مدارک لازم جهت ثبت شرکت در آلمان

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin

اطلاع از مدارک لازم جهت ثبت شرکت در آلمان، نیاز ضروری برای افرادی است که قصد ثبت شرکت در کشور آلمان را داشته یا قصد دارند از طریق ثبت شرکت و سرمایه گذاری در کشور آلمان اقامت این کشور دریافت کنند.

روش های زیادی برای اقامت و مهاجرت به کشور آلمان وجود دارد که قطعی ترین آن را می توان ثبت شرکت در این کشور دانست. با توجه به اقتصادی بودن کشور آلمان و موقعیت مناسب این کشور از این نظر ثبت شرکت در آلمان مزایای زیادی دارد.

اگر خواهان مهاجرت به کشور آلمان هستید و قصد دارید که از طریق ثبت شرکت در این کشور این اقدام را انجام دهید با این مقاله تا انتها همراه باشید، در این مقاله مطالب مفیدی در مورد مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به کشور آلمان و هم چنین تمام مدارک لازم جهت ثبت شرکت در آلمان را ارائه خواهیم کرد.

در ادامه به سوالات زیر پاسخ خواهیم داد:

مزایای ثبت شرکت در آلمان چیست؟

جهت ثبت شرکت در آلمان چه مدارکی مورد نیاز است؟

چه نوع شرکت هایی در کشور آلمان قابل ثبت هستند؟

اقامت از طریق ثبت شرکت در آلمان چه شرایطی دارد؟

موقعیت جغرافیایی کشور آلمان به چه صورت است؟

مراحل ثبت شرکت در آلمان به چه صورت است؟

هزینه های ثبت شرکت در آلمان چه مواردی را شامل می شود؟

مدارک مورد نیاز دریافت ویزای شنگن چیست؟

محدودیت های سرمایه گذاری و ثبت شرکت در آلمان به چه صورت است؟

آلمان چه فرهنگی دارد؟

از نظر اقتصادی وضعیت کشور آلمان به چه صورت است؟

بهترین مشاغل آلمان از نظر درآمد و ثبت شرکت به چه صورت است؟

زندگی در آلمان چه مزیت هایی دارد؟

مهاجرت سرمایه گذاری به چه صورت است؟

آیا امکان ثبت شرکت از طریق ویزای توریستی وجود دارد؟

بهترین شهرهای آلمان برای زندگی و سرمایه گذاری کدامند؟

چند نوع ویزای آلمان وجود دارد؟

مهاجرت به آلمان بدون دردسر از چه طریقی امکان پذیر می باشد؟

مدارک لازم جهت ثبت شرکت در آلمان از نوع سهامی چه مواردی را شامل می شود؟

ثبت شرکت های شعبه واسته چه مدارکی نیاز دارند؟

آیا نیازی به بیمه شرکت در آلمان است؟

انتخاب نام شرکت در آلمان به چه شکل انجام می گیرد؟

مالیات شرکت های آلمانی به چه صورت محاسبه می شوند؟

ثبت شرکت آلمان

برای ثبت شرکت آلمان با گروه مشاورین ما در تماس باشید.

ما با بررسی شرایط شما به صورت دقیق بهترین پیشنهاد را برای شما خواهیم داشت.

اقامت آلمان با ثبت شرکت

همان طور که می دانید یکی از روش های اخذ اقامت آلمان اقامت آلمان با ثبت شرکت است.

برای این منظور می توانید با خیال راحت روی مشاوره مشاورین تراول کوپن حساب کنید.

مزایای ثبت شرکت در آلمان چیست؟

مزایای ثبت شرکت در آلمان چیست؟
مزایای ثبت شرکت در آلمان چیست؟

کشور آلمان به دلایل زیادی مقصد بسیاری از افرادی است که قصد مهاجرت داشته و انتخاب آن ها یک کشور اروپایی است. این کشور به دلیل اقتصاد با ثبات و رو به رشدی که دارد به خصوص برای افرادی که از طریق روش هایی نظیر سرمایه گذاری و ثبت شرکت قصد بهبود کسب و کار خود در عرصه بین المللی یا مهاجرت دارند یکی از اولین انتخاب ها می باشد.

کشور آلمان، علی الخصوص در سالیان اخیر مقصد بسیاری از فعالان اقتصادی بوده و به دلیل محدود بودن تحریم ها در این کشور نسبت به ایران، برای ایرانیان نیز یک انتخاب بسیار عالی در زمینه مهاجرت سرمایه گذاری می باشد.به طور کل اما به دلیل قوانین ثبت در این کشور، ثبت شرکت در کشور آلمان مزایای زیادی دارد.

دریافت اقامت

یکی از مهم ترین مزایای ثبت شرکت در آلمان، برخورداری از اقامت این کشور است. این اقامت که معمولا به طور یکساله یا دوساله صادر شده و بعد از هر بار اتمام در صورت فعالیت و سودرسانی شرکت تمدید می شود امکان خوبی برای سفر راحت بین ایران و آلمان و مراودات ساده اقتصادی را فراهم می کند.

بیشتر افرادی که اقدام به ثبت شرکت در کشور آلمان می کنند در درجه اول خواهان اقامت در این کشور و مهاجرت از این طریق می باشند. افرادی که در کشور آلمان، یک شرکت رسمی ثبت کرده و از این طریق دریافت اقامت کنند معمولا دارای ویزا و اقامت کاری می باشند.

امکان ثبت شرکت چند منظوره

از دیگر مزایایی که ثبت شرکت در کشور آلمان به همراه دارد امکان ثبت شرکت چند منظوره است. در برخی کشور ها، تنها می توان شرکت هایی را ثبت کرد که به یک یا دو فعالیت اصلی می پردازند

اما در آلمان می توان با یک شرکت فعالیت های مختلف و مشخصی را انجام داد که این مسئله علاوه بر گسترش دامنه کاری، سود حاصل از ثبت شرکت و درآمد فرد را نیز افزایش می دهد. به عنوان مثال می توان یک شرکت بازرگانی-تولیدی را در شرکت آلمان با یک برند به ثبت رساند.

عدم نیاز به ویزا برای سفر به سایر کشورها

مزیت دیگر ثبت شرکت در کشور آلمان، امکانی است که ویزا و اقامت این کشور در سفر به سایر کشورها می دهد. ویزا و اقامت آلمان از نوع شنگن است و فردی که این ویزا را از طریق ثبت شرکت دریافت می کند می تواند به سادگی به سایر کشورها بدون نیاز به ویزا سفر کند. البته مشروط به اینکه صاحب کسب و کاری فعال بوده و اقامتی یک یا دو ساله داشته باشد.

نداشتن تحریم در زمینه ثبت شرکت

از دیگر نکات مهمی که مزیت ثبت شرکت در آلمان نیز می باشد عدم تحریم های اقتصادی در کشور آلمان است. بسیاری از کشورها تحریم علیه ایران را به صورت چند جانبه و در چند موضوع مختلف انجام داده اند که این مسئله باعث عدم توانایی افراد برای سرمایه گذاری در آن ها می شود در کشور آلمان اما امکان ثبت شرمت مطابق قوانین و به سادگی وجود دارد.

جهت ثبت شرکت در آلمان چه مدارکی مورد نیاز است؟

جهت ثبت شرکت در آلمان چه مدارکی مورد نیاز است؟
جهت ثبت شرکت در آلمان چه مدارکی مورد نیاز است؟

برای ثبت شرکت در هر کشوری، نیازمند مدارک خاصی است. برخی از مدارک لازم جهت ثبت شرکت در آلمان با بقیه کشورها مشابه و یکسان است و برخی مدارک بسته به نوع شرکت و حتی بسته به قوانین ایالتی که شرکت در آن ثبت خواهد شد تفاوت دارد. در این بخش قصد داریم به بررسی و معرفی مدارک لازم جهت ثبت شرکت در آلمان که به طور عمومی برای تمام افرادی که قصد ثبت شرکت در این کشور را دارند مورد نیاز است، بپردازیم.

پاسپورت

از جمله مدارک لازم جهت ثبت شرکت در آلمان پاسپورت می باشد. پاسپورت که در واقع شناسنامه و مدرک هویتی بین المللی فرد است به منظور مسافرت های خارجی حتی در صورت دریافت اقامت دائم یک کشور اروپایی مورد نیاز است. در مورد ثبت شرکت در کشور آلمان نیز برخورداری از پاسپورت ضروری است.

پاسپورت در کشور مبدا و از طریق مراجع مشخص صادر می شود و بعد از دریافت آن می توان اقدامات لازم جهت ثبت شرکت در کشور آلمان را انجام داد.

فرم های مورد نیاز

از دیگر مدارک لازم جهت ثبت شرکت در آلمان، می توان به فرم های درخواست ثبت شرکت اشاره کرد. در این فرم ها مواردی مانند هدف از تاسیس شرکت، سرمایه ای که برای این کار در نظر گرفته شده است، مشخصات کامل متقاضی و… وارد می شود. این فرم در واقع درخواستی است که به دولت آلمان داده می شود تا به فرد اجازه ثبت شرکت در کشور آلمان داده شود.

نام شرکت

نام شرکت، و ارائه نام مورد نظر برای شرکت از دیگر مدارک لازم جهت ثبت شرکت در آلمان است. انتخاب نام شرکت ها در هر کشور قوانین به خصوصی دارد که معمولا از طریق مشورت با یک وکیل می توان در مورد این موضوع اطلاع حاصل کرد. به عنوان مثال در برخی کشورها نام انتخابی برای شرکت باید از دو بخش بیشتر باشد.

آدرس معتبر در ایران

هر متقاضی برای ثبت شرکت در آلمان باید از آدرسی معتبر از شرکت خود در ایران را در فرم اولیه وارد کند. مدارک وجود شرکت، یا سرمایه اولیه برای احداث و ثبت شرکت در آلمان، یکی دیگر از مدارک لازم جهت ثبت شرکت در آلمان می باشند. در صورتی که آدرس صحت نداشته باشد، معمولا اقامتی برای فرد صادر نمی شود.

مشخص کردن موضوع و محتوای فعالیت شرکت

نیاز است که محتوای کاری شرکت پیش از اقدام به ثبت مشخص شده باشد و مدارکی که نشان دهنده تعیین هدف و موضوع فعالیت شرکت است هنگام ارائه درخواست اولیه، ارائه شوند. این مسئله معمولا به منظور مشخص کردن ایالت مورد نظر برای ثبت شرکت و هم چنین ثبت شرکت راحت تر مورد نیاز است و در واقع از دیگر مدارک لازم جهت ثبت شرکت در آلمان می باشد.

دریافت ویزا

اما شاید اصلی ترین مدرک در میان مدارک لازم جهت ثبت شرکت در آلمان را بتوان ویزای آلمان دانست. در واقع فردی که قصد ثبت شرکت در این کشور را داشته باشد باید پیش از این به کشور آلمان سفر کرده باشد و شرایط ثبت شرکت را بررسی کرده باشد.

هم چنین چون ثبت شرکت نیازمند سرمایه ای است و برای انتقال سرمایه فرد باید در کشور آلمان حضور داشته باشد دریافت یکی از ویزا ها جهت سفر به آلمان و سپس اقدام به ثبت شرکت ضرورت دارد.

چه نوع شرکت هایی در کشور آلمان قابل ثبت هستند؟

چه نوع شرکت هایی در کشور آلمان قابل ثبت هستند؟
چه نوع شرکت هایی در کشور آلمان قابل ثبت هستند؟

همان طور که گفته شد هر کشور قوانین به خصوصی دارد. این قوانین شامل همه حوزه های سیاسی، اقتصادی و… می شود. در زمینه اقتصادی و ثبت شرکت در کشور آلمان نیز قوانین به خصوصی وجود دارد که حد و حدود و انواع شرکت هایی که می توان در این کشور ثبت کرد را مشخص می کنند.

بعد از ارائه مدارک لازم جهت ثبت شرکت در آلمان و مشخص کردن نوع شرکت، اقدامات اولیه ثبت و دریافت اقامت از این طریق انجام می گیرد. تنوع شرکت ها بیشتر مربوط به نوع فعالیت و نحوه مدیریت و مسئولیت در آن هاست که در ادامه به برخی از انواع مختلف آن ها اشاره خواهیم کرد.

شرکت های مسئولیت محدود

در این نوع شرکت ها، همان طور که از عنوان آن ها پیداست محدودیت هایی در مسئولیت افراد وجود دارد. در واقع، هر کدام از سهامدار مسئولیت مشخص و اختیارات معینی در این شرکت دارد.

به عنوان مثال در صورتی که شرکت دچار ضرر و زیان در یک قسمت شود تنها فرد یا افرادی که سهامدار و مسئول در آن بخش هستند متحمل ضرر شده و باید ضرر و زیان آن را پرداخت کنند.

شرکت های سهامی

شرکت های سهامی که به دو دسته سهامی خاص و سهامی عام تقسیم می شوند از دیگر شرکت های کشور آلمان می باشند. در این شرکت ها که معمولا سهمی از شرکت به هر کدام از سرمایه گذاران داده می شود، مسئولیت ها، ضررو زیان های حقوقی و سود مطابق با سهام مشخص می شود.

در شرکت های سهامی، حداقل تعداد سهم 5 عدد است. اصلی ترین تفاوت در شرکت های سهامی خاص و عام در حداکثری سهامداران است. در شرکت های سهامی خاص نهایتا 250 نفر می توانند سهام شرکت را داشته باشند و در شرکت های سهامی عام امکان سرمایه گذاری بیش از 250 نفر وجود دارد.

شرکت تضمینی یا تضامنی

در شرکت های گفته شد تا اینجا در صورت ضرر و زیان هر کدام از شرکا یا شرکت، دیگر اعضا نقشی نداشته و نیازی نیست متحمل ضرر شوند، اما در شرکت های تضمینی اینگونه نیست و در صورتی که شرکت به هر دلیلی دچار ضرر و بدهی شود، شرکا مسئول پرداخت کل بدهی می باشند و در ضرر و زیان شرکت سهیم بوده و حتی یک شریک می تواند کل بدهی را جبران کند.

شرکت مختلط

اینگونه شرکت ها، مسئولیت و حدود به طور یکسان تقسیم نمی شود. در واقع برخی از شرکا در ضرر و زیان و تمام دیون شرکت سهیم بوده و برخی از شرکا تنها به میزان سهم خود در دیون شرکت سهیم می باشند. البته شرکت های دیگری نیز در آلمان وجود دارند اما اصلی ترین نوع و پر ثبت ترین نوع شرکت ها در آلمان موارد ذکر شده می باشند.

اقامت از طریق ثبت شرکت در آلمان چه شرایطی دارد؟

اقامت از طریق ثبت شرکت در آلمان چه شرایطی دارد؟
اقامت از طریق ثبت شرکت در آلمان چه شرایطی دارد؟

یکی از مزایای مهمی که ثبت شرکت در کشور آلمان به همراه دارد دریافت اقامت این کشور است. در این نوع از دریافت اقامت به دو صورت کوتاه مدت و بلند مدت اقامت و اجازه برای حضور در کشور آلمان صادر می شود.

اقامت از طریق ثبت شرکت، اقامت کاری است که امکان سفر تجاری به آلمان و هم چنین سفر بدون نیاز به ویزا به سایر کشورهای عضو شنگن را برای دارنده آن صادر می کند.

اقامت کوتاه مدت از طریق ثبت شرکت در آلمان

این نوع از اقامت که به وسیله ثبت شرکت در آلمان برای سهامداران اصلی ارائه می شود معمولا دو سال زمان دارد. از دیگر شیوه های کسب اقامت با این مدت زمان خرید ملک و املاک در کشور آلمان و یا پیوستن به یکی از کسب و کارهای موجود در این کشور به وسیله سرمایه گذاری است. بعد از این اقدامات می توان درخواست دریافت اقامت دو ساله را به اداره مهاجرت این کشور ارسال کرد و اقامت دو ساله آلمان را دریافت کرد.

نکته مهم که در مورد این نوع اقامت وجود دارد استفاده از آن و شروع فعالیت نهایتا تا 6 ماه بعد از دریافت اقامت است. در غیر اینصورت اقامت باطل می شود و تمام روند دریافت اقامت باید مجددا انجام گیرد.

در صورتی که بعد از اتمام 2 سال فرد مایل بود که در کشور آلمان باقی مانده یا کسب و کار وی ادامه دار شود باید درخواست تمدید اقامت را دو ماه قبل از به اتمام رسیدن آن به اداره مهاجرت ارسال کند.

اقامت بلند مدت از طریق ثبت شرکت در آلمان

به منظور دریافت اقامت بلند مدت و دائم کشور آلمان متقاضی باید سابقه چند سال حضور پیاپی در این کشور را داشته باشد. معمولا فرد می تواند بعد از 8 سال حضور پیاپی در کشور آلمان اقامت دائمی این کشور را دریافت کند.

البته شرایط خاصی به این منظور وجود دارد. یکی از این شرایط فعال بودن کسب و کار در تمام این 8 سال و عدم خروج فرد از کشور آلمان به مدت طولانی می باشد.

بعد از ارائه مدارک لازم برای درخواست مهاجرت و اقامت بلند مدت در صورت برخورداری از تمام شرایط با تقاضای اقامت بلند مدت متقاضی موافقت شده و برای وی صادر می گردد.

موقعیت جغرافیایی کشور آلمان به چه صورت است؟

موقعیت جغرافیایی کشور آلمان به چه صورت است؟
موقعیت جغرافیایی کشور آلمان به چه صورت است؟

کشور آلمان علاوه بر مزایای اقتصادی، مزایای زیاد دیگری نیز دارد که باعث تبدیل شدن آن به یک مقصد مهاجرتی پر طرفدار می شود.

کشور آلمان در نقشه

کشور آلمان، کشوری است واقع در قاره اروپا که به طور سیاسی و رسمی با نام جمهوری فدرال آلمان شناخته می شود. این کشور با ایران چیزی حدود 5 ساعت فاصله دارد که از نظر مسافت معادل 3523 کیلومتر است.

همسایگان کشور آلمان از سمت شمال دو دریای شمال و بالتیک و هم چنین کشور دانمارک می باشند. از جهت جنوب این کشور با اتریش، از شرق با چک و لهستان و از غرب بیشترین دارای بیشترین همسایگی با لوکزامبورگ، فرانسه، بلژیک و هم چنین کشور هلند است. پایتخت آلمان برلین است که پر جمعیت ترین شهر این کشور نیز می باشد.

هر چند به طور کل آلمان جز کشورهای بسیار پرجمعیت جهان است تا جایی که این کشور رتبه اول جمعیت در قاره اروپا را با نزدیک به هشتادو دو ملیون نفر در اختیار دارد. آلمان هم چنین دارای 16 استان یا ایالت است که مهم ترین آن، برلین می باشد.

منابع طبیعی کشور آلمان

آلمان جز کشورهای بزرگ و با مساحت بالاست، از نظر وسعت آلمان هفتمین کشور بزرگ در قاره اروپاست این مسئله و نزدیکی به چند دریا، باعث وجود جاذبه های طبیعی زیاد در این کشور شده است. از جمله جاذبه های مهم کشور آلمان می توان به کوه های آتشفشانی آن اشاره کرد.

این کوه ها که در مرکز آلمان واقع شده اند جاذبه مهم این کشور را می سازند. هم چنین آلمان دارای دریاچه های مختلفی است که باقیمانده یخچال های طبیعی آن منطقه بوده اند.

از دیگر منابع و آثار تاریخی آلمان می توان به قلعه های مختلف این کشور که به جا مانده از امپراطوری های سابق است اشاره کرد. برخورداری از ویژگی های طبیعی این چنینی در کنار اقتصاد قوی باعث علاقه مندی افراد به مهاجرت به کشور آلمان به خصوص از طریق ثبت شرکت شده است.

مراحل ثبت شرکت در آلمان به چه صورت است؟

مراحل ثبت شرکت در آلمان به چه صورت است؟
مراحل ثبت شرکت در آلمان به چه صورت است؟

برای ثبت شرکت در آلمان، بعد از آماده سازی مدارک لازم جهت ثبت شرکت در آلمان باید مراحل مختلفی طی شود. این مراحل که مطابق با قانون آلمان تعیین شده و ممکن است در هر ایالت جزئیاتی به آن اضافه یا کم شود در برخی موارد ثابت می باشند و برای هر نوع شرکت و در هر ایالتی نیاز به سپری کردن آن ها وجود دارد.

سفر به آلمان و بررسی شرایط

در اولین مرحله به منظور ثبت شرکت در کشور آلمان نیاز به یک سفر کوتاه یا بلند مدت به کشور آلمان به جهت بررسی وضعیت ثبت شرکت، قوانین این کار در کشور آلمان، انجام اقدامات اولیه مانند اطلاع از شرایط افتتاح حساب و حداقل هزینه های ثبت شرکت و هم چنین بررسی ایالت های مختلف به جهت انتخاب بهترین شهر و استان برای ثبت شرکت می باشد. به منظور این کار می توان از یک ویزای توریستی 90 روزه استفاده کرد تا اطلاعات لازم کسب شود.

تکمیل فرم

بعد از انجام بررسی های اولیه نیاز است که فرم های مورد نیاز برای ثبت شرکت تکمیل شده و به اداره مهاجرت و سازمان های مربوطه ارسال شود. این فرم ها معمولا شامل طرح تجاری انتخاب شده و درخواست برای ثبت آن می باشند. هم چنین مواردی مانند هدف از فعالیت شرکت، ویژگی های صاحب شرکت و… را نیز شامل می شوند.

ثبت اسم شرکت

مرحله بعدی ثبت شرکت در آلمان، انتخاب اسم مناسب برای شرکت است. در انتخاب اسم مناسب برای شرکت در آلمان باید به این نکته دقت شود که اسم باید دارای معنای مناسبی بوده و هم چنین پیش از این توسط شرکت های دیگر ثبت نشده باشد.

افتتاح و ثبت حساب بانکی

ثبت یک شرکت نیازمند هزینه اولیه ای است. این هزینه باید از طریق افتتاح حساب در کشور آلمان انجام گیرد. در واقع یکی از مراحل ثبت شرکت در آلمان برخورداری از حساب بانکی در این کشور و ارائه نامه ای از وجود حداقل سرمایه در حساب به دفاتر اسناد رسمی و ثبت در کشور آلمان می باشد تا  از سرمایه مورد نیاز برای شروع به کار اطمینان حاصل شده و اجازه ثبت شرکت برای متقاضی صادر شود.

ارائه مدارک

بعد از این مرحله، تمام مدارک موجود، اعم از مدارک شخصی و اثبات هویتی فرد و هم چنین مدارک مرتبط با موضوع و… باید برای دادگاه محلی ایالت مورد نظر ارسال شود. تایید نهایی ثبت شرکت در این مکان صورت گرفته و در صورت تایید، شرکت به ثبت تجاری می رسد.

هزینه های ثبت شرکت در آلمان چه مواردی را شامل می شود؟

هزینه های ثبت شرکت در آلمان چه مواردی را شامل می شود؟
هزینه های ثبت شرکت در آلمان چه مواردی را شامل می شود؟

از سفر به یک کشور خارجی گرفته تا زندگی در آن نیاز به هزینه های مشخصی است. حال در صورتی که کسب و کار به صورت ثبت شرکت باشد، هزینه هایی مجزا از هزینه های ضروری اضافه می شود که به منظور جلوگیری از هرگونه مشکلی در روند مهاجرت نیاز است که پیش از اقدام به این کار محاسبات لازم در مورد این هزینه ها انجام گرفته باشد.

در کنار آماده سازی مدارک لازم جهت ثبت شرکت در آلمان، نیاز است که هزینه این کار حداقل برای یکسال اقامت و کار در آلمان از پیش آماده شده باشد.

حداقل سرمایه ثبت شرکت در آلمان

برای ثبت شرکت در آلمان سرمایه مشخصی وجود ندارد و بسته به اینکه شرکت از چه نوعی باشد به مقادیر متفاوتی برای این کار موجود می باشد به عنوان مثال راه اندازی کسب و کار خود در مشاغل تولیدی با مشاغل اقتصادی و حساب رسی متفاوت می باشد.

به همین منظور برای مشخص کردن دقیق حداقل سرمایه و هزینه های لازم برای ثبت شرکت در آلمان ابتدا نیاز است که نوع شرکت مشخص شود و بعد از این که این موضوع تعیین شد برآورد هزینه های لازم انجام گیرد با این حال برخی هزینه ها در یک سال برای هر شرکت محاسبه می‌شود.

هزینه های موجود در یک شرکت برای یک سال

هزینه اجاره یا خرید محل تاسیس شرکت از جمله هزینه هایی است که در ابتدای ثبت شرکت متوجه متقاضی می شود همچنین هزینه هایی مانند هزینه سکونت در کشور آلمان و حقوق یک سال کارمندان تا زمان به صورت رسیدن شرکت از جمله هزینه هایی است که باید پیش از اقدام به ثبت شرکت در نظر گرفت و آمادگی های لازم در مورد آنها را انجام داد.

از هزینه های یکساله دیگر برای یک شرکت می توان به هزینه های حسابرسی و مالیاتی شرکت و همچنین در صورت تمایل متقاضی هزینه بیمه شرکت از همان سال اول اشاره کرد.

با توجه به اینکه برای فعالیت شرکت و به سود رسیدن آن نیاز به تبلیغات می باشد این هزینه نیز باید قبل از اقدام به ثبت شرکت محاسبه شود.

مدارک مورد نیاز دریافت ویزای شنگن چیست؟

مدارک مورد نیاز دریافت ویزای شنگن چیست؟
مدارک مورد نیاز دریافت ویزای شنگن چیست؟

همانطور که در ابتدای مقاله گفته شد جهت سفر به هر کشور خارجی نیازمند پاسپورت که در واقع مدرک شناسایی فرد به عنوان یک مدرک بین المللی است و ویزا که اجازه ورود فرد را به کشور دیگر می‌دهد می باشد.

یکی از انواع ویزا ویزای شینگن است که با استفاده از آن می توان به کشورهای مختلفی سفر کرد و به راحتی در میان کشورهای مختلف به مسافرت پرداخت. برای ورود به آلمان به جهت شروع کسب و کار و ثبت یک شرکت نیاز به این ویزا است که دریافت آن خود نیازمند مدارک به خصوصی می باشد.

مدارک کلی ویزای شینگن

مدارک لازم برای دریافت ویزای شینگن به دو دسته کلی تقسیم می‌شوند که دسته اول شامل مدارکی است که هر متقاضی دریافت این ویزا باید درباره شرایط شغلی و مالی و همچنین املاک و مستغلات خود ارائه کند.

دسته دوم مدارک فرم و مشخصاتی است که به صورت آنلاین برای درخواست ویزا ارائه می شود که در این فرم تمام اطلاعات شخصی و حقیقی فرد همچنین اطلاعاتی کامل در مورد علت درخواست ویزا برنامه سفر و حتی تاریخ ورود و خروج به کشور مورد نظر در آن تعیین می گردد. بعد از ارائه کردن تمام مدارک گفته شده به افسر ویزا تصمیم گیری در مورد اینکه برای فرد ویزا صادر شود یا نه انجام میگیرد.

مدارک مالی مورد نیاز برای دریافت ویزای شینگن

از جمله مدارک مالی که برای دریافت ویزای شینگن مورد نیاز است می توان به پرینت گردش حساب و موجودی حساب بانکی فرد در کشور خود اشاره کرد که این مدرک را می‌توان حتی اصلی ترین مدرک برای دریافت ویزای شینگن دانست.

پرینت گردش حساب باید از گردش‌های مالی سه ماه اخیر یک حساب کوتاه مدت باشد تا بررسی اینکه چه مقدار پول به حساب فرد وارد شده و چه میزان ماندگاری داشته انجام گیرد.

در این زمینه هر چقدر مبالغ وارد شده در تایم مشخص تری اتفاق افتاده باشد و مدت زمان بیشتری در حساب باقی مانده باشد برای دریافت ویزا شرایط ساده تر خواهد شد اما به طور کل مانده حساب برای دریافت ویزای شینگن باید کمتر از ۱۰۰ میلیون تومان باشد در غیر این صورت افسر ویزا اطمینانی در مورد اینکه فرد توانایی پرداخت هزینه های خود در سفر به اروپا را داشته باشد و نخواهد داشت.

مدارک شغلی

از پارامترهای مهم برای دریافت ویزای شینگن شغل مناسب است که البته برای آن معیار مشخصی وجود ندارد و اینکه چه شغلی از نظر کارشناسان صدور ویزا به عنوان شغل مناسب تلقی می شود کاملا روشن نیست.

با این حال هر چقدر شغل از اعتبار بیشتری برخوردار باشد و با مدرک تحصیلی مرتبط تر باشد دریافت ویزا ساده تر خواهد بود به عنوان مثال مشاغلی مانند طبابت یا تولیدی شانس بیشتری نسبت به کارمندان ادارات یا شرکتهای معتبر برای دریافت ویزای شینگن دارند.

در صورتی که فرد دارای شغلی بود که از نظر کارشناسان صدور ویزا صلاحیت کافی نداشت می تواند با ارائه تعهدی و تمکن مالی خود و همچنین سابقه بیمه مناسب که مدارک شغلی وی را تکمیل و معتبرتر می کند امکان سفر را برای خود فراهم کند.

مدارک ملکی

اسناد و مدارک ملکی تا حد زیادی می تواند شانس گرفتن ویزا را افزایش دهند به خصوص در صورتی که این اسناد به نام متقاضی بوده باشند از هر نوع مسکونی یا تجاری می توانند به فرد برای دریافت ویزای شینگن کمک کنند. در صورتی که فرد دارای یک ملک مشاع نیز باشد می تواند با ارائه مدارک آن از این امتیاز برای دریافت ویزا استفاده کند.

پاسپورت

از دیگر مدارکی که برای دریافت ویزای شینگن مورد نیاز است می‌توان به پاسپورت اشاره کرد. البته پاسپورتی که برای این ویزا مورد نیاز است نباید مخلوط شده باشد و همچنین بیش از ۶ ماه به اعتبار آن باقی مانده باشد. هر چقدر پاسپورت دارای برچسب ویزاهای بیشتری باشد برای دریافت این ویزا مناسب تر است.

محدودیت های سرمایه گذاری و ثبت شرکت در آلمان به چه صورت است؟

محدودیت های سرمایه گذاری و ثبت شرکت در آلمان به چه صورت است؟
محدودیت های سرمایه گذاری و ثبت شرکت در آلمان به چه صورت است؟

با توجه به مزایای زیادی که سفر به آلمان و ایجاد یک کسب و کار در کشور آلمان که دارای ثبات اقتصادی بالایی است دارد تا حد زیادی می‌تواند معایب و محدودیتهای این کار چشم پوشی کرد با این حال برای یک سفر مطمئن و یک سرمایه گذاری کم خطر اطلاع از معایب و محدودیت های ثبت شرکت در آلمان خالی از لطف نیست.

هزینه بالای مهاجرت و دریافت اقامت

هزینه بالای مهاجرت و دریافت اقامت
هزینه بالای مهاجرت و دریافت اقامت

به طور کل با توجه به قیمت بالای ارز مهاجرت و اقامت در یک کشور خارجی به خصوص برای مدت زمان طولانی هزینه زیادی خواهد داشت به همین دلیل ثبت شرکت در یک کشور اروپایی مانند آلمان مناسب افرادی است که سرمایه مشخص و مناسب حداقل به اندازه یک سال دارند در غیر این صورت حتی اگر ثبت شرکت انجام شود در مسائلی مانند زندگی و هزینه های روزمره به مشکل خواهند خورد.

نیاز به مدرک معتبر در مورد فعالیت مرتبط

یکی از قوانین کشور آلمان برای ثبت شرکت در این کشور برخورداری از یک کسب و کار مشابه در کشور مبدا می باشد. در واقع تنها افرادی می توانند در کشور آلمان اقدام به ثبت شرکت کنند که یک شرکت مشابه با شرکت مورد نظر خود در آلمان را در کشور خود راه اندازی کرده و به سود رسانده باشند.

داشتن مدرک زبان آلمانی برای افرادی که فاقد تحصیلات بالا هستند

افرادی که دارای تحصیلات پایین تر از لیسانس می باشند به منظور ثبت شرکت در در کشور آلمان نیازمند مدرک زبان آلمانی می باشند همچنین در صورتیکه این افراد با همسر و فرزندان خود به کشور آلمان مراجعه کنند، آنها نیز باید دارای مدرک زبان آلمانی سطح a۱ باشند در غیر اینصورت ثبت شرکت برای این افراد با مشکل مواجه خواهد شد.

آلمان چه فرهنگی دارد؟

آلمان چه فرهنگی دارد؟
آلمان چه فرهنگی دارد؟

ثبت شرکت در کشور آلمان یکی از شیوه های مهاجرت به این کشور است. لازمه یک مهاجرت کم خطر و بدون مشکل نیز اطلاع از فرهنگ کشور مقصد می باشد. اطلاع از فرهنگ و سیاست کشوری که قصد سرمایه گذاری و ثبت شرکت در آن دارید، به شما کمک می کند که زودتر با زندگی در کشور بیگانه اخت گرفته و راحت تر با مردم آن کشور ارتباط برقرار کنید.

فرهنگ کشور آلمان

ارزش ها، قوانین و مسائلی از این دست  در مجموع فرهنگ یک کشور را می سازند. احترام و انجام قواعد و قوانین و مسائل فرهنگی مهم در هر کشور برای حضور موفق و بدون دردسر در آن کشور و ارتباط گیری بهتر با مردم آن کشور امری ضروری می باشد. کشور آلمان، جز کشورهای با تاریخچه طولانی است که فرهنگ آن در گذشت زمان دچار تغییرات زیادی شده است.

این کشور که شاهد جنگ های داخلی و بین المللی زیادی بوده، توانسته به خوبی وضعیت اقتصادی خود را بهبود بخشیده و به شرایط و وضعیت فرهنگی خود نیز رسیدگی کند.

از جمله قوانین و اصول کشور آلمان می توان به ارزشی که مردم این کشور به حفظ پاکیزگی هوا دارند اشاره کرد. هم چنین احترام به افراد پیاده در رانندگی از جمله مسائل ارزشی در کشور آلمان است که برای زندگی راحت در این کشور باید به آن دقت شود.

از دیگر مسائل مهمی که مرتبط با فرهنگ کشور آلمان است و احترام به آن برای مهاجرین و مسافرین به این کشور ضروری می باشد توجه و احترام به ادیان و مردم با زبان های مختلف است.

بیشتر مردم آلمان به زبان آلمانی و بخش دیگر به زبان انگلیسی صحبت می کنند با این حال افرادی نیز به زبان های کردی، ترکی و حتی رومانی مسلط و آشنا می باشند که باید دقت کرد در برخورد با تمام گروه ها احترام یکسان داشت.

ویژگی ها و شرایط سیاسی کشور آلمان

کشور آلمان از نظر سیاسی نیز دارای دولتی قوی با قوانین به خصوص می باشد. این کشور که دارای نظام جمهوری است دارای 16 ایالت است که تمام آن ها دارای نظام جمهوری فدرال دموکراتیک پارلمانی بوده اما برخی نکات در آن ها به طور مستقل تصمیم گیری و رسیدگی می شود.

با توجه به اینکه چیزی حدود 30 درصد مردم کشور آلمان از مهاجرین می باشند، آشنایی با قوانین و شرایط زندگی در کشور آلمان برای زندگی موفق در این کشور بسیار ضروری می باشد.

از نظر اقتصادی وضعیت کشور آلمان به چه صورت است؟

از نظر اقتصادی وضعیت کشور آلمان به چه صورت است؟
از نظر اقتصادی وضعیت کشور آلمان به چه صورت است؟

در مهاجرت به یک کشور، به خصوص به یکی از شیوه های سرمایه گذاری مانند ثبت شرکت اطلاع از وضعیت اقتصادی آن بسیار ضروری است. اطلاع از وضعیت اقتصادی کشور به متقاضی مهاجرت و ثبت شرکت کمک می کند که اقدامات لازم را پیش از مهاجرت انجام داده و هزینه هایی که برای حداقل یک سال زندگی در آن کشور مورد نیاز است را بررسی کرده و با توجه به آن ها اقدام به مهاجرت کند.

در مورد ثبت شرکت در کشور آلمان نیز، جهت آماده سازی مدارک لازم جهت ثبت شرکت در آلمان نیاز است که ابتدا از وضعیت اقتصادی این کشور اطلاعات لازم را کسب کرد و سپس اقدامات مهاجرتی را انجام داد.

اقتصاد کشور آلمان

آلمان در طول تاریخ ضررو زیان ها و فراز و نشیب های زیادی داشت. با توجه به این که هنوز هم آثار و مشکلات جنگ در موزه های کشور آلمان موجود می باشند شاید این تصور پیش آید که اقتصاد این کشور نابه سامان بوده و دارای مشکلات زیادی باشد در حالیکه دولت آلمان خیلی زود توانست به عنوان یک دولت مستقل وضعیت اقتصادی خود را بهبود بخشیده و به ثبات مناسبی برسد. بخش زیادی از بهبود وضعیت اقتصادی کشور آلمان مدیون صادرات این کشور بوده است.

صادرات آلمان در زمینه های مختلفی است که این مسئله در به ثبات رسیدن آلمان در شرایط اقتصادی بسیار موثر بوده است. امروزه کشور آلمان از نظر اقتصادی جز 5 قدرت برتر جهان است و در اروپا نیز دارای رتبه برتر اقتصادی است.

نرخ بیکاری کشور آلمان

یکی از نکات مهم که در بررسی وضعیت اقتصادی یک کشور مورد توجه قرار می گیرد نرخ بیکاری است. در واقع نرخ بیکاری را می توان تا حد زیادی مشخص کننده وضعیت اقتصادی یک کشور دانست و هر چقدر این نرخ عدد پایین تری داشته باشد به این معنی است که کشور در این زمینه و در تمهیدات اقتصادی موفق تر عمل کرده باشد.

کشور آلمان، بعد از رسیدن به ثبات اقتصادی در این زمینه بسیار عالی عمل کرد و توانست خیلی زود نرخ بیکاری خود را کاهش داده تا جایی که امروزه انتخاب اول بسیاری از افرادی که قصد سرمایه گذاری مالی در اروپا را دارند کشور آلمان می باشد.

بهترین مشاغل آلمان از نظر درآمد و ثبت شرکت به چه صورت است؟

بهترین مشاغل آلمان از نظر درآمد و ثبت شرکت به چه صورت است؟
بهترین مشاغل آلمان از نظر درآمد و ثبت شرکت به چه صورت است؟

اقتصاد یک کشور تا حد زیادی به مشاغل آن کشور بستگی دارد. با توجه به اینکه بخش زیادی از گردش مالی در یک کشور به مشاغلی که در آن انجام می شود بستگی دارد آشنایی با این مشاغل و شرایط انجام آن ها در مهاجرت ضروری است.

به خصوص برای افرادی که قصد ثبت شرکت در کشوری مانند آلمان را دارند آشنایی با مشاغلی که می توان از طریق آن ها، ثبت شرکتی موفق داشت بسیار کمک کننده می باشد.

تولید

از جمله مشاغل مهم در کشور آلمان مشاغل تولیدی می باشند. مشاغل تولیدی از چند جنبه سودآور و مورد توجه می باشند. یکی از جنبه های مهم در مشاغل تولیدی، کم کردن نیاز به واردات در کشور است که این مسئله موجب کاهش هزینه های خرید شده و در نتیجه مناسب است. هم چنین تولید، به خصوص در تولیدات انحصاری می تواند به صادرات نیز کمک کند که این مسئله نیز تا حد زیادی به اقتصاد کمک می کند.

به عنوان مثال کشور آلمان، مرکز برخی برندهای تولید کننده لوازم ورزشی است که تولیدات آن ها به صورت جهانی صادر شده و باعث سود زیادی کشور آلمان می شوند.

صادرات واردات

از دیگر شرکت هایی که ثبت آن ها می تواند در کشور آلمان سود آور باشد شرکت های صادراتی می باشند. با توجه به اینکه بخش عظیمی از اقتصاد آلمان به این امر وابسته است یک شرکت صادراتی می تواند در آلمان خیلی زود به موفقیت برسد. البته ثبت یک شرکت صادراتی کار ساده ای نیست و نیازمند آمادگی های مختلف و اطلاع از شرایط به خصوصی است و معمولا به صورت شرکت سهامی انجام می گیرد.

مهندسی

از دیگر مشاغل موفق که احداث شرکت در زمینه آن ها می تواند با موفقیت همراه باشد شغل مهندسی است. مشاغل مهندسی انواع مختلفی دارند. مهندسی ساختمان، برق، مکانیک و… از انواع مهندسی ها هستند که ثبت یک شرکت در این زمینه ها می تواند سود مالی زیادی برای صاحب شرکت داشته باشد.

وکالت

با توجه به اینکه وکالت نیز جز مشاغل موفق در کشور آلمان است ثبت شرکت در این زمینه بسیار کمک کننده است. البته شرکت های وکالتی را باید به صورتی ثبت کرد که حداقل دو وکیل اصلی، جز صاحبان اصلی شرکت باشند.

زندگی در آلمان چه مزیت هایی دارد؟

زندگی در آلمان چه مزیت هایی دارد؟
زندگی در آلمان چه مزیت هایی دارد؟

زندگی در هرکشور مزایا و معایب مختلفی دارد. برای ایرانیان زندگی در کشور های اروپایی دارای مزایای مختلف زیادی است. کشور آلمان به خصوص بخاطر نزدیکی فرهنگی با کشور ایران و هم چنین برخورداری از ثبات اقتصادی برای زندگی ایرانیان بسیار مناسب است.

البته زندگی در هر کشور بیگانه می تواند مشکلات به خصوص خود را نیز داشته باشد. از جمله مشکلات زندگی و مهاجرت به یک کشور اروپایی می توان به عدم امکان ارتباط گیری راحت به دلیل تفاوت زبان و فرهنگ اشاره کرد.

هم چنین دوری از ایران و سختی سفر به کشور برای افرادی که دارای خانواده در کشور خود می باشند ممکن است شرایط مهاجرت سخت کند.

موقعیت جغرافیایی خوب کشور آلمان

همان طور که در بخش های قبلی گفته شد، کشور آلمان در همسایگی و همجواری چند دریاست. هم چنین محل قرار گیری این کشور، محل یخچال های طبیعی و کوه های آتشفشانی بوده که به همین دلیل دارای دریاچه های زیاد و طبیعت بی نظیر است. با توجه به این مسائل زندگی در کشور آلمان می تواند فرصتی مناسب برای برخورداری از امکانات زیاد در کنار محیط طبیعی خوب باشد.

بسیاری از افرادی که علاوه بر امکانات یک کشور به دنبال موقعیت خوب طبیعی نیز می باشند کشوری مانند آلمان را به عنوان مقصد مهاجرت خود انتخاب می کنند.

موقعیت اقتصادی مناسب کشور آلمان

از دیگر مزایای مهاجرت به کشور آلمان می توان به اقتصاد قوی این کشور اشاره کرد. نرخ بیکاری در کشور آلمان در 10 سال گذشته نه تنها افزایشی نداشته بلکه روندی کاهشی را نیز طی کرده است به همین دلیل برای شروع کسب و کار یا گسترش کسب و کار این کشور انتخابی مناسب و مطمئن است.

از طرف دیگر افرادی که به دنبال سرمایه گذاری در کشور های اروپایی می باشند با سرمایه گذاری در کشور آلمان می توانند خیلی زود به سود مناسبی دست پیدا کنند.

استفاده از ویزای آلمان برای سفر راحت به کشورهای دیگر

ویزای آلمان، از نوع ویزای شینگن است. این نوع از ویزا برای سفر به کشورهای مختلفی قابل استفاده است. به همین دلیل افرادی که از طریق ثبت شرکت می توانند اقامت آلمان را دریافت کرده و صاحب ویزای شینگن شوند بدون هیچ محدودیتی می توانند به کشورهای دیگر مهاجرت کنند.

هم چنین با توجه به موقعیت کشور آلمان در قاره اروپا امکان سفر کوتاه و ساده به کشورهای همسایه که تماما کشورهای پیشرفته ای می باشند از طریق مهاجرت به کشور آلمان به راحت ترین شکل برقرار است.

مهاجرت سرمایه گذاری به چه صورت است؟

مهاجرت سرمایه گذاری به چه صورت است؟
مهاجرت سرمایه گذاری به چه صورت است؟

مهاجرت انواع و شیوه های مختلفی دارد. یکی از انواع مهاجرت، مهاجرت سرمایه گذاری است. این نوع که جدیدترین نوع مهاجرت در چند سال اخیر نیز می باشد خیلی زود توانست جایگاه خود را در میان انواع روش های مهاجرت پیدا کرده و مورد توجه قرار گیرد.

البته این روش در کشورهای محدودی انجام می گیرد و هنوز تمام کشورها امکان مهاجرت از این طریق را برقرار نساخته اند. یکی از کشورهایی که این امکان را دارد، کشور آلمان می باشد.

ویزای سرمایه گذاری چیست

ویزای سرمایه گذاری، نوعی از ویزاست که از طریق سرمایه گذاری در کشورهای مختلف دریافت می شود. هرچند این ویزا مزایای زیادی دارد اما به دلیل هزینه بالاتر نسبت به سایر ویزاها ممکن است قابل دریافت برای همه نباشد.

این ویزا معمولا به منظور جذب سرمایه بین المللی و خارجی، رشد و توسعه اقتصادی، اشتغال زایی و… صادر می شود. مزیت مهم این ویزا که باعث می شود هزینه انجام شده برای آن به صرفه باشد، اقامت دائمی و حق سیتیزنی یا شهروندی است که از طریق ویزای سرمایه گذاری ساده تر از انواع ویزاها اعطا می شود.

نحوه درخواست و دریافت ویزای سرمایه گذاری

با توجه به اینکه ویزای سرمایه گذاری نسبت به سایر ویزاها قدمت کوتاه‌تری دارد کشورهای کمتر اقدام به اعطای و صدور آن می کنند به همین منظور هنوز قوانین ثابت و مشخصی به طور جهانی برای این نوع ویزا صادر نشده و بیشتر قوانین آن از شرایط عمومی دریافت انواع ویزا و هم چنین قوانینی است که توسط خود کشور تعیین می شود. به طور کل ویزای سرمایه گذاری در کشورهای مختلف دارای شرایط متفاوت است

به عنوان مثال در برخی از کشورها با سرمایه گذاری به خصوص در مبالغ بالا حق شهروندی و اقامت دائم اعطا می شود در حالی که در برخی کشورها اقامت صادر شده برای فرد تنها دو تا پنج سال است.

در انتخاب کشور مورد نظر برای سرمایه گذاری در نظر گرفتن اقتصاد کشور اهمیت زیادی دارد به این دلیل که که این نوع ویزا بالاست و در صورت انتخاب کشور اشتباه ممکن است فرد متحمل ضرر و زیان های شدید شود.

کشورهایی که اقتصاد با ثبات تری داشته و همچنین در زمینه اقتصاد قانونمند تر عمل می کنند برای استفاده از میزهای سرمایه گذاری مناسب تر می باشند.

آیا امکان ثبت شرکت از طریق ویزای توریستی وجود دارد؟

آیا امکان ثبت شرکت از طریق ویزای توریستی وجود دارد؟
آیا امکان ثبت شرکت از طریق ویزای توریستی وجود دارد؟

یکی از سوالات مهم برای افرادی که قصد مهاجرت به کشور آلمان از طریق ثبت شرکت را دارند شیوه مهاجرت اولیه آن ها می باشد در واقع به منظور سفر به کشور آلمان برای آماده سازی مقدمات ثبت شرکت و کسب اطلاعات لازم به منظور این کار مانند کسب اطلاعات در مورد مدارک لازم جهت ثبت شرکت در آلمان و موارد این چنینی نیاز به ویزا است که سوال اصلی متقاضیان مهاجرت به کشور آلمان در این زمینه نوع ویزایی است که می تواند به آنها بیشترین کمک را در این مورد کند. به خصوص یکی از پرسش‌های رایج امکان استفاده از ویزای توریستی برای ثبت شرکت در کشور آلمان می باشد.

تبدیل ویزای توریستی به اقامت دائم از طریق ثبت شرکت

همانطور که گفته شد ثبت شرکت و سرمایه گذاری در کشورهای خارجی می تواند امتیاز شهروندی و اقامت دائم را برای افراد در برخی کشورها صادر کند در کشور آلمان ثبت شرکت و مداومت فعالیت شرکت می تواند در نهایت به اقامت دائم متقاضی منجر شود به همین دلیل انجام این کار باید با دقت بالای صورت گیرد.

به منظور انجام بدون اشتباه اینکار یکی از روش های استفاده از ویزای توریستی برای سفر به آلمان در مدت زمان مناسب است با توجه به اینکه سایر ویزاها در شرایط مشخص صادر می‌شود ویزای توریستی می‌تواند امکان بیشتری در اختیار فرد برای تحقیقات بگذارد

البته به منظور ثبت شرکت نمی توان از ویزای توریستی استفاده کرد چون مطابق قوانین ویزای توریستی تنها برای تفریح و سفر برای مدت مشخص در کشور مقصد است. به منظور ثبت شرکت ابتدا باید ویزای توریستی را به ویزای کاری تبدیل کرد و سپس اقدامات لازم جهت ثبت شرکت را انجام داد.

بهترین شهرهای آلمان برای زندگی و سرمایه گذاری کدامند؟

بهترین شهرهای آلمان برای زندگی و سرمایه گذاری کدامند؟
بهترین شهرهای آلمان برای زندگی و سرمایه گذاری کدامند؟

کشور آلمان یکی از کشورهای بسیار پیشرفته در قاره اروپا از نظرات زیادی نیز کشورهای برتر این قاره نیز می باشد. کشور آلمان از نظر اقتصادی و همچنین از نظر جمعیت و پهناوری جزو کشورهای برتر قاره اروپاست همچنین از نظر برخورداری از شهرهای بزرگ و صنعتی نیز جز کشورهای سطح بالای جهان و اروپا می باشد.

یکی از دلایل مهم در وضعیت خوبه اقتصادی کشور آلمان برخورداری از امکانات زیاد برای زندگی مردم می باشد که فساد مالی را کاهش داده و همچنین باعث می شود که نیروی کار بیشترین توان خود را برای انجام صحیح و پر رونق کار بگذارد.

کشور آلمان دارای ۱۶ حالات مختلف است که در تمام این ایالت ها برخی قوانین یکسان و برخی قوانین بسته به موقعیت ایالت متفاوت است همچنین هر ایالت دارای شهرهای مختلف است که این شهر ها ویژگی های متفاوتی دارند که این ویژگی ها هم طبیعی و هم اقتصادی یا از نظر امکانات می باشند.

برلین

پایتخت کشور آلمان و مرکز ایالت برلین که یکی از مهمترین شهرهای کشور آلمان نیز می باشد شهر برلین است. بخش زیادی از شهر برلین در طول جنگ جهانی دوم از بین رفت که بعد از اتحاد آلمان شرقی و غربی ساخت و ساز قرار گرفته و با احداث جنگل‌های مصنوعی بزرگ و پارک های سرسبز توانست مجدداً رونق‌ از دست رفته خود را پیدا کند.

برلین همچنین دارای دریاچه ها رودخانه های زیادی است که جاذبه‌های طبیعی این شهر را ساخته و باعث می‌شود همه ساله افراد زیادی به این کشور مهاجرت کنند.

با توجه به اینکه برلین پایتخت کشور آلمان است اقتصاد و شرکت های زیادی در این شهر وجود دارند که به همین دلیل این شهر را می توان یکی از مقاصد اصلی برای افرادی که قصد ثبت شرکت و سرمایه گذاری در کشور آلمان را دارند دانست.

دوسلدروف

یکی دیگر شهرهای مهم کشور آلمان که در کنار رودخانه راین قرار داشته و از نظر اقتصادی وضعیت مناسبی دارد شهر دوسلدروف می باشد این شهر که از نظر کیفیت زندگی رتبه ششم جهانی را دارد بیشتر دفاتر مرکزی آلمان را در خود جای داده است.

فرانکفورت

از دیگر شهرهای مهم کشور آلمان که در اقتصاد این کشور نیز نقش مهمی داشته و مقصد بسیاری از افرادی که قصد دارند سرمایه گذاری و ثبت شرکت در کشور آلمان دارند شهر فرانکفورت میباشد.

شهر فرانکفورت نیست به دلیل برخورداری از بزرگترین آسمان خراش ها در جهان معروف است. البته آلمان شهر های مهم دیگری مانند اشتوتگارت، هامبورگ و… نیز دارد که برای سرمایه گذاری و ثبت شرکت مناسب هستند اما مهمترین شهرها برای ثبت شرکت شهرهای یادشده می باشند.

چند نوع ویزای آلمان وجود دارد؟

چند نوع ویزای آلمان وجود دارد؟
چند نوع ویزای آلمان وجود دارد؟

دریافت ویزا برای ورود به هر کشور ضروری است و در واقع بدون ویزا اجازه ورود به کشور وجود ندارد برای سفر و ورود به کشور آلمان انواع مختلفی از ویزاها وجود دارند که از نظر نوع ویزا و مدت اقامتی که برای فرد به وجود می‌آورند تفاوت دارند.

ویزای نوع a

این نوع ویزا کوتاه مدت ترین ویزای کشور آلمان است که ۲۴ تا ۴۸ ساعت به فرد امکان حضور در خاک آلمان را می دهد. این میزان معمولاً به دلیل امکان حضور فرد در کشور آلمان در بین یک مسافرت صادر می شود در واقع افرادی که قصد سفر به کشورهای دیگر را داشته و ناچارند در حد یک یا دو روز در کشور آلمان توقف داشته باشند نیاز به این نوع ویزا دارند.

ویزای نوع b

مدت زمان این ویزا نسبت به ویزای قبلی بیشتر است و گاهی اوقات تا یک هفته نیز ممکن است برای فرد صادر شود. این ویزا نیز مانند ویزای قبلی به دلیل امکان حضور مسافر در خاک آلمان برای مسافرت راحت تر صادر می شود.

گاهی اوقات ممکن است در حین یک سفر به دلیل کنسل شدن پرواز ها یا به مشکل خوردن مسافر مانند مشکل مالی ناچار باشد که مدت زمان بیشتری را در کشور آلمان سپری کند در این شرایط این ویزا برای فرد صادر میشود.

ویزای نوع c

سومین نوع ویزای کشور آلمان مدت اقامت فرد در آن چیزی حدود ۹۰ روز است از انواع ویزای توریستی میباشد. این ویزا هر شش ماه یک بار برای فرد صادر میشود و محدودیت هایی را نیز به همراه دارد که از جمله آنها می توان به عدم امکان تحصیل در دانشگاه و همچنین عدم ثبت شرکت و استخدام اشاره کرد. همچنین ویزای ۹۰ روزه آلمان را نمی‌توان برای فعالیت های مانند مسافرت بین کشورهای مختلف استفاده کرد.

ویزای نوع d

آخرین ویزای کشور آلمان این نوع ویزا است که مدت زمان آن چیزی حدود یک سال است و بیشتر برای افرادی که قصد اقامت تحصیلی و کاری در آلمان را دارند صادر می‌شود البته بسته به شرایط فرد ممکن است این ویزا به مدت دو سال نیز صادر شود و همچنین در افراد با توجه به کاری که در آلمان انجام میدهند قابل تمدید می‌باشد.

از مزایای مهم این ویزا علاوه بر طولانی بودن آن می توان به امکان سفر به کشورهای مختلف اروپایی بدون نیاز به ویزا از طریق آن اشاره کرد.

مهاجرت به آلمان بدون دردسر از چه طریقی امکان پذیر می باشد؟

مهاجرت به آلمان بدون دردسر از چه طریقی امکان پذیر می باشد؟
مهاجرت به آلمان بدون دردسر از چه طریقی امکان پذیر می باشد؟

مهاجرت پیچیدگی های خاص خود دارد. با توجه به اینکه ثبت شرکت را می توان به نوعی سرمایه گذاری در یک کشور خارجی دانست در صورت انتخاب کشور اشتباه یا نوع شرکتی که سود بالایی نداشته و ثبت آن مزیت نداشته باشد باعث ضرر و زیان جدی فرد می شود.

از این رو نیاز است که روشی بی دردسر و کم خطر را به منظور این کار انتخاب کرد. یکی از روش های مطمئن برای ثبت شرکت در کشور آلمان، مشورت و گرفتن راهنمایی با وکیل است.

وکیل مهاجرت می تواند علاوه بر اطلاع و آشنایی موکل خود با مدارک لازم جهت ثبت شرکت در آلمان، انجام بی خطر این کار را نیز تضمین کند.

مدارک لازم جهت ثبت شرکت در آلمان از نوع سهامی چه مواردی را شامل می شود؟

مدارک لازم جهت ثبت شرکت در آلمان از نوع سهامی چه مواردی را شامل می شود؟
مدارک لازم جهت ثبت شرکت در آلمان از نوع سهامی چه مواردی را شامل می شود؟

همان طور که گفته شد شرکت های مختلفی را می توان در آلمان ثبت کرد که یکی از آن ها شرکت سهامی خاص و عام می باشد. این شرکت ها که معمولا سرمایه زیادی نیاز دارند در درجه اول نیازمند مدرکی برای ثبت بودجه و سرمایه لازم برای ثبت شرکت می شوند.

هم چنین نیاز است که مدارک کامل حداقل 3 نفر در شرکت سهامی خاص و 5 نفر در سهامی عام در ابتدای اقدام برای ثبت شرکت اهدا شده و در مدارک لازم جهت ثبت شرکت در آلمان ارائه شود.

ثبت شرکت های شعبه واسته چه مدارکی نیاز دارند؟

ثبت شرکت های شعبه واسته چه مدارکی نیاز دارند؟
ثبت شرکت های شعبه واسته چه مدارکی نیاز دارند؟

در این بخش قصد داریم به معرفی مدارک لازم جهت ثبت شرکت در آلمان از نوع شرکت های وابسته بپردازیم. شرکت های وابسته به شرکت هایی گفته می شوند که دارای یک شعبه در کشور دیگری هستند و قرار است یک شعبه نیز در کشور آلمان داشته باشند.

در این زمینه در درجه اول ارائه مدارک شرکتی که قرار است شرکت موجود در آلمان وابسته آن باشد ضروری است. در واقع مدارک شرکت مادر باید داده شود.

هم چنین اساسنامه ای جهت مشخص کردن حیطه و میزان فعالیت شرکت مادر و شرکت وابسته، مدارک مربوط به متقاضی، مجوز های لازم برای شروع به کار شرکت و مشخص کردن تعداد نفراتی که قرار است در شرکت فعالیت داشته و سهامدار باشند جهت ثبت این شرکت ضروری می باشد. بعد از این کار افرادی که قصد ثبت شرکت را داشته باید اقدامات اولیه راه اندزای را آغاز کنند.

آیا نیازی به بیمه شرکت در آلمان است؟

آیا نیازی به بیمه شرکت در آلمان است؟
آیا نیازی به بیمه شرکت در آلمان است؟

بیمه کردن شرکت در آلمان ضروری نیتس. با این حال ممکن است از نظرات مختلفی شرکت متحمل ضررو زیان هایی شود که در صورت داشتن بیمه راحت تر می توان آن ها را جبران کرد.

به خصوص بیمه کردن کارمندان بعد از ثبت شرکت در آلمان به منظور کمک به مشکلات آن ها و دریافت حقوق در صورت بیکاری می تواند کمک کننده باشد. هزینه بیمه باید به محض ثبت شرکت داده شود به همین منظور در صورت تمایل به برخورداری از این امتیاز این هزینه نیز باید در هزینه های ثبت در نظر گرفته شود.

انتخاب نام شرکت در آلمان به چه شکل انجام می گیرد؟

انتخاب نام شرکت در آلمان به چه شکل انجام می گیرد؟
انتخاب نام شرکت در آلمان به چه شکل انجام می گیرد؟

یکی از مدارک لازم جهت ثبت شرکت در آلمان، مدارک مشخص کننده نام شرکت است. در هنگام ثبت، باید نام شرکت مشخص شده باشد. با توجه به اینکه شرکت از چه نوعی باشد نام گذاری آن متفاوت خواهد بود.

به عنوان مثال یک شرکت اسناد تجاری می تواند با نام خانوادگی فرد دایر شود. البته نام باید به گونه ای باشد که گمراه کننده نبوده یا پیش از این توسط برند یا شرکت دیگری انتخاب نشده باشد. هم چنین بهتر است نام به بهترین شکل معرف حیطه و نوع فعالیت های شرکت باشد.

مالیات شرکت های آلمانی به چه صورت محاسبه می شوند؟

مالیات شرکت های آلمانی به چه صورت محاسبه می شوند؟
مالیات شرکت های آلمانی به چه صورت محاسبه می شوند؟

پرداخت مالیات برای تمام شرکت ها در آلمان ضروری است. در صورت عدم پرداخت مالیات کار شرکت به مشکل خورده و حتی امکان دیپورت شدن صاحب شرکت وجود دارد.

هرچند شرکت های ثبت شده خود شامل مالیات نمی شوند بلکه مدیران و سهامداران موظفند که بخشی از حقوق و درآمد خود را به عنوان مالیات پرداخت کنند. این مالیات برای شعبه های اصلی 45 درصد و برای شعبه های وابسته 25 درصد می باشد.

bit.ly

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.