) اموال در آلمان

احتمال ضرر و خطر اموال نیز به صورت بازه یک تا هفت معرفی شده است که همچنین هر چه عدد این نرخ کمتر باشد نشان دهنده ی امنیت بیشتر سرمایه گذاری خارجی است. عددی که در این مصادره نشان داده می شود سیستم قضایی درباره ربوده شدن اموال شخص سرمایه گذار با 1) تغییر قانون 2) شرایط سیاسی است که مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفته است.

موارد ذکر شده از مشخصه های متعدد استانداردهای سرمایه گذاری در کشور اروپایی آلمان است.

بهترین سرمایه گذاری و مشخصه های اقتصادی اثرگذار در آلمان

بهترین سرمایه گذاری و مشخصه های اقتصادی اثرگذار در آلمان
بهترین سرمایه گذاری و مشخصه های اقتصادی اثرگذار در آلمان

به منظور برگزیدن بهترین سرمایه گذاری در کشور آلمان بهتر است که از دیدگاه گوناگون اقتصادی آن را مورد بررسی و ارزیابی قرار دهیم.

نکته ی مهم این است که فاکتورها و همچنین عوامل مهم و اصلی تاثیرگذار در اقتصاد جمهوری فدرال آلمان متعدد است اما از شاخص ترین این عوامل می توان به 1) تولید ناخالص داخلی 2) میزان تورم 3) بهره بانکی به منظور سرمایه گذاری خارجی و همچنین منتخب بهترین سرمایه گذاری در آلمان مهم و اساسی است. از مشخصه های مهم اثرگذار اقتصادی در کشور آلمان می توان به:

تولید ناخالص داخلی در آلمان

یکی از شاخص های اصلی و مهم کشور آلمان که نشان دهنده ی میزان رشد اقتصادی این کشور اروپایی است، اختصاص به رشد تولید ناخالصی داخلی دارد که بهتر است بدانید این مشخصه ها هر سال تغییر کرده است و یا به صورت منفی و یا مثبت نشان داده می شود.

نرخ مالیات در آلمان

یکی از فاکتورهایی که برای نشان دادن شاخص ها مهم و اساسی است اختصاص به نرخ مالیات دارد که در نمودار زیر نرخ مالیات بردرآمد شرکت های آلمانی را نشان می دهیم.

ویزای سرمایه گذاری در آلمان به روش خرید ملک

ویزای سرمایه گذاری در آلمان به روش خرید ملک
ویزای سرمایه گذاری در آلمان به روش خرید ملک

بیشتر افراد به منظور هدف های متعددی که دارند مایل هستند به نحوی سرمایه گذاری خارجی انجام دهند. معمولاً بهترین سرمایه گذاری در آلمان و یا سایر کشورهای دیگر از طریق دریافت پاسپورت و یا این که اقامت آن کشور امکان پذیر نبوده است اما خرید ملک در این کشور به عنوان بهترین سرمایه گذاری در آلمان محسوب می شود. زیرا به عنوان یکی از کم خطرترین شیوه های سرمایه گذاری در این کشور به حساب می آید.

البته نکته ی مهم این است که افراد با خرید ملک نمی توانند اقامت و یا این که پاسپورت کشور آلمان را اخذ نمایند. نکته ی حائز اهمیت برای ایرانیان این است که برای انجام سرمایه گذاری در این کشور می توانند به راحتی ملک خود را خریداری نمایند.

اما باید بدانند که به دلیل خرید انجام شده نمی توانند پاسپورت آلمان را دریافت نمایند. فقط در شرایطی می توانند پاسپورت این کشور را دریافت نمایند که به عنوان « بیزینس پلن » مورد تایید جمهوری فدرال آلمان قرار گرفته و در این کشور بتوانند خرید و فروش ملک و یا این که ساخت و ساز را در این کشور اروپایی انجام دهند.

افرادی که به عنوان بیزینس پلن این فعالیت را در کشور اروپایی انجام می دهند توانسته اند که به روند اقتصادی این کشور و همچنین سوددهی سرمایه گذاری کمک به سزایی نمایند.

از دلایل مهم و اساسی که سبب شده خرید ملک در این کشور به عنوان یکی از بهترین سرمایه گذاری ها محسوب شود، می توان به موارد زیر اشاره کرد که عبارتند از:

یکی از موارد اصلی که به عنوان بهترین سرمایه گذاری به حساب می آید را می توان به قیمت ملک در این کشور اشاره کرد که نسبت به سایر کشورهای اروپایی دیگر به مراتب پایین تر است.

باید بدانید که بازار املاک در مورد آپارتمان های ( پنجاه و هفت متری ) تا ( صد و چهل متر مربعی ) بسیار کم و محدود بوده است.

یکی دیگر از دلایل بارز این سرمایه گذاری را می توان به تغییر جمعیت در این کشور اشاره کرد که سبب شده افراد تقاضای بیشتری برای خرید ملک داشته باشند.

یکی از دلایل مهم، تامین مالی در این کشور است که نسبت به سایر کشورهای دیگر دارای سودآوری بیشتری است. این کشور وام های واقعی و کارآمد را که دارای میزان سودی بین ( یک و پانزده درصدی ) تا ( دو و نیم درصدی ) است به منظور آپارتمان های اجاره ی کلاسیک و یا این که خرید خانه برای شهروندان در نظر گرفته اند که افراد با پرداخت بخش کمی از درآمد حقوق ماهیانه ی خود می توانند ملک مورد نظرخود را خریداری نمایند.

یکی دیگر از دلایل اصلی خرید ملک در آلمان

یکی دیگر از دلایل اصلی خرید ملک در آلمان را می توان به مالیات بسیار کم برای خرید ملک اشاره کرد.( نکته ی مهم این است که از مدت پنجاه تا دوازده سال فرد بعد از خرید ملک به عنوان استهلاک منزل خود می تواند بین دو تا هشتاد درصد نرخ مالیات را کاهش دهد).

به دلیل این که هر سال پناهندگان زیادی به این کشور مهاجرت می نمایند، سبب شده که افراد نیاز بیشتری به خرید آپارتمان در این کشور اروپایی داشته باشند و همین امر منجر شده که وضعیت واقعی و به خصوص خرید ملک در این کشور به عنوان یکی از بهترین شیوه های سرمایه گذاری در این کشور به حساب آید.

کلیه ی موارد ذکر شده از دلایل اصلی خرید ملک در آلمان است که به عنوان بهترین سرمایه گذاری در آلمان محسوب می شود.

ثبت شرکت و تاسیس کسب و کار ( در کشور آلمان)

ثبت شرکت و تاسیس کسب و کار ( در کشور آلمان)
ثبت شرکت و تاسیس کسب و کار ( در کشور آلمان)

بهترین و مناسب ترین سرمایه گذاری در آلمان می تواند به شکل تاسیس یک کسب و کار تازه به عنوان یک شرکت و یا این که ایجاد چند شعبه برای کسب و کار در این کشور است.

همان طور که توضیح دادیم جمهوری فدرال آلمان به عنوان یکی از کشورهای اروپایی قدرتمند در حیطه صنعت شناخته می شود که اقتصاد این کشور بر مبنای فعالیت های پیشرفته است.

بهتر است بدانید برای این که شرکتی را در این کشور اروپایی ثبت و تاسیس نماییم، باید از یک طرح تجاری قدرتمند و قوی برخوردار باشیم و آن را به این کشور ارائه دهیم تا از این طریق بتوانیم تاییدیه کشور آلمان را دریافت نماییم.

از نظر هزینه ثبت شرکت در آلمان باید گفت که این هزینه بین سه تا چهار هزار یورو بوده است و بعد از این که شرکت را ثبت کردیم سرمایه اولیه ای که فرد باید برای شروع این شرکت در اختیار داشته باشد نیز بیست و پنج هزار یورو بوده است.

نکته ی حائز اهمیت این است که هر بیزینسی نمی تواند به دریافت تاییدیه و همچنین اقامت این کشور به افراد متقاضی کمک نماید زیرا این کشور اروپایی به عنوان یکی از کشورهای پیشرفته و مدرن به حساب می آید.

بهترین سرمایه گذاری در آلمان به روش کارآفرینی

بهترین سرمایه گذاری در آلمان به روش کارآفرینی
بهترین سرمایه گذاری در آلمان به روش کارآفرینی

افراد به منظور انجام کارآفرینی در این کشور اروپایی می توانند از دو طریق اقدام نمایند: 1) اولین روشی که افراد می توانند به این کشور مهاجرت نمایند 1) تحصیل 2) کار 3) ازدواج است تا از این طریق بتوانند در آلمان به کارآفرینی بپردازند 2) ارائه یک برنامه و طرح تجاری و همچنین قدرتمند که نشان دهنده ی 1) سوددهی 2)  کمک به اقتصاد  3) اشتغال زایی را در این کشور به همراه داشته باشد.

بهتر است بدانید که طرح و ایده فرد به عنوان یک خارجی در اتاق بازرگانی این کشور باید مورد تایید و بررسی قرار بگیرد و همچنین شما با کارآفرینی در این کشور باید بتوانید الف ) حقوق کارمندان آلمانی، ب) هزینه کسب و کار خود را مورد حمایت قرار دهید که این امر سبب می شود بهترین سرمایه گذاری در آلمان به روش کارآفرینی از طریق افراد خارجی انجام گیرد.

بهترین سرمایه گذاری به روش خرید اوراق قرضه دولتی

بعضی از سرمایه گذاران با انجام خرید سهام و همچنین اوراق قرضه ( اوراق مشارکت ) از سایر کشورها نظیر: آلمان، به دنبال این هستند که سرمایه گذاری خود را متنوع تر ارائه دهند زیرا این کشور هر ساله اوراق یا همان برگه های گوناگونی را صادر می نماید که توسط کشور آلمان کاملاً حمایت و پشتیبانی می گردد.

این کشور نیز مانند سایر کشورهای اروپایی دیگر از یورو به منظور تبدیل اوراق قرضه ( مشارکت) به ارز تبدیل می نماید. بنابراین مردم در ایالات متحده و همچنین در کل دنیا می توانند « اوراق قرضه آلمان » را به روش « کارگزاران » به عنوان مجوز در سرمایه گذاری تهیه و خریداری نمایند. اما نکته ی مهم این است که این شیوه برای افراد خارجی نمی تواند به عنوان اقامت آن ها محسوب گردد.

جمهوری فدرال آلمان این اوراق را سه ماهه تا سی ساله برای افراد متقاضی صادر می نماید

بهتر است بدانید که جمهوری فدرال آلمان این اوراق را سه ماهه تا سی ساله برای افراد متقاضی صادر می نماید که با توجه به این مورد اوراق بلند مدت به مراتب بازدهی بالاتری را هم به خود اختصاص می دهد.

به منظور خرید این برگه های مشارکتی ابتدا باید تعداد متعددی از اوراق را انتخاب نماییم و سپس چک خرید خود را برای کارگزار نوشته و به شخص کارگزار دستور دهید که خرید را در این کشور انجام داده و در نهایت برگه ی رسید این معامله را از وی بخواهید.

این سری از افراد خارجی مجوز این که اوراق بهادار فیزیکی را اختیار نمایند را نداشته ولی می توانند از طریق آنلاین یک حساب کارگزاری را تنظیم نمایند تا از این طریق روزانه بر دارایی های ( اوراق قرضه ) نظارت کامل و کافی را داشته باشند.

نکته ی حائز اهمیت این است که این شیوه از سوددهی و همچنین حمایت همه طرفه از سوی آلمان می تواند به عنوان بهترین شیوه ی سرمایه گذاری در آلمان به حساب آید.

بهترین سرمایه گذاری در آلمان و مزیت های آن

بهترین سرمایه گذاری در آلمان و مزیت های آن
بهترین سرمایه گذاری در آلمان و مزیت های آن

به منظور پیدا کردن شیوه ی سرمایه گذاری و همچنین بهترین سرمایه گذاری در این کشور و یا این که چرا نسبت به سایر کشورهای دیگر، آلمان را برای سرمایه گذاری خود انتخاب کرده اید عوامل متعددی وجود دارد که به مزیت های این دلایل می پردازیم که شامل:

جمهوری فدرال آلمان به عنوان بزرگترین اقتصاد اروپا به حساب می آید.

یکی از مزیت های سرمایه گذاری در این کشور اختصاص به عضو شنگن بودن آلمان است.

تردد آسان و راحت به کل شنگن در این کشور یکی دیگر از مزایای سرمایه گذاری در کشور آلمان است.

این کشور به عنوان مرکز تجارت در اروپا نیز به حساب می آید.

افراد خارجی که به این کشور مهاجرت می نمایند تابعیت آلمان را بعد از مدت هشت سال زندگی و همچنین اقامت در این کشور را نیز می توانند دریافت نمایند.

گذرنامه آلمانی

یکی از مزیت های دیگر در این کشور را می توان به گذرنامه آلمانی که جزء یکی از پاسپورت های قوی و پرقدرت جهانی محسوب می شود اشاره کرد.

بهترین اهداف افراد برای سرمایه گذاری در کشورهای اروپایی است.

یکی دیگر از دلایلی را که می توان به سرمایه گذاری در بازار املاک و همچنین مستغلات این کشور اشاره کرد « دارای سوددهی » بالایی است که به خود اختصاص داده است.

این کشور دارای تمامی خط های هواپیمایی به سایر بخش های اروپایی را نیز می باشد.

کلیه موارد ذکر شده از دلایلی است که سبب شده امروزه افراد خارجی این کشور اروپایی را به منظور بهترین سرمایه گذاری انتخاب نمایند.

آلمان در صنعت و همچنین اقتصاد دنیا کشور قوی و قدرتمندی است

همان طور که توضیح دادیم این کشور در صنعت و همچنین اقتصاد دنیا کشور قوی و قدرتمندی است که شما برای اقامت در این کشور اروپایی برای ایجاد کسب و کار و همچنین خود اشتغالی باید یک طرح جدید و قابل قبولی را برای کشور آلمان ارائه دهید و علاوه بر این طرح شما دارای اثر گذاری مثبت در اقتصاد و یا این که اشتغال این کشور نیز داشته باشید.

در سال های اخیر بعد از این که اتاق بازرگانی طرح های افراد خارجی را مورد قبول قرار داد افراد کمی توانستند موفق در طرح تجاری خود شوند و به همین دلیل به کشورهای همسایه آلمان نظیر اتریش برای سرمایه گذاری روی آوردند و به شیوه های 1) بلوکارت اتریش 2) قرمز سفید قرمز 3) کار شرکت در اقامت اتریش ، اروپا را به منظور اقامت در این کشور توانستند به نفع خود کسب نمایند.

نکته در مورد سرمایه گذاری در آلمان

نکته ی مهم این است که تمامی سرمایه گذاری ها منجر به اقامت افراد در این کشور نمی شود، بلکه افراد باید به منظور سرمایه گذاری از قبل کلیه جوانب یک طرح را در خصوص

1) میزان سوددهی

2) نرخ مالیات

3) هزینه های اصلی و جانبی را مورد توجه قرار دهند و به منظور این که بهترین سرمایه گذاری را در این کشور با کمترین خطر انتخاب نمایند، بهتر است که از یک وکیل مجرب و متخصص در این امر مشورت و یاری بگیرند تا آن ها را در این سرمایه گذاری مساعدت و یاری نماید. زیرا سرمایه و همچنین زمان افراد برای سرمایه گذاری بسیار مهم و با ارزش است.

شرایط سرمایه گذاری در کشور اروپایی آلمان

افراد تقاضا کننده به منظور سرمایه گذاری در این کشور بسته به این که هر یک از شیوه های سرمایه گذاری را برای اقامت در این کشور مانند: 1) خرید ملک 2) ثبت شرکت 3) کارآفرینی 4) خرید سهام 5) کار در شرکت را انتخاب می نمایند، کاملاً متغیر بوده است و برهمین اساس شرایط سرمایه گذاری به این ترتیب است که:

افراد برای سرمایه گذاری در این کشور به مدارک دانشگاهی بالا و یا این که زبان آلمانی مسلط نیاز ندارند. در بعضی از سرمایه گذاری ها یکی از شرایطی که این کشور برای افراد خارجی لحاظ کرده است سن و سال شخص است که جزء شرط های اولیه به حساب می آید که فرد به سن قانونی رسیده باشد. علاوه بر موارد ذکر شده، پارامتر و عوامل محدودکننده ی دیگری نیز به منظور اجرایی کردن شرط های سرمایه گذاری در این کشور موجود است.

مدارک مورد نیاز به منظور دریافت ویزای سرمایه گذاری در آلمان

مدارک مورد نیاز به منظور دریافت ویزای سرمایه گذاری در آلمان
مدارک مورد نیاز به منظور دریافت ویزای سرمایه گذاری در آلمان

افرادی که مایل هستند در این کشور اروپایی سرمایه گذاری نمایند، مدارکی را باید برای جمهوری فدرال آلمان  ارائه دهند که شامل:

فرمی مبنی بر درخواست گرفتن اقامت کوتاه مدت است که در این فرم کلیه اطلاعات شما به صورت صحیح و خوانا نوشته شده باشد که این فرم در دو نسخه چاپ می گردد و هر نسخه که کپی شده است باید در پایان امضا شده و به این کشور ارائه گردد.

بیان کردن کلیه اطلاعات دقیق فرد که مایل است به این کشور مهاجرت نماید.

دو قطعه عکس جدید که از اعتبار این عکس ها سه ماه بیشتر نگذشته باشد و با تمامی استانداردها نیز مطابقت و همخوانی داشته باشد.

ارائه ی گذرنامه معتبر که در سه ماه اخیر اقدام به دریافت آن برای اقامت در کشور آلمان و یا این که سایر کشورهای دیگر که عضو اتحادیه شینگن هستند را دریافت کرده باشد.

کپی پاسپورت

یکی از مدارک مهم و الزامی برای اخذ ویزای سرمایه گذاری در کشور آلمان اختصاص به کپی پاسپورت دارد.

از مدارک الزامی می توان به بیمه درمانی سفر اشاره کرد که این بیمه نامه مدرکی مبنی بر تاییدیه سرمایه گذاری در این کشور است که فرد بیمه نامه را اخذ نموده است.

بهتر است بدانید که دریافت بیمه نامه سفری از هزینه های درمانی فرد در اثر بیماری و یا این که هرگونه حادثه ای که در این کشور برای شخص روی داده است و همچنین در صورت فوت شخص مورد حمایت قرار می دهد.( نکته ی مهم این است که این بیمه نامه سفری علاوه بر کشور آلمان هزینه های فرد را در کلیه ی کشورهای عضو اتحادیه شینگن را تحت حمایت و پوشش خود قرار می دهد).

یکی از مدارک مورد نیاز دیگر، برنامه سفر است

یکی از مدارک مورد نیاز دیگر، برنامه سفر است که فرد به منظور ثابت کردن شیوه سفر به روش بلیط هواپیما و یا قطار و همچنین سایر وسایل نقلیه ی دیگری که برای اقامت در این کشور را استفاده کرده اید تا به این کشور برای سرمایه گذاری دست پیدا نماید را باید به جمهوری فدرال آلمان ارائه دهید.

زمان سکونت و اقامت کردن در « اتحادیه شنگن » افراد باید سندی را در خصوص نشان دادن محل اقامتشان که اعم از مدارک رزرو هتل که در آن جزئیات کامل مانند: 1) آدرس هتل 2) شماره تماس و ایمیل هتل را به طور کامل ارائه دهند و یا این که دعوت نامه ای که توسط دوست و یا شخص آلمانی به عنوان میزبان از وی دعوت شده است را که این موارد جزء اثبات محل اقامت می شود را به طور کامل ارائه نمایند.

ثابت کردن وضعیت مدنی

ثابت کردن وضعیت مدنی که شامل 1) سند ازدواج 2) گواهی تولد فرزندان 3) گواهی مرگ همسر ( در مواردی که همسر وی در قید حیات نیست) را به این کشور ارائه نمایند.

ثابت کردن شخص در مورد داشتن تمکن مالی ( ثروت و قدرت ) برای ارائه به جمهوری فدرال آلمان یکی دیگر از مدارک مورد نیاز برای این کشور است.

افرادی که در حال فعالیت با نهاد و یا شرکتی هستند و یا به عبارتی شغلی را دارند، باید فیش حقوقی سه ماه گذشته و یا این که قرارداد کاری خود را برای سرمایه گذاری در این کشور ارائه دهند.

افرادی که دارای شغل مستقلی هستند باید گواهی مالکیت و یا این که مدارک دیگری که نشان دهنده ی مالکیت شغل وی است را برای سرمایه گذاری در این کشور ارائه دهند. ( معنی استقلال شغل شخصی این است که، اثبات مدارکی که نشان دهنده ی این است وی مالک این شغل بوده و همچنین درآمدی را از این شغل ماهیانه دریافت می نماید).

گردش حساب بانکی

یکی از مدارک مورد نیاز برای سرمایه گذاری در این کشور را می توان به گردش حساب بانکی سه ماه گذشته شخص اشاره کرد.

ارائه ی دعوت نامه معتبر شخص از شریک های تجاری در این کشور که به زبان انگلیسی و یا این که به زبان آلمانی نوشته شده است. در این دعوت نامه 1) جزئیات کامل دعوت 2) تاریخ 3) مقصد به همراه برنامه دقیق جلسه کاری و یا این که جلسه های آموزشی وی که جزء برنامه روزانه وی محسوب می شود را به طور کامل در این دعوت نامه ذکر نماییم.

ارائه ی طرح کامل در مورد جلسه های مرتبط با کسب و کارهای شخص که بیشتر برای اقامت های بالای سی روز کاری زمان می برد نیز یکی دیگر از مدارک برای سرمایه گذاری در کشور آلمان است.

ارائه نامه شرکت دعوت شده

ارائه نامه شرکت دعوت شده به همراه سفرنامه که در آن 1) موقعیت وی به طور کامل ذکر شده 2) مدت زمان خدمت شخص نیز بیان شود 3) تاریخ سفر 4) مقصد 5) در مورد این که هزینه های سفر کاری به عهده ی کارفرما است یا خیر نیز باید در این نامه به صورت کامل برای شرکت آلمانی نیز بیان شود.

تاییدیه ثبت نام شرکت نیز یکی دیگر از موارد مورد نیاز برای سرمایه گذاری در این کشور است.

بهتر است بدانید که هزینه دریافت ویزای آلمان برای هر شخص شصت یورو بوده است که هر فرد به منظور دریافت ویزا این مبلغ را باید بپردازد.( نکته ی مهم این است که در صورتی که ویزای شخص و یا این که تغییر هزینه ها برای شخص صورت گیرد، هزینه ویزا برای وی قابل برگشت نیست).

مدت نظر پروسه ی اخذ ویزای آلمان بین ده تا پانزده روز زمانبر است.

موارد ذکر شده از مدارک مورد نیاز است که شخص برای سرمایه گذاری در این کشور باید به جمهوری فدرال آلمان ارائه نماید تا بتواند ویزای سرمایه گذاری در این کشور را دریافت نماید.

نکته در مورد ویزای سرمایه گذاری در کشور آلمان

نکته در مورد ویزای سرمایه گذاری در کشور آلمان
نکته در مورد ویزای سرمایه گذاری در کشور آلمان

بهتر است بدانید که اعتبار ویزای تجاری آلمان بستگی به سفارت خانه ای دارد که ویزای شخص را صادر می نماید که ویزای تجاری به یکی از این دو حالت صادر می گردد که شامل:

اجازه ی ورود یک مرتبه ای

این سری از ویزاها به فرد این اجازه را می دهد که فقط یک مرتبه به این کشور مهاجرت نماید و به مدت ده روز که مهلت تعیین شده برای این ویزا است فرد می تواند در کشور آلمان حضور داشته باشد.

ویزای ورود چند مرتبه ای

این سری از ویزاها به شخص این اجازه را می دهد که بیش از یک مرتبه در این کشور حضور داشته باشند البته در بازه ی زمانی معین، به طور مثال: از اول ماه ژانویه تا اول ماه می که جمعاً سی روز است ، شخص بیش از یک مرتبه می تواند به این کشور سفر کاری داشته باشد. بهتر است بدانید که اعتبار ویزای ورود چند مرتبه ای تا مدت یک سال بوده است که شخص می تواند از آن استفاده نماید.

نکته ی مهم این است که در این مدت شخص باید هوشیار و با احتیاط باشد که قانون حضور نود روزه که به مدت هر شش ماه باید در این کشور حضور داشته باشد را پیروی نماید.

بنابراین مطابق این قانون، هر شخصی که قصد سفر به این کشور را دارد باید به این نکته توجه نمایند که آیا بیش از مدت نود روز در مدت شش ماه گذشته در اتحادیه شنگن اقامت و یا حضور داشته است و یا خیر.

دو مورد ذکر شده از انواع ویزاهای تجاری است که افراد برای مهاجرت کاری و یا سرمایه گذاری در آلمان باید قبل از سفر آن را اخذ نمایند.

مزایای دیگر سرمایه گذاری در جمهوری فدرال آلمان

مزایای دیگر سرمایه گذاری در جمهوری فدرال آلمان
مزایای دیگر سرمایه گذاری در جمهوری فدرال آلمان

همان طور که توضیح دادیم سرمایه گذاری در این کشور دارای مزیت های متعددی است که از سایر این مزیت ها  می توان به موارد زیر اشاره کرد که عبارتند از:

بهتر است بدانید که به منظور سرمایه گذاری در این کشور نیازی به این که شخص اقامت قبلی داشته باشد نبوده است.

بعد از اینکه شخص هشت سال در این کشور اقامت داشته باشد می تواند پاسپورت معتبر کشور آلمان را از این کشور اروپایی دریافت نماید.

یکی از مزیت هایی که سبب شده افراد زیادی این کشور اروپایی را برای سرمایه گذاری انتخاب نمایند، وجود نرخ بیکاری پایین این کشور است.

امکان این که شخص درخواست ویزا به همراه خانواده را از همان ابتدا دریافت نماید نیز در این کشور امکانپذیر است.

هر شخصی که برای سرمایه گذاری به این کشور مهاجرت می نماید می تواند از مزیت های شهروندی این کشور نیز استفاده نماید.

موارد ذکر شده از سایر مزیت های دیگر سرمایه گذاری در کشور آلمان است که سبب شده امروزه افراد زیادی این کشور اروپایی را برای سرمایه گذاری خود انتخاب نمایند.

انواع ثبت شرکت در آلمان

انواع ثبت شرکت در آلمان
انواع ثبت شرکت در آلمان

همان طور که توضیح دادیم یکی از بهترین روش های سرمایه گذاری در کشور اروپایی آلمان در حال حاضر از طریق ثبت شرکت است. البته شایان ذکر است که مراحل ثبت شرکت و همچنین کارآفرینی در حال حاضر نیز به عنوان سودآورترین سرمایه گذاری ها به حساب می آید که خطر ضرردهی بالایی هم نیز به مراتب دارد.

بنابراین یکی از راه های هوشمندانه این است که افرادی که شرایط سنی مناسبی را دارند یا به عبارتی سن آن ها زیر چهل سال است، اولین اقدامی که می توانند انجام دهند این است که در مرحله نخست از روش کار در این کشور چند سال را حضور داشته تا از این طریق با شرایط بازار کار و همچنین نیاز جامعه کشور آلمان بیشتر آشنا شوند.

این افراد می توانند از وکلای آلمانی در این زمینه کمک و یاری بگیرند

این افراد می توانند از وکلای آلمانی در این زمینه کمک و یاری بگیرند و یکی از انواع ثبت شرکت که در این کشور مناسب تر و دارای سوددهی بیشتری است را انتخاب نمایند که از محبوب ترین انواع شرکت ها در این کشور اروپایی می توان به موارد زیر اشاره کرد که عبارتند از:

1)    احداث و بنیان کردن شرکت مدنی در این کشور اروپایی.

2)    احداث و تاسیس شرکت با توجه به امور حرفه ای شخص متقاضی (به منظور انجام فعالیت در این حیطه نیازی به این که شرکت را ثبت نماییم نبوده، بلکه تنها با دریافت مجوز اجازه کسب و کار شخص می تواند فعالیت خود را آغاز نماید).

3)    احداث و بنیان کردن شرکت به شکل سهامی.

4)    احداث و بنیاد کردن دفاتر نمایندگی در این کشور.

5)    احداث و راه اندازی شرکت های شخصی.

6)    احداث شرکت به صورت فعالیت های محدود و کم.

7)    احداث و بنیاد کردن شعبه در کشور آلمان.

8)    احداث شعب مستقل در این کشور.

همان طور که توضیح دادیم کلیه موارد ذکر شده از محبوب ترین انواع شرکت ها در جمهوری فدرال آلمان است که افرادی که مایل هستند در این کشور اروپایی سرمایه گذاری نمایند، یکی از این شیوه ها را انتخاب می نمایند.

بهترین سرمایه گذاری در کشور آلمان با ( ETFS )

بهترین سرمایه گذاری در کشور آلمان با ( ETFS )
بهترین سرمایه گذاری در کشور آلمان با ( ETFS )

یکی از معروفترین شیوه های سرمایه گذاری در این کشور را می توان به سرمایه گذاری بدون جهت در « بورس اوراق بهادار کشور آلمان » که در 1) سهام کشور آمریکا 2) سرمایه گذاری در صندوق سهام که مالک آن بورس اوراق بهادار کشور آلمان است اشاره کرد.

بهتر است بدانید که یکی از ساده ترین و راحت ترین شیوه های سرمایه گذاری در این کشور را می توان به « سرمایه گذاری به روش بورس اوراق بهادار ARTS » متذکر شد.

نکته ی مهم این است که انواع اوراق بهادار در بورس این ایالات متحده امکان خریداری را نیز دارد که نشان دهنده ی طرح متغیر از اقتصاد این کشور است.

به منظور سرمایه گذاری در شرکت های خصوصی بدون این که خرید و فروش سهام در معاملات وجود داشته باشد، می توان به افرادی که مایل هستند در این کشور سرمایه گذاری را انجام دهند « سهام سپرده گذاری آمریکا ( ADRs) » که به عنوان یکی از شیوه های ساده سرمایه گذاری است را پیشنهاد کرد.

بهتر است بدانید که بالاترین درخواست در مورد « ETF » در این کشور اروپایی به منظور سرمایه گذاری اختصاص به « iShares  MSCI Germany Index Fund EWG » دارد که بیش از شصت سهام را به خود نیز اختصاص داده است که این تعداد سهام شامل: 1) اختیار مصرف کننده 2) مالی 3) مواد 4) صنایع 5) مراقبت های بهداشتی 6) بخش های فناوری اطلاعات را مشمول می شود.

صندوق های اصلی و مهم اقتصاد و دارایی ( در آلمان )

صندوق های اصلی و مهم اقتصاد و دارایی ( در آلمان )
صندوق های اصلی و مهم اقتصاد و دارایی ( در آلمان )

به طور کلی سه صندوق اصلی و مهم در اقتصاد این کشور را می توان به 1) صندوق حرفه ای مراقبت های بهداشتی Bayer 2) صندوق فناوری خیلی بزرگ (SAP) 3) صندوق شرکت ( زیمنس ) اشاره کرد.

این کشور اروپایی نیز دارای صندوق های اقتصادی دیگری نیز هستند مانند: 1) صندوق دارایی خودرو 2) لباس های ورزشی، که این صندوق های مهم اقتصادی سبب شده که بیشتر افراد این کشور اروپایی را برای سرمایه گذاری در آلمان انتخاب نمایند.

از EFT هایی که متقاضیان زیادی را به خود اختصاص داده است و همچنین معرفی شده در این کشور برای سرمایه گذاری هستند می توان به موارد زیر اشاره کرد که عبارتند از:

علامت و یا شاخص « iShares MSCI » آلمان EWG

صندوق علامت و یا شاخص « BUND » سهام کشور آلمان

ProShares Germany Sovereign/SubSovereign

Market Vectors Germany Small Cap ETF

Germany  AlphaDEX Fund Profile

همان طور که توضیح دادیم موارد ذکر شده از پر تقاضا ترین سرمایه گذاری ها در کشور آلمان است.

بهترین و مناسب ترین زمان سرمایه گذاری در جمهوری فدرال آلمان عبارتند از:

1)    بخش های اصلی و همچنین مهم اقتصادی در زمینه 1) کالاهای مصرفی 2) قراردادهای فرعی کالا 3) بیشترین محصولات فناوری 4) انرژی تجدید پذیر

2)    قسمت هایی که دارای پتانسیل بالا هستند که شامل: 1) خدمات به مصرف کنندگان 2) تکنولوژی پیشرفته 3) ارائه خدمات چند رسانه ای و همچنین الکترونیکی .

3)    1) مناقصه ها 2) پروژه ها 3) تدارکات عمومی از موارد دیگری هستند که جزء بهترین فرصت های سرمایه گذاری در این کشور به حساب می آیند.

کلیه موارد ذکر شده از بهترین فرصت های سرمایه گذاری در آلمان است که متقاضیان می توانند یکی از آن ها را برای سرمایه گذاری خود در این کشور انتخاب نمایند.

پردرآمدترین تجارت ها در کشور آلمان

پردرآمدترین تجارت ها در کشور آلمان
پردرآمدترین تجارت ها در کشور آلمان

امروزه یکی از عواملی که به کارآفرینان جدید و نوپا که علاقه مند به سرمایه گذاری در این کشور اروپایی هستند توصیه می شود این است که ابتدا چند سال در این کشور اقامت و حضور داشته باشند تا از این طریق بتوانند شرایط بازار کار و همچنین نیاز جامعه ی این کشور را بیشتر و بهتر مورد ارزیابی و بررسی قرار دهند. این امر سبب شده افراد نتوانند تشخیص دهند که چه تجارتی برای این کشور مناسب بوده و دارای سوددهی بیشتری است.

بنابراین افراد زیادی که دارای شرایط سنی مناسبی هستند در مرحله ی نخست از طریق ادامه تحصیل و یا این که کار در این کشور پیشرفته اقامت می نمایند تا بتوانند اطلاعات حقوقی و همچنین بیزینسی خود را نیز به مراتب افزایش دهند. به طور کلی بعضی از مشاغلی که پرسود و پردرآمد برای تجارت در این کشور اروپایی است شامل موارد ذیل است که عبارتند از:

مشاغل پردرآمد

یکی از مشاغل پردرآمد که افراد خارجی می توانند برای سرمایه گذاری در این کشور انتخاب نمایند را می توان به 1) آرایشگاه ها 2) فروشگاه لوازم آرایشی و بهداشتی اشاره کرد.

فروشگاه انواع لوازم جانبی حیوانات خانگی نیز یکی دیگر از پردرآمدترین مشاغل در کشور آلمان است که افراد می توانند در این کشور سرمایه گذاری نمایند.

راه اندازی کارگاه های تعمیر لوازم صوتی و همچنین تصویری نیز یکی دیگر از تجارت های پرسود در این کشور اروپایی است.

کلیه موارد ذکر شده از پرسودترین تجارت ها در کشور آلمان است که افراد بعد از چند ماه اقامت در این کشور می توانند یکی از این درآمدهای پرسود و پرفروش را برای خود انتخاب نمایند.

نکته در مورد مدارک مورد نیاز در آلمان

نکته در مورد مدارک مورد نیاز در آلمان
نکته در مورد مدارک مورد نیاز در آلمان

افرادی که مایل هستند در این کشور به فعالیت تجاری بپردازند باید گواهی بیمه سلامت خود و همچنین گواهی عدم سوء پیشینه را به جمهوری فدرال آلمان ارائه دهند.

شیوه های سرمایه گذاری در کشور آلمان

شیوه های سرمایه گذاری در کشور آلمان
شیوه های سرمایه گذاری در کشور آلمان

همان طور که توضیح دادیم سرمایه گذاری و یا این که مشاغل آزاد در این کشور می تواند به شیوه های متعددی صورت بگیرد و همچنین از طریق حقوقی گوناگونی این سرمایه گذاری امکان پذیر است. از مشاغل آزاد و یا سرمایه گذاری که یک شخص می تواند در این کشور انتخاب نماید را می توان به موارد زیر اشاره کرد که عبارتند از:

فعالیت حرفه ای شخص نظیر: رستوران و یا این که مغازه فرش فروشی

افرادی که مایل هستند این نوع فعالیت را در این کشور اروپایی انجام دهند نیازی به ثبت شرکت ندارند و تنها کاری که می توانند انجام دهند اخذ اجازه کسب و کار ( Gewerbe Medu Meldung ) به منظور شروع فعالیت خود در مشاغل 1) صنفی 2) تجاری است که باید اقدامات لازم را انجام دهند. البته شایان ذکر است که افراد به منظور شغل انتخابی برای انجام مشاغلی نظیر رستوران داری و یا این که تاکسیرانی نیز باید جواز کسب را اخذ نمایند.

ثبت شرکت مدنی با حداقل دو نفر

بهتر است بدانید که این سری از سرمایه گذاری شخص باید با ثبت و همچنین راه اندازی و احداث یک شرکت مستقل برای اقامت در این کشور را کسب نماید. مدت زمان تقریبی به منظور انجام این فعالیت از زمان شروع تا زمان اخذ ویزای اقامت در کشور آلمان حدود هشت ماه بوده است.

ثبت شرکت سهامی

این سری از شرکت ها، نهادها و یا ارگان حقوقی هستند که در این نهاد شخص دارنده از حقوق و تعهدات، فرد سهامدار نبوده، بلکه خود شرکت سهامی عهده دار آن است. یا به عبارتی خود شرکت به عنوان یک شخص حقوقی در مقام طرف قرارداد به حساب می آید و متعهد می گردد که مالیات این شرکت را نیز بپردازد.

موارد ذکر شده از مشاغلی است که شخص می تواند به صورت مشاغل آزاد و یا این که سرمایه گذاری در این کشور پیشرفته سرمایه گذاری نماید.

مزیت های ثبت شرکت در کشور آلمان

مزیت های ثبت شرکت در کشور آلمان
مزیت های ثبت شرکت در کشور آلمان

ثبت شرکت در جمهوری فدرال آلمان دارای مزیت های متعددی است که می توان به موارد ذیل اشاره کرد که عبارتند از:

یکی از مزیت های ثبت شرکت در کشور آلمان را می توان به مالکیت صد در صد سهام شرکت آلمانی اشاره کرد.

شما با ثبت شرکت در این کشور اروپایی امکان این که در مناقصات و همچنین مزایده های بین المللی این شرکت مشارکت داشته و علاوه بر این تجربه های زیادی را با سراسر جهان بدون این که هیچ کمبود و محدودیتی نیز داشته باشید شرکت نمایید.

افرادی که در این کشور اروپایی شرکتی را ثبت می نمایند، این امکان را دارند که افتتاح حساب بانکی بدون این که مالیاتی را در سایر کشورها به این افراد متحمل شوند را نیز افتتاح نمایند.

امکان دریافت اخذ اقامت در کشور آلمان به عنوان مدیرعامل شرکت به همراه خانواده نیز به این افراد متقبل می شود که به عنوان یکی دیگر از مزیت های ثبت شرکت در این کشور است.

این افراد می توانند تولیدات خود را تحت لیسانس شرکت آلمانی در ایران و یا این که کشورهای دیگری مانند، چین ارائه دهند و همچنین محصولات خود را حتی به کشور آلمان هم نیز به فروش برسانند.

برای کسب اعتبارات شغلی خود به منظور تجارت می توانند با شرکت های آلمانی و همچنین غیر آلمانی نیز مشارکت داشته باشند.

یکی از مزیت های ثبت شرکت در کشور آلمان

یکی از مزیت های ثبت شرکت در کشور آلمان را می توان به ارائه دریافت وام های تجاری با کارمزدهای بسیار کم ( چهار درصد در سال ) اشاره کرد.

این اشخاص هیچ گونه محدودیتی برای انجام فعالیت در این کشور در زمینه ی ثبت شرکت را ندارند.

می توانند از اعتبار بین المللی به منظور تجارت با کل دنیا در مقام آلمانی نیز استفاده نمایند که یکی دیگر از مزیت های ثبت شرکت در کشور اروپایی آلمان به حساب می آید.

یکی از مزایای مهم ثبت شرکت در این کشور را می توان به کمک های دولتی و همچنین تخفیفاتی خاص و ویژه ای که به منظور شرکت در نمایشگاه های بین المللی آلمان است اشاره کرد که به عنوان یک فرصت شغلی مناسب برای شخص به حساب می آید.

کلیه موارد ذکر شده از مزیت های ثبت شرکت در کشور آلمان است.

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در کشور آلمان

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در کشور آلمان
مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در کشور آلمان

از مدارکی که شخص برای ثبت شرکت در این کشور باید به جمهوری فدرال آلمان ارائه دهد عبارتند از:

–       مدارک مورد نیاز به منظور ثبت شرکت در کشور آلمان.

–       مدارک شناسایی کامل شخص متقاضی ثبت شرکت در این کشور.

–       مدارک شرکت فعال در ایران که حداقل باید به مدت یک سال در این کشور به فعالیت پرداخته باشد. البته مدارک شرکت باید با نوع فعالیت مطابقت و همخوانی داشته و همچنین معتبر نیز باشد.

–       بعضی از مشاغل در این کشور اروپایی باید دارای مجوز فعالیت نیز باشند تا بتوانند سرمایه گذاری خود را در این کشور انجام دهند.

موارد ذکر شده از مدارک شخص متقاضی برای ثبت شرکت اروپایی است که نکته ی مهم این است که کل این مراحل بین هفت تا نه ماه زمان می برد تا بتواند شخص به این کشور مهاجرت کرده و سرمایه گذاری خود را آغاز نماید.

هزینه ثبت شرکت در کشور آلمان

هزینه ثبت شرکت در کشور آلمان
هزینه ثبت شرکت در کشور آلمان

هزینه ی ثبت شرکت در این کشور بر مبنای نوع شرکت متغیر بوده است که این هزینه ها شامل: 1) صدور گواهینامه دفتر اسناد رسمی 2) مبلغ تعیین شده توسط دفتر دادگاه محلی، که جزء هزینه هایی به حساب می آید که شخص متقاضی باید به این کشور ارائه دهد.

بهتر است بدانید که هزینه ثبت شرکت و منتشر کردن ثبت شرکت تجاری به منظور یک شرکت سهامی تقریباً حدود دویست و پنجاه یورو است که این مبلغ برای

« GmbH » حدود چهارصد یورو و همچنین برای « AG » نیز این مبلغ حدود پانصد یورو است. ( کلیه هزینه های ذکر شده ممکن است که در طی مراحل فعالیت افزایش پیدا کند).

نکته ی حائز اهمیت این است که مبلغ و همچنین هزینه ها ، وضع شده اند اما این هزینه ها توسط قانون این کشور کنترل می گردد که میزان این هزینه ها براساس تعداد پرسنل این شرکت و همچنین سهام عمده شرکت ثبت شده بستگی دارد.

پیدا کردن شغل در آلمان

پیدا کردن شغل در آلمان
پیدا کردن شغل در آلمان

در اولین اقدامی که افراد برای پیدا کردن شغل در این کشور می توانند انجام دهند این است که کارفرمای مناسب و معتبر خود را جست و جو کرده و شغل مناسب را با توجه به شرایط سنی و همچنین میزان تحصیلات برای سرمایه گذاری در آلمان انتخاب نمایند.

بعد از این که شخص درخواست خود را برای شغل مورد نظر در این کشور ارائه داد و تمامی مراحل را با موفقیت پشت سر گذاشت، به منظور کامل کردن این بخش باید یک قرارداد کاری را بین شخص آلمانی و خود برای اطمینان بیشتر شرکت امضاء نمایند.

افراد باید به این نکته توجه داشته باشند که برای ورود به بازار کار و همچنین سرمایه گذاری در این کشور باید مدارکی را ارائه نمایند که شامل:

1) ارائه ی مدرک تحصیلی معتبر 2) داشتن سوابق کاری مرتبط 3) تسلط داشتن به زبان آلمانی و یا این که انگلیسی است. افرادی که متقاضی کار در این کشور هستند می توانند به منظور شغل هایی که در این کشور اروپایی نیروی کمتری دارند به آسانی ویزای کار در کشور آلمان را پیدا کرده و از این طریق به سرمایه گذاری در این کشور بپردازند.

افرادی که دارای تخصص کافی هستند و سابقه کاری مناسبی را در این زمینه به دست آورده اند می توانند به راحتی وارد بازار سرمایه گذاری در این کشور اروپایی شوند.

اما مشکلی که وجود دارد این است که این شخص به عنوان یک فرد خارجی حتی اگر در این کشور هم تحصیل کرده باشد و تمایل داشته باشد که به بازار کار در آلمان وارد شود، باید افراد متخصص و با تجربه ی اروپایی در این کشور با رشته ی مرتبط این شخص خارجی نیز کم باشند تا از این طریق فرد بتواند به اشتغال و یا سرمایه گذاری بپردازد.

مشاغل مجاز به فعالیت در کشور آلمان

مشاغل مجاز به فعالیت در کشور آلمان
مشاغل مجاز به فعالیت در کشور آلمان

در این کشور اروپایی مشاغلی وجود دارند که افراد می توانند با توجه به حرفه و رشته ی تحصیلی خود به فعالیت و یا سرمایه گذاری بپردازند که شامل:

متخصص فناوری، مهندسی، ریاضیات

همان طور که توضیح دادیم افراد متخصص که در کلیه ی زمینه های 1) علمی 2) مهندسی 3) پزشکی دارای مدرک تحصیلی معتبر و همچنین سابقه کاری مرتبط با رشته ی تحصیلی خود هستند اجازه ی ورود به بازار کار در این کشور اروپایی پیشرفته را نیز دارند.

متخصص امور فنی

افرادی که شغل های فنی نظیر تعمیرکاری خودرو و یا این که تعمیرات لوازم صوتی و تصویری را دارند باید برای اشتغال در این کشور رزومه ی تحصیلی و همچنین سوابق کاری که مرتبط با رشته ی تحصیلی آن ها می باشد را به منظور فعالیت در این کشور ارائه دهند.

سرمایه گذاران و کارآفرینان

سرمایه گذاران و کارآفرینان
سرمایه گذاران و کارآفرینان

به منظور سرمایه گذاری در این کشور با طرح یک برنامه کاری دقیق و همچنین منظم باید اقدامات لازم را انجام دهید و برای این کشور طرح ارائه شده ی خود را به اثبات برسانید که با انجام این فعالیت می توانید سبب ایجاد یک موقعیت شغلی بیشتر در این کشور اروپایی شوید.

موارد ذکر شده از مشاغل مجازی هستند که می تواند با انجام فعالیت در این کشور و اخذ ویزای کاری در آلمان به فعالیت بپردازند.

سوالات رایج در مورد سرمایه گذاری در آلمان

سوالات رایج در مورد سرمایه گذاری در آلمان
سوالات رایج در مورد سرمایه گذاری در آلمان

یکی از سوالات متداول این است که چه شیوه هایی به منظور سرمایه گذاری در کشور آلمان وجود دارد توضیح دهید؟

شیوه های متعددی به منظور سرمایه گذاری در این کشور وجود دارد که شامل: 1) خرید ملک 2) ثبت شرکت 3) کارآفرینی 4) خرید سهام 5) اوراق قرضه و سایر موارد دیگر وجود دارد که افراد می توانند برای سرمایه گذاری در این کشور اروپایی از طریق آن اقدام نمایند.

آیا ایرانیان می توانند در این کشور اروپایی اقدام به فعالیت بپردازند و یا این که شرایط سرمایه گذاری برای آن ها مساعد است یا خیر؟

بله، ایرانیان با داشتن مدرک تحصیلی مناسب و همچنین سابقه کاری مرتبط با رشته تحصیلی می توانند در این کشور به فعالیت بپردازند زیرا روابط ایران با این کشور اروپایی چند سالی است که مطلوب بوده است.

شرایط سرمایه گذاری در کشور آلمان از طریق بورس به چه صورت است؟

بهتر است بدانید که خرید سهام به تنهایی منجر به دریافت اقامت در کشور آلمان برای افراد نمی شود، بلکه این افراد از طریق سرمایه گذاری در بورس می توانند به سوددهی مناسب رسیده و همچنین برای این کشور نیز دارای سوددهی مطلوبی نیز باشند.

یکی از سوالات رایج، اختصاص به این مورد دارد که هزینه ی اولیه ای که شخص برای سرمایه گذاری باید متقبل شود چقدر است ؟

افرادی که مایل به سرمایه گذاری در این کشور اروپایی هستند حداقل مبلغی را که باید به منظور سرمایه گذاری متقبل شوند تا از این طریق بتوانند اقامت و سکونت در این کشور را اخذ نمایند بیست و پنج هزار یورو است.

کمک و یاری از وکیل حقوقی سرمایه گذاری در آلمان امری ضروری است یا خیر؛ توضیح دهید؟

بهتر است بدانید که در فعالیت های سرمایه گذاری کمک و یاری گرفتن از یک وکیل مجرب و متخصص سبب می شود که شرایط مهاجرت این افراد را راحت تر و آسان تر نماید.( افرادی که تمایل دارند در این کشور سرمایه گذاری نمایند، در صورتی که به تمامی ضوابط و مقررات مهاجرتی این کشور اطلاع و آگاهی کاملی داشته باشند، می توانند اقدامات اولیه را برای مهاجرت خود انجام دهند).

نتیجه گیری

امروزه بیشتر افراد تمایل دارند که سرمایه خود را وارد کشورهای قوی و قدرتمندی نظیر آلمان نمایند تا از این طریق به سوددهی مناسبی دست پیدا کنند. افراد با ارائه ی مدرک تحصیلی مناسب و همچنین سابقه ی کاری مرتبط با رشته تحصیلی می توانند در این کشور اقدام به فعالیت نمایند.

البته افرادی که قصد سرمایه گذاری در آلمان را دارند باید به زبان رسمی این کشور ( آلمانی ) و یا این که زبان انگلیسی نیز تسلط کافی داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.