مهاجرت کاری به کانادا با مدرک فنی حرفه ای

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin

در این مقاله قصد داریم به طور مفصل مهاجرت کاری به کانادا با مدرک فنی حرفه ای را مورد بحث و بررسی قرار دهیم، پس ما را همراهی نمایید.

امروز با توجه به رشد و پیشرفتی که درهمه ی جنبه های جوامع بشری صورت گرفته است، بیشتر کشورها را بر آن داشته تا فراتر از مرزهای خود بیندیشند و راه را برای پذیرش مهاجران دیگر کشورها باز نمایند، البته در این راه قوانین و مقررات داخل کشور خود را مد نظر قرار می دهند.

مهاجرت به کشورهای دیگر از جمله رایج ترین راه ها به منظور زندگی و سکونت در آن جا می باشد. می دانیم که خیلی از مردم دنیا برای بالا بردن سطح زندگی شان و همچنین کسب و کار و تحصیلات خود، علاقه مند به سفر و حتی مهاجرت به سایر کشورها می باشند.

در این ارتباط کشورهای بسیاری هستند که در زمره ی کشورهای مهاجر پذیر دنیا قرار دارند و در این زمینه از آمار قابل توجهی برخوردارند که به عنوان مثال می توان به کشور کانادا اشاره داشت که در این نوشتار می خواهیم به مهاجرت کاری به کانادا با مدرک فنی حرفه ای بپردازیم.

در ابتدا به ذکر موضوعات و سوالاتی چند و تشریح آن ها می پردازیم، پس با ما همراه شوید:

 • آیا با مفهوم مهاجرت آشنایی دارید؟
 • آیا در خصوص قوانین و مقررات وضع شده مهاجرت در کشورهای مختلف اطلاعاتی دارید؟
 • آیا در مجموع مهاجرت خوب است یا خیر؟
 • آیا مناسب است که افراد به مهاجرت بپردازند؟
 • آیا در مورد اشخاصی که بهترین و مناسب ترین موردها برای موضوع مهاجرت هستند، اطلاعاتی دارید؟
 • آیا می دانید کانادا چگونه کشوری می باشد؟
 • آیا با مهم ترین شهرهای کشور کانادا آشنایی دارید؟
 • آیا در زمینه ی پیشنهادهای شغلی در کشورهای مختلف اطلاعاتی دارید؟
 • آیا با راه های اصلی مهاجرت آشنا هستید؟
 • چرا کشور کانادا نیاز به نیروی کار مهاجر دارد؟
 • آیا در خصوص ویژگی های مختلف کشور کانادا اطلاعاتی دارید؟
 • آیا با تاریخچه ی کشور کانادا آشنا هستید؟
 • آیا در خصوص موقعیت جغرافیایی و جمعیت کشور کانادا اطلاعاتی دارید؟
 • مذهب و زبان کشور کانادا چیست؟
 • آداب و رسوم و فرهنگ مردم کانادا چیست؟
 • آیا در خصوص شرایط آب و هوا و شرایط اقلیمی کشور کانادا اطلاعاتی دارید؟
 • در خصوص مهم ترین مزیت های مهاجرت کردن به کشور کانادا چه اطلاعاتی دارید؟
 • آیا مهاجرت کاری به کانادا با مدرک فنی حرفه ای آسان تر است؟
 • آن چه در مورد مهاجرت کاری به کانادا با مدرک فنی حرفه ای باید بدانیم.
 • آیا با شرایط مهاجرت با استفاده از مدارک فنی و حرفه ای به کانادا آشنایی دارید؟
 • تا چه اندازه مدارک فنی حرفه ای در این مهاجرت نقش دارند؟
 • آیا با شرایط لازم برای مهاجرت کاری به کانادا با مدرک فنی حرفه ای آشنا هستید؟
 • آیا در خصوص سطح زبان در نظر گرفته شده برای مهاجرت به کانادا اطلاعاتی دارید؟
 • آیا برای مهاجرت به کشور کانادا نیاز به کمک موسسات مهاجرتی داریم؟
 • جمع بندی و نتیجه گیری

 

 آیا با مفهوم مهاجرت آشنایی دارید؟

 آیا با مفهوم مهاجرت آشنایی دارید؟
آیا با مفهوم مهاجرت آشنایی دارید؟

به بیانی ساده و روشن مهاجرت عبارت است از تغییر مکان انسان ها از جایی به جای دیگر به منظور زندگی کردن و یا کار کردن. غالبا انسان ها به خاطر مسائلی مانند: بیماری، فقر، امنیت، مشکلات سیاسی و نیز دور کردن خود از شرایط نامساعد جاری تصمیم به مهاجرت می گیرند.

با این که مهاجرت انسان ها از گذشته های دور وجود داشته و دارد، اما به معنای مدرن امروزی نیست. به صورت ضمنی مفهوم مهاجرت به اقامت و سکونت دراز مدت شخص در کشوری دیگر اطلاق می شود

بنابراین توریست ها و بازدیدکنندگان موقت و به صورت کوتاه مدت در یک کشور را جزو مهاجران نمی دانند، البته کوچ فصلی نیروی کار و کارگران را هر چند به صورت کوتاه و موقت مثلا برای یک دوره یک ساله و یا حتی کم تر را به عنوان مهاجرت می توان قلمداد کرد.

میزان مهاجرت در دنیا بالا می باشد. در سال 2005 بر طبق گزارش ها و آمار تخمین زده شده ی سازمان ملل متحد، در حدود 190 میلیون مهاجرت در جهان اتفاق افتاده است که این میزان با توجه به جمعیت کل دنیا حدود 3 درصد از آن محسوب می شود. 97 درصد باقی مانده، در کشورهایی اقامت دارند که در آن به دنیا آمده اند.

آیا مناسب است که افراد به مهاجرت بپردازند؟

آیا مناسب است که افراد به مهاجرت بپردازند؟
آیا مناسب است که افراد به مهاجرت بپردازند؟

به طور معمول نسبت به این موضوع توصیه شده است که افراد از برخی از مناطقی که از هر لحاظ در سطحی نسبتا پایین قرار گرفته اند به سایر نقاط که در شرایط و وضعیت مناسب تری هستند مهاجرت نمایند.

ما به هر شکل که روی این موضوع یعنی مهاجرت فکر کرده و بررسی هایی را در مورد آن انجام دهیم، می بینیم که یک کار منطقی و معقول به شمار می رود.

این سوژه یعنی مهاجرت را می توان در حوزه های مختلف مثلا موضوعات شرعی و یا پیشرفت هایی که در زمینه های اقتصادی، علمی، هنری، ورزشی و… صورت می گیرد، مورد کنکاش قرار داد.

پس از هر یک از واکاوی و بررسی هایی که به آن ها اشاره داشتیم نتیجه این می شود که این موضوع یعنی مهاجرت یک امر پر سود و فایده به شکل های مختلف می باشد.

پس افرادی که با شرایط فوق دست به مهاجرت و یا دریافت اقامت در کشورهای دیگر می زنند، بعد از گذشت مدتی به تغییر و تحولات و همچنین پیشرفت هایی در حوزه های مختلف دست پیدا می کنند.

برخی نیز ممکن است به دلایلی که خاص هستند موفقیت چندانی در امر مهاجرت خویش کسب ننمایند

البته برخی نیز ممکن است به دلایلی که خاص هستند موفقیت چندانی در امر مهاجرت خویش کسب ننمایند که البته این موضوع به ندرت رخ داده و می تواند دلایلی ویژه داشته باشد.

مثلا امکان دارد فرد مهاجرت کرده، شیوه ی مناسبی را برای مهاجرت خویش انتخاب نکرده باشد و یا این که اطلاعات مناسبی در این زمینه نداشته باشد.

در این بین بهتر است عموم افراد و به ویژه آن هایی که دارای اطلاعاتی کافی در این زمینه نیستند، با موسسات معتبری که در زمینه مهاجرت فعالیت دارند مشورت نموده و به نوعی از تخصص، مهارت و تجربه های ایشان استفاده نمایند تا بتوانند بهترین و بیشترین میزان بهره را از سفر و مهاجرت خویش ببرند.

موضوع مهاجرت در ماهیت اصلی خود، چیز بدی نیست

نتیجه ای که در این جا به دست می آوریم این است که موضوع مهاجرت در ماهیت اصلی خود، چیز بدی نیست و ضرر یا معایبی را به همراه ندارد. این موضوعی کاملا عاقلانه و از روی منطق و دلیل می باشد که البته هر شخصی ممکن است برای امر مهاجرت خویش دارای دلایل و همچنین هدف هایی باشد.

طبق مطالب تشریح شده فوق و با عنایت به این که افراد جامعه برای موضوع مهاجرت خویش دارای هدف های متنوع ملی، تحصیلی، هنری و… می باشند، بهتر است در ابتدای امر با موسسات مرتبط با مهاجرت مشورت نمایند تا ادامه کارهای خود را به خوبی پیش ببرند و در مراحل بعدی به هیچ گونه مشکلی برخورد نکنند.

آیا در مورد اشخاصی که بهترین و مناسب ترین موردها برای موضوع مهاجرت هستند اطلاعاتی دارید؟

آیا در مورد اشخاصی که بهترین و مناسب ترین موردها برای موضوع مهاجرت هستند اطلاعاتی دارید؟
آیا در مورد اشخاصی که بهترین و مناسب ترین موردها برای موضوع مهاجرت هستند اطلاعاتی دارید؟

یک موضوع در امر مهاجرت دارای اهمیت به سزایی می باشد و آن این است که چه افرادی می توانند گزینه های مناسب تر و بهتری برای مهاجرت باشند؟ آیا همه می توانند به راحتی مهاجرت کنند و در امر مهاجرت خویش به موفقیت دست پیدا نمایند؟

ما نظر خود را این گونه تشریح می کنیم که هر کدام از اشخاصی که متقاضی امر مهاجرت می باشند، باید یک آگاهی حداقلی از شرایط مهاجرت و اهداف خویش داشته باشند. یعنی اطلاعات کافی را در این زمینه داشته و یا اگر دارای آگاهی کافی نیستند، این اطلاعات را از روش های مناسب خود کسب نمایند.

آن ها برای این که بتوانند به خوبی به هدف هایی که از موضوع مهاجرت در ذهن خویش دارند برسند باید برنامه ریزی های دقیقی را تنظیم و اجرا نمایند.

در این قسمت به اهمیت به موارد نیز پی می بریم که اصولا فرد مورد نظر از مهاجرت خویش چه هدف هایی را دارد؟ آیا ایشان برای این که بهتر و مناسب تر به هدف های خود برسند اقدام به برنامه ریزی های خاصی کرده است یا خیر؟ و نهایتا این که آیا این فرد یک شخص مناسب برای مهاجرت می باشد یا خیر؟

گزینه های مناسب برای مهاجرت

ممکن است بسیاری از افراد با عنایت به وضعیت مناسب اقتصادی، مالی و دارایی هایی که دارند و یا بر حسب نوع تخصص و مهارت های ویژه ای که دارند، گزینه های مناسبی برای مهاجرت باشند و دارای صلاحیت های لازم در این امر باشند،

البته این موضوع در همه ی شرایط صادق نمی باشد و این امکان نیز وجود دارد که در برخی از وضعیت ها، یک شخص در عین این که شرایط استاندارد و مناسب را نیز دارد در امر مهاجرتش موفقیت های چندانی را کسب نکرده و یا حتی در مواردی با شکست نیز روبرو شود.

عدم آگاهی های کافی

مهم ترین علت این موضوع می تواند عدم آگاهی های کافی در مورد شرایط، اهداف و مقررات مهاجرت باشد. حتی ممکن است یک فرد مهاجر به لحاظ خلق و خو و یا شرایط روحی که دارد نتواند به شکلی مناسب خود را با وضعیت کشور جدید سازگار نماید.

پس ما نباید فقط فاکتورهای مالی، تحصیلی، کاری و… را مد نظر خود قرار دهیم و این گونه تصور نماییم که فقط این افراد کیس های مناسب مهاجرت می باشند. پس در این جا متوجه می شویم که حتی خصوصیت های شخصیتی، روحیات و خلق و خوی افراد نیز در موفقیت یا شکست موضوع مهاجرت موثر می باشند.

دست کم کسی که تصمیم دارد برای اهداف کاری به یک کشور دیگر مهاجرت نماید باید قادر باشد شرایط دوری از اعضای خانواده و دوستان و غربت را به خوبی تحمل کند. او باید قادر باشد با شرایط تازه ای که برایش ایجاد شده است خود را تطبیق و وفق دهد.

هر چند توأم با موضوعات مربوط به روحیات و خلق و خو، یک فرد که قرار است به مکانی جدید و کشوری دیگر مهاجرت نماید باید پارامترهای مهمی از قبیل سابقه های تحصیلی، دوره های فنی و یا حرفه ای طی شده، مهارت و تخصص در فنون متنوع و… را نیز داشته باشد تا بهتر بتواند در این امر موفق شود.

آیا در خصوص قوانین و مقررات وضع شده مهاجرت در کشورهای مختلف اطلاعاتی دارید؟

آیا در خصوص قوانین و مقررات وضع شده مهاجرت در کشورهای مختلف اطلاعاتی دارید؟
آیا در خصوص قوانین و مقررات وضع شده مهاجرت در کشورهای مختلف اطلاعاتی دارید؟

اندیشه ها و عقاید و نظرات جدید در مورد مهاجرت بیشتر مربوط به پیشرفت و توسعه می باشد. در قرن نوزدهم میلادی قانون ملیت به وجود آمده بود که به ملیت ها و با معیارهایی مشخص حق شهروندی داده می شد و در این راستا به صورت دایم و مستمر، حدود و مرزها و قانون ملیت ها چک می شد.

شهروندی و تابعیت یک ملیت و یا یک کشور به یک فرد بیگانه و خارجی حق سکونت می داد، اما اقامت در آن کشور از طریق مهاجرت را قوانین مهاجرت به شرط دارا بودن شرایطی تعیین می کرد، بنابراین مهاجرت بدون تایید گرفتن از منابع رسمی طبق قوانین هر کشور غیر قانونی محسوب می شود و حتی برخی از کشورها و دولت ها برای این خلاف بازداشت و حبس تعیین می کنند.

حتی در برخی از کشورها مهاجرت را به عنوان یک مساله ی سیاسی قلمداد می کنند و با تاکید بر تعریف وطن و نژاد و تابعیت آن کشور، حتی باعث به وجود آمدن تنش های اجتماعی و ترس ها و نگرانی ها از وجود فرد خارجی و بیگانه در کشورشان می شوند. در کشورهای صنعتی مهاجرپذیر معمولا از مهاجران به عنوان نیروی کار ارزان و برای گردش خوب و موثر اقتصاد خود بهره می برند.

در برخی از کشورها، دولت ها محدودیت های اقامتی به نسبت سختی تعیین می کنند که این محدودیت ها باعث می شود که کار غیر قانونی و مهاجرت در این کشورها رونق پیدا کند. از علل مهم مهاجرت می توان به مناسبات اقتصادی جهانی اشاره کرد.

آیا در مجموع مهاجرت خوب است یا خیر؟

آیا در مجموع مهاجرت خوب است یا خیر؟
آیا در مجموع مهاجرت خوب است یا خیر؟

عده ای در پاسخ به این سوال می گویند که در مرز کشورها مهاجرت امری اجتناب ناپذیر است و این باعث به وجود آمدن مسایل مالی و تحمیل آن به کشورها می شود، اما در مقابل برخی دیگر از افراد اعتقاد دارند که مهاجرت زمینه ساز رشد و توسعه ی اقتصادی کشورها می شود، به خصوص برای آن دسته از کشورها و دولت ها که از نیرو و افراد متخصص و ماهر در زمینه های مختلف کم بهره می باشند.

این عده باور دارند که پذیرش مهاجر به پویا و فعال تر شدن کشورها کمک فراوانی می کند، البته تحقیق و آمار نشان می دهد که این امر درست است، چرا که مزایای اقتصادی خوبی نصیب کشورهای مهاجرپذیر کرده است، گر چه به صورت موقت و کوتاه مدت، مهاجرپذیری برای کشورها هزینه های اقتصادی و همچنین بار اجتماعی داشته است.

کشورهایی که در زمینه های کسب و کار و حتی تجارت مهاجرپذیر می باشند، برای موفقیت در این زمینه باید برنامه ریزی بلندمدت داشته باشند. با برنامه ریزی و راه حل می توان از به وجود آمدن خسارت و بار مالی در این کشورها جلوگیری کرد.

در حال حاضر در سطح جهان حدود230 میلیون مهاجر وجود دارد که این جمعیت همچنان حدود 3 درصد از کل جمعیت جهان را تشکیل می دهد. این ارقام و اعداد با توجه به افزایش جمعیت، نسبت به سال گذشته تغییر چندانی نداشته است.

تعداد کشورهای مهاجرپذیر در سال 1900حدود 50 کشور بوده است

تعداد کشورهای مهاجرپذیر در سال 1900حدود 50 کشور بوده است که در حال حاضراین کشورها به 200 کشورافزایش یافته است و این نشان دهنده این است که مرزهای بیشتری برای پذیرش مهاجران بازگشایی شده اند.

بر طبق گزارش های جهانی در یک سال حدود 15 میلیون مهاجر در 4 طبقه مهاجرت کرده اند که می توان این طبقات و دسته بندی را به صورت زیر ارایه داد:

مهاجرت اقتصادی حدود 6 میلیون نفر، مهاجرت دانش آموزی حدود 4 میلیون نفر، خانواده 2 میلیون نفر، پناهندگی 3 میلیون نفر، البته ما بنا نداریم در این نوشتار به این نمونه ها بپردازیم و فقط مهاجرت کاری به کانادا با مدرک فنی حرفه ای را بسط می دهیم.

آیا در زمینه ی پیشنهادهای شغلی در کشورهای مختلف اطلاعاتی دارید؟

آیا در زمینه ی پیشنهادهای شغلی در کشورهای مختلف اطلاعاتی دارید؟
آیا در زمینه ی پیشنهادهای شغلی در کشورهای مختلف اطلاعاتی دارید؟

امروزه در همه جای دنیا بسیاری از افراد مشتاق مهاجرت به کشورهای مختلف جهان می باشند و تلاش های زیادی را در این زمینه انجام می دهند.

در ارتباط با مهاجرت و اقامت در هر کدام از کشورها و در هر کدام از قاره ها قوانین و مقررات خاصی وجود دارد که می بایست از آن اصول پیروی کرد. به عنوان مثال اعضای اتحایه ی اروپا قوانین و مقررات مخصوص به خود را دارند و اصول مهاجرتی کشورهای آمریکایی مانند کانادا با اصول مهاجرتی استرالیا فرق دارند.

در کل مهاجرت به دیگر کشورها از طرق گوناگون و البته با دریافت ویزا و گرفتن اقامت ممکن می باشد

در کل مهاجرت به دیگر کشورها از طرق گوناگون و البته با دریافت ویزا و گرفتن اقامت ممکن می باشد. مهاجرت به هر کشوری احتیاج به ویزا دارد که در انواع مختلف و تحت عناوین گوناگون برای افراد صادر می گردد که می توان به مهاجرت کاری به کانادا با مدرک فنی حرفه ای اشاره کرد.

لازم به ذکر است که شرایط اقامت در هر کشوری با سایر کشورها متفاوت است، به عنوان نمونه برای یک کشور خاص در وهله ی نخست می بایست ویزای کوتاه مدت را تهیه نمود و در مدت زمان مشخصی در آن کشور ساکن گردید.

بعد از یک دوره ی کوتاه این اجازه را به شما خواهند داد تا در آن جا اقامت کوتاه مدت داشته باشید و در صورتی که در طی این مدت به اصول و مقرراتی که در ابتدای کار تعهد داده بودید پایبند بودید، این امکان برای شما فراهم می گردد تا درخواست ویزای دراز مدت به منظور اقامت دائمی را داشته باشید.

آیا با راه های اصلی مهاجرت آشنا هستید؟

آیا با راه های اصلی مهاجرت آشنا هستید؟
آیا با راه های اصلی مهاجرت آشنا هستید؟

راه های مهاجرت به کشورهای گوناگون از محبوبیت متفاوتی در بین افراد برخوردار است. امروزه اشخاص و خانواده های زیادی در جهان می خواهند به کشورهای دیگر مهاجرت کنند. اصول و قوانین مهاجرت و اقامت در هر کشور و قاره ی جهان با همدیگر فرق دارند.

به عنوان نمونه کشورهای اروپایی که عضو اتحادیه ی اروپا می باشند، دارای قوانین خاصی برای مهاجرت پذیری هستند. یا به عنوان نمونه ای دیگر قوانین مهاجرت پذیری در کشوراسترالیا با قوانین مطروحه در این زمینه در کشورهای آمریکا نیز متفاوت می باشند، اما چیزی که در این میان مهم است، برای مهاجرت و سپس اقامت در یک کشور از هر طریقی ابتدا باید ویزای آن کشور گرفته شود.

ویزاها در کشورها، انواع مختلفی تعریف شده اند

ویزاها در کشورها، انواع مختلفی تعریف شده اند که در همان زمینه ی تعریف شده برای افراد صادر خواهد شد. به عنوان نمونه، امکان مهاجرت و گرفتن ویزا از طریق ازدواج، امکان مهاجرت از طریق ادامه ی تحصیلات، مهاجرت از طریق فرستادن نیروی کار از طرف شرکت ها و موسسه ها و یا حتی به صورت موقت برای دیدن یکی از اعضای خانواده و… از انواع گرفتن ویزا و گرفتن اقامت می باشند.

قوانین و شرایط گرفتن اقامت نیز در کشورهای مختلف متفاوت است، ولی به صورت معمول ابتدا برای شخص و یا اشخاص یک ویزای کوتاه مدت صادر می شود

و سپس بعد از اقامت و سپری شدن آن مدت زمان تعیین شده و مهیا بودن شرایط (در واقع به تعهداتی که از فرد می گیرند، پایبند بوده باشد و قوانین آن کشور را رعایت کرده باشند) اجازه ی دادن ویزای بلند مدت برای سکونت و اقامت در آن کشور داده می شود.

آیا می دانید کانادا چگونه کشوری می باشد؟

آیا می دانید کانادا چگونه کشوری می باشد؟
آیا می دانید کانادا چگونه کشوری می باشد؟

موقعیت جغرافیایی دقیق کشور کانادا در بخش های شمالی قاره پهناور آمریکای شمالی می باشد. این کشور به لحاظ وسعت و مساحتی که دارد به عنوان دومین کشور سطح دنیا شناخته می شود، البته با وجود این که کانادا در جایگاه دوم از نظر مساحت قرار دارد، تنها دارای چهل میلیون جمعیت انسانی می باشد.

با توجه به شرایط وسعت بالا و جمعیت کمی که در این کشور پهناور حضور دارند، متوجه می شویم که تراکم جمعیتی در کشور کانادا کم می باشد. به این معنا که میان هر یک از شهرها و روستاهای کشور کانادا مسافت و فاصله ی نسبتا بالایی می باشد و مناطق جمعتی آن از هم دور هستند.

کشور کانادا دارای تعداد نسبتا زیادی شهر با فاصله های زیاد می باشد. بر اساس فواصلی که میان این شهرها وجود دارد، هر یک از آن ها دارای اقلیم و شرایط آب و هوایی خاصی برای خود هستند

هوای سرد و خشن و به ویژه زمستان های طولانی

البته در مجموع، با توجه به این که عمده ی این کشور در عرض های بالای جغرافیایی واقع شده و به قطب شمال نزدیک می باشد، دارای هوایی سرد و خشن و به ویژه زمستان هایی سخت و طولانی می باشد، البته از این موضوع نیز نگذریم که در برخی از فصل ها مانند تابستان نیز این کشور از هوایی خنک و مطبوع برخوردار می باشد.

کشور کانادا در زمره ی کشورهای مهاجرپذیر قرار دارد. با توجه به این که این کشور دارای تعداد بالایی شهر بوده و البته میزان تراکم جمعیتی آن نیز پایین می باشد، مسئولین دولتی آن جا تصمیم گرفته اند تا شیوه های مناسب تری را برای مهاجرپذیری فراهم آورند و راه های مربوط به پذیرش مهاجران از کشورهای مختلف را تسهیل و راحت تر نمایند.

به این صورت امکان جذب تعداد افراد نسبتا زیادی در این کشور وجود دارد و افراد مختلف به ویژه آن هایی که قصد مهاجرت کاری را دارند و یا دارای گواهی نامه های معتبری مثلا از مراکز فنی و حرفه ای هستند، می توانند به این کشور مهاجرت نموده و در آن جا جذب فضای کاری شوند.

آیا با مهم ترین شهرهای کشور کانادا آشنایی دارید؟

آیا با مهم ترین شهرهای کشور کانادا آشنایی دارید؟
آیا با مهم ترین شهرهای کشور کانادا آشنایی دارید؟

یکی از مهم ترین شهرها در این کشور، شهر ونکوور می باشد. معمولا یکی از مناطقی که افراد مختلف برای مهاجرت های خویش انتخاب می کنند شهر ونکوور می باشد. در این جا ما نیز پیشنهاد می دهیم که افراد متمایل به موضوع مهاجرت کاری به کشور کانادا، می توانند شرایط مهاجرت به شهر را با دقت مورد بررسی و واکاوی قرار دهند و یکی از گزینه های انتخابی ایشان، شهر ونکوور باشد.

شما می توانید در این زمینه با موسسات معتبری که در حوزه ی مهاجرت های کاری فعالیت می کنند، مشورت نموده و پیشنهادات آن ها را بر اساس تجربه و تخصصی که دارند مورد بررسی و اجرا قرار دهید.

یکی دیگر از شهرهای شناخته شده و معروف در کشور کانادا شهر تورنتو می باشد. این شهر به عنوان مرکزیت ایالت انتاریو شناخته می شود و از شهرهای پرجمعیت در این کشور می باشد. به شکلی که شهر تورنتو به لحاظ جمعیتی در بین 4 شهر پرجعیت قاره آمریکای شمالی قرار گرفته است. در طی هر سال تعداد زیادی از افراد گردشگر و همچنین مهاجرین برای دیدن این شهر، به تورنتو مسافرت می کنند.

با توجه به مهاجرت های زیاد به این شهر، شهر تورنتو از اقوام و نژادهای متنوعی تشکیل شده است، همچنین تعداد بالایی از جاذبه های گردشگری کشور کانادا در این شهر زیبا واقع شده اند. ضمنا از مهم ترین مرکزهای اقتصادی کشور کانادا نیز می توان به همین شهر تورنتو اشاره نمود.

چرا کشور کانادا نیاز به نیروی کار مهاجر دارد؟

چرا کشور کانادا نیاز به نیروی کار مهاجر دارد؟
چرا کشور کانادا نیاز به نیروی کار مهاجر دارد؟

به طور کلی کانادا کشوری است، با فرصت های شغلی فراوان برای کسانی که تمایل به مهاجرت به آن جا را دارند و همچنین در کار خود ماهر می باشند. از آن جا که جمعیت این کشور روز به روز در حال پیر شدن می باشد، ضرورت نیروی کار ماهر در آن جا بیشتر نمود پیدا می کند.

آن طور که آمارها نشان می دهند، در حدود 6 میلیون نفر از جمعیت 36 میلیونی کشور کانادا را افراد بالای 65 سال تشکیل می دهند که این خود تقریبا 16 درصد از جمعیت کانادا را شامل می شود.

با توجه به این مسئله و همچنین نرخ پایین زاد و ولد در این کشور به نسبت کشورهای دیگر جهان، می توان نتیجه گرفت که کانادا از نیروی جوان کافی برای بازار کار خود برخوردار نیست.

طبق آمار منتشر شده، نیروی کار مهاجر در کانادا در حدود 26 درصد کل نیروی کار مورد نیاز آن جا را شامل می شود و این به معنای آن است که از هر 4 نفر نیروی کاری آن جا یک نفرشان مهاجر است.

این موضوع برای کسانی که به فکر مهاجرت کاری به کشور کانادا هستند، خبر خوب و خوشحال کننده ای می باشد، خصوصا برای افرادی که قصد مهاجرت کاری به کانادا با مدرک فنی حرفه ای دارند که استقبال زیادی از این قبیل افراد می شود.

آیا در خصوص ویژگی های مختلف کشور کانادا اطلاعاتی دارید؟

آیا در خصوص ویژگی های مختلف کشور کانادا اطلاعاتی دارید؟
آیا در خصوص ویژگی های مختلف کشور کانادا اطلاعاتی دارید؟

کانادا کشوری است در شمال قاره ی آمریکای شمالی که شامل ده استان و سه قلمرو می باشد. به لحاظ جغرافیایی کشور کانادا از اقیانوس اطلس تا اقیانوس آرام و همچنین از شمال تا اقیانوس منجمد شمالی گسترش یافته است.

کشور کانادا به مساحت 98/9 میلیون کیلومتر مربع، در رده ی دوم پهناورترین کشورهای جهان به لحاظ مجموع مساحت می باشد و همچنین به لحاظ مساحت خشکی در رتبه ی چهارم وسیع ترین کشورهای جهان قرار دارد.

مرز مشترکی که کشور کانادا با ایالات متحده ی آمریکا دارد، طولانی ترین مرز زمینی در دنیا به حساب می آید. لازم به ذکر است که قسمت اعظمی از سرزمین کانادا به علت سرمای زیاد هوا و مجاورت با قطب شمال، خالی از سکنه می باشد.

کشور کانادا دارای مردمانی مهربان با شهرهایی مدرن و زیبا می باشد. این کشور دارای مناظری فوق العاده زیبا و گوناگون و به عنوان نمونه کوهستان های پر از برف و یخ، سواحل رویایی و همچنین جنگل های بارانی بی نظیر می باشد. این ویژگی های غیر قابل توصیف هر فردی را به وسوسه می اندازد تا از این کشور وسیع و دیدنی بازدیدی داشته باشد.

آیا با تاریخچه ی کشور کانادا آشنا هستید؟

آیا با تاریخچه ی کشور کانادا آشنا هستید؟
آیا با تاریخچه ی کشور کانادا آشنا هستید؟

کانادا به معنای سرپناه و یا دهکده می باشد. آن طور که نوشته اند در سال 1535 اسم کانادا را از کلمه ای سرخ پوستی مردمان این سرزمین که همینک به نام کبک شناخته می شود، اقتباس گرفته اند تا نشانی این جا را در اختیار ژاک کارتیه که به طرف دهکده ی استاداکونا در حرکت بود، قرار دهند.

کارتیه هم کلمه ی کانادا را هم برای دهکده ی مذکور و هم به طور کلی برای سرزمینی که در آن موقع آن را دونا کونا می نامیدند، به کار گرفت. ضمنا در سال 1547 نام کانادا در نقشه ها تحت این عنوان به ثبت رسید.

طبق بررسی های صورت گرفته شده و آثار به دست آمده از زندگی اولین بومیان کانادایی که در قسمت هایی از این سرزمین به مدت درازی سکونت داشته اند و همچنین بر اساس تحقیقات باستان شناسی در شمالی ترین قسمت های این کشور، نشان دهنده ی آن است که زندگی در آن سرزمین برمی گردد، به 26500 سال قبل و در بخش های جنوبی کشور به 9500 سال قبل مربوط می شود.

کشور کانادا تا سال 1713 جزء مستعمرات فرانسه بوده که از آن سال به بعد تحت نظر و اداره ی انگلستان قرار گرفت و سرانجام در سال 1867 به استقلال رسید. کانادا از اعضای کشورهای هم سود می باشد و در ضمن این کشور تحت تشریفات سلطنتی مشروطه در ارتباط با پادشاهی متحده اداره می گردد.

سیستم حکومتی این کشور دموکراسی پارلمانی فدرال و از نوع پادشاهی مشروطه می باشد که هم اکنون ملکه الیزابت دوم به عنوان رئیس آن جا محسوب می شود که قوانین به امضا و اسم او رسمیت و ضمانت اجرایی پیدا خواهند کرد.

آیا در خصوص موقعیت جغرافیایی و جمعیت کشور کانادا اطلاعاتی دارید؟

آیا در خصوص موقعیت جغرافیایی و جمعیت کشور کانادا اطلاعاتی دارید؟
آیا در خصوص موقعیت جغرافیایی و جمعیت کشور کانادا اطلاعاتی دارید؟

بعد از کشور روسیه، کانادا در رتبه ی دوم بزرگ ترین کشورهای جهان به حساب می آید، ولی از نظر جمعیتی این کشور تقریبا یک پنجم روسیه می باشد. با توجه به این که کشور کانادا از همسایه ی جنوبی خود یعنی ایالات متحده ی آمریکا وسیع تر می باشد، اما در حدود 11 درصد آن کشور جمیعت دارد. تقریبا 90 درصد از این جمعیت در امتداد مرزهای جنوبی و تا 200 کیلومتری ایالات متحده ی آمریکا ساکن می باشند.

بر اساس آخرین گزارش های اداره ی آمار کشور کانادا، جمعیت این کشور بالغ بر 35 میلیون نفر می باشد و تقریبا چهار پنجم ساکنان کانادا در شهرهایی زندگی می کنند که تا مرزهایش با کشور ایالات متحده ی آمریکا کمتر از 150 کیلومتر فاصله دارند.

مذهب و زبان کشور کانادا چیست؟

مذهب و زبان کشور کانادا چیست؟
مذهب و زبان کشور کانادا چیست؟

حدود 6 میلیون و نیم نفر از کانادا نشیشنان زبان مادری شان فرانسوی می باشد که این ها معمولا به طور عمده در استان کبک کانادا ساکن می باشند، در حدود 1 میلیون نفر از این فرانسوی زبانان در دیگر استان های کانادا زندگی می کنند، می توان گفت که از این تعداد حدود 76 درصد آنان در استان های انتاریو و نیوبرانزویک سکونت دارند.

یکی دیگر از زبان های رسمی کشور کانادا انگلیسی می باشد، اما طبق آمار رسمی ارائه شده حدود 163، 290 نفر ایرانی در کشور کانادا زندگی می کنند که از این تعداد حدود 79، 800 نفر آن ها زنان هستند و 83، 495 نفرشان مرد می باشند.

طی 5 سال اخیر در حدود 121، 505 نفر ایرانی در کانادا اقامت داشته اند که در حدود 34 درصد رشد جامعه ی ایرانیان مقیم کانادا را نشان می دهد. یک میلیون نفر از قومیت های متفاوت از مسلمان نیز در کانادا زندگی می کنند که عمدتا این مسلمانان مهاجر می باشند.

مسلمانان در کانادا به صورت پراکنده در استان ها و شهرهای کانادا مقیم می باشند که از جمله ی این شهرها مونترال، هایتورنتو، ونکوور، اتاوا، وندزور، همچنین شهرهای دیگری مانند کیچنر، واترلو، وینی پگ، هالی فکس وادمنتون می باشند. تعداد مساجد و مراکز اسلامی در سراسر کشور کانادا بیشتر از سیصد و شصت مرکز می باشد.

آداب و رسوم و فرهنگ مردم کانادا چیست؟

آداب و رسوم و فرهنگ مردم کانادا چیست؟
آداب و رسوم و فرهنگ مردم کانادا چیست؟

به کسانی که قصد سفر و یا مهاجرت به کشور بسیار زیبای کانادا را دارند، پیشنهاد می شود که قبل از مهاجرت و یا سفر، در مورد آداب و رسوم و فرهنگ این کشور اطلاعاتی کسب کنند، سپس اقدام کنند.

مردم کشور کانادا دارای رسوم و فرهنگ وآداب بسیار متنوع و خاصی می باشند که این آداب در این کشور دارای تنوع فرهنگی زیادی می باشند و همین موضوع باعث می شود که شناخت و معرفی یک سبک مشخص از فرهنگ آنان را با دشواری روبه رو کند.

با این حال برخی از سبک های پایه ای در ارتباطات و فرهنگ این کشور وجود دارد که می توان گفت در کل کشور تا حد زیادی پذیرفته و مورد قبول عموم واقع شده است و به صورت یک رسم استاندارد در آمده است.

در این کشور در زمان دست دادن دو نفر با همدیگر به صورت مستقیم به چشمان هم نگاه می کنند و ارتباط بین دو نفر تا وقتی که هنوز از حالت رسمی خارج نشده باشد، به عنوان فامیل محسوب می شوند.

در استان ها و مناطق انگلیسی زبان قطع کردن صحبت های طرف مقابل کار درستی نیست

در استان ها و مناطق انگلیسی زبان قطع کردن صحبت های طرف مقابل کار درستی نیست، ولی در مناطق و استان های فرانسوی زبان قطع کردن صحبت دیگران می تواند اتفاق بیفتد. یکی از عادات خوب کانادایی ها رسم هدیه دادن است.

هدیه دادن می تواند در مناسبت های مختلف تولد و کریسمس باشد و یا حتی ممکن است، اگر برای شام به خانه ی یکدیگر دعوت شده باشند، انجام شود، در دعوت و رفتن برای شام، کادو معمولا یک جعبه شکلات و یا یک دسته گل می باشد، که البته در استان کبک رسم بر این می باشد که دسته گل قبل از شام ارسال می شود.

در این کشور پس از گرفتن کادو به سرعت و بلافاصله کادوهای دریافتی باز می شوند. استفاده از پول نقد به جای هدیه، در هیچ کجای کشور کانادا مرسوم نیست.

آداب و رسوم غذا خوردن در کشور کانادا

فرهنگ و آداب غذا خوردن در کشور کانادا تقریبا غیر رسمی می باشد، ولی به طور معمول برای صرف غذا باید منتظر بمانید که صندلی شما مشخص شود و قبل از شروع مهمانی نیز نباید خوردن را آغاز کنید، در هنگام غذا خوردن در این کشور آرنج نباید روی میز قرار گیرد، در دست راست چاقو و در دست چپ چنگال قرار می گیرد.

آیا در خصوص شرایط آب و هوا و شرایط اقلیمی کشور کانادا اطلاعاتی دارید؟

آیا در خصوص شرایط آب و هوا و شرایط اقلیمی کشور کانادا اطلاعاتی دارید؟
آیا در خصوص شرایط آب و هوا و شرایط اقلیمی کشور کانادا اطلاعاتی دارید؟

خوب است، حالا که درصدد مهاجرت به کشور کانادا می باشید، اطلاعاتی هم در زمینه ی آب و هوای آن جا داشته باشید تا از این نظر هم هوشیارانه عمل کرده باشید.

به علت گستردگی زیاد و تنوع فراوان جغرافیایی، آب و هوای کشور کانادا در مناطق مختلفش گوناگون و متنوع می باشد و خیلی متغیر است. هر چهار فصل در کشور کانادا به صورتی قابل تفکیک مشاهده می گردد، از آب و هوای بارانی و گرم جنگل ها گرفته تا آب و هوای قطبی.

در مناطق جنوبی این کشور همانند آلبرتا و مانیتوبا که از چمن زارها پوشیده شده است، دمای هوا در فصل تابستان تا 38 درجه بالای صفر و در فصل زمستان تا 24 درجه زیر صفر در تغییر می باشد.

پایین ترین نوسانات دمای سالیانه بین بالاترین و پایین ترین دما به شهرهای ونکوور و ویکتوریا که در قسمت های ساحلی اقیانوس آرام واقع شده اند، اختصاص پیدا کرده است؛ ضمنا بیشترین نوسانات دمایی در منطق کبک و انتاریو رخ می دهد.

این مناطق از زمستانی سرد و سخت و نیز تابستانی شرجی و گرم برخوردار می باشند. مناطق حاشیه ای اقیانوس اطلس دارای آب و هوایی معتدل در بهار و تابستان و همچنین زمستانی خیلی سرد و طوفانی می باشند.

در خصوص مهم ترین مزیت های مهاجرت کردن به کشور کانادا چه اطلاعاتی دارید؟

در خصوص مهم ترین مزیت های مهاجرت کردن به کشور کانادا چه اطلاعاتی دارید؟
در خصوص مهم ترین مزیت های مهاجرت کردن به کشور کانادا چه اطلاعاتی دارید؟

با توجه به آنچه که قبلا گفتیم، مهاجرت به کشور کانادا و دریافت ویزای اقامت دائم در این کشور از مزایای زیادی برخوردار است که افراد متقاضی می توانند از این مزایا استفاده و بهره ی لازم را ببرند. در ادامه ی مقاله مهاجرت کاری به کانادا با مدرک فنی حرفه ای، ابتدا به مزایای کلی مهاجرت به این کشور می پردازیم:

کانادا برعکس همسایه اش ایالات متحده ی آمریکا و یا بریتانیا، از جمله کشورهای بی طرفی است که در جنگ های داخلی در کشورهایی مانند عراق، افغانستان، لیبی، سوریه و… دخالت نمی کند و به عنوان کشوری بی طرف محسوب می شود، بنابراین ازمسئله ی تروریست های داخلی و خارجی برای این کشور تا حد زیادی حل شده و بدون خطر می باشد،

همچنین این کشوراز نظرقوانین محیطی نیزدر حال رشد و پیشرفت می باشد که این خود باعث می شود که آرامش و امنیت را در این کشور به سرعت در حال بالا رفتن باشد.

مردم کشور کانادا به انسان های خون گرم و مودب معروف می باشند، با توجه به این خصلت و ویژگی کانادایی ها، افرادی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند، می توانند از این حیث احساس آرامش کنند.

مردم کانادا مهمان نواز می باشند

از طرفی نیز مردم کانادا مهمان نواز می باشند که این نیز می تواند برای مهاجران، فراغ خاطر را به همراه آورد. سیاست کلی کشور کانادا یک سیاست متعادل و مرکزی می باشد.

خدمات درمانی دولتی در کانادا و همچنین سیستم آموزشی و تحصیلات این کشور، دارای استانداردهای بسیار بالایی است. این موضوع زمانی خود را بیشتر نشان می دهد که شهروندان کشورهایی چون بریتانیا، خدمات ارائه شده در کانادا را بسیار با کیفیت تر و در سطح بهتری از کشور خود می دانند. یکی از مهم ترین مزیت های مهاجرت به کشور زیبای کانادا را می توان ویزا برای مهاجرت و اقامت خانوادگی دانست.

در این راستا دولت کانادا برای مهاجرت های خانوادگی و دادن ویزا امتیازات ویژه و خاصی را در نظر گرفته است. این ویزای خانوادگی که به هر صورت داده شود، چه از طریق مهاجرت کاری به کانادا با مدرک فنی حرفه ای و یا هر روش دیگری، می تواند برای افراد متقاضی امنیت خاطر را همراه داشته باشد،

اگر انسان همراه با خانواده اش مهاجرت کند دغدغه هایش به مراتب از مهاجرت فردی بسیار کم تر می باشد

چرا که اگر انسان همراه با خانواده اش مهاجرت کند دغدغه هایش به مراتب از مهاجرت فردی بسیار کم تر می باشد و همین امر باعث می شود که در کشور جدید محل اقامتش بسیار موفق تر عمل کند.

امروزه اقتصاد بسیاری از کشورها مانند ایالات متحده ی آمریکا، کشورهای اتحادیه ی اروپا و حتی چین و بریتانیا و… دستخوش تغییرات اقتصادی که در جهان رخ داده است، شده اند، اما کشور کانادا از این بحران مصون مانده و کماکان در حوزه ی اقتصادی برنامه های خود را دنبال می کند

بنابراین دلار کانادا همچنان دارای ارزش بالا می باشد و همچنین بازار کار این کشور برای افرادی که جویای کار از هر طریق و نیز مهاجرت به کانادا با مدرک فنی حرفه ای و…می باشند، جا دارد و در واقع می توان گفت که در کشور کانادا حس امید به آینده و حس مثبت اندیشی همچنان رواج دارد.

کشور کانادا یکی از کشورهایی است که در آن امکانات رفاهی و خدماتی عمومی زیادی وجود دارد

کشور کانادا یکی از کشورهایی است که در آن امکانات رفاهی و خدماتی عمومی زیادی مانند پارک ها، کتابخانه ها، مکان های تفریحی و… وجود دارد، این امکانات به خوبی و با تدابیر بالایی از آن ها نگهداری می شوند که هر شهروند کانادایی بتواند در اوقات فراغت و تعطیلی ها از آن ها استفاده و بهره ی کامل را ببرد.

در کشور کانادا چهار فصل بهار، تابستان، پاییز و زمستان به صورت جدا از هم وجود دارد که برای هر فصل امکانات رفاهی و تفریحی مخصوص برای بیرون از منزل وجود دارد که شهروندان با استفاده از این امکانات، می توانند بیشترین بهره و لذت را از هر فصل سال ببرند.

پس می توان گفت بدون در نظر گرفتن شرایط آب و هوایی در این کشور می توان از هر لحظه بودن و اقامت در کشور کانادا لذت برد، البته این نکته نیز قابل ذکر می باشد که زمستان ها در مناطقی از این کشور سرد و طولانی می باشد.

در ادامه ی این مقاله مهاجرت از طریق مهاجرت کاری به کانادا با مدرک فنی حرفه ای را بیشتر بررسی می کنیم.

آیا مهاجرت کاری به کانادا با مدرک فنی حرفه ای آسان تر است؟

آیا مهاجرت کاری به کانادا با مدرک فنی حرفه ای آسان تر است؟
آیا مهاجرت کاری به کانادا با مدرک فنی حرفه ای آسان تر است؟

کسانی که مدارک فنی و حرفه ای( متخصصان فنی) را دارند، از طریق مهاجرت کاری به کانادا با مدرک فنی حرفه ای می توانند اقدام برای مهاجرت کنند.

متخصصان فنی و حرفه ای کسانی هستند که مدرک فنی و حرفه ای خود را از سازمان فنی و حرفه ای کشوراخذ کرده باشند و یا فارغ التحصیل هنرستان های فنی و حرفه ای باشند و همچنین تحصیلاتی معادل فوق دیپلم یا کاردانی را در رشته های فنی و حرفه ای از دانشگاه های مربوطه کسب کرده باشند.

این افراد برای این که بتوانند در خواست ویزا برای مهاجرت بدهند باید حداقل سه سابقه ی کاری مرتبط با رشته ی فنی و حرفه ای خود از زمانی که مدرک را گرفته اند را داشته باشند. این افراد می توانند برای مهاجرت کاری به کانادا با مدرک فنی حرفه ای در زمینه ی مهارت و تخصص خود اقدام کنند.

در ادامه به رشته های فنی که از کشورایران دریافت شده و در کشور کانادا به متخصصان این رشته ها نیازمند می باشند، می پردازیم:

 • برق صنعتی و عمومی
 • جوشکاری
 • مکانیکی اتومبیل
 • برق و نقاشی اتومبیل
 • نجاری و کابینت سازی
 • لوله کشی
 • لوله کشی آب
 • برق ساختمان
 • ریخته گری با ماشین آلات فلزی
 • مهارت در تولید ابزار جوشکاری

آن چه در مورد مهاجرت کاری به کانادا با مدرک فنی حرفه ای باید بدانیم:

آن چه در مورد مهاجرت کاری به کانادا با مدرک فنی حرفه ای باید بدانیم:
آن چه در مورد مهاجرت کاری به کانادا با مدرک فنی حرفه ای باید بدانیم:

مصاحبه و آزمون حضوری برای برخی از رشته های فنی و حرفه ای در کشور مربوطه ( کانادا) برگزار می شود. برای این کار ابتدا شخص متقاضی باید ویزای توریستی بگیرد و برای انجام مصاحبه و دادن آزمون به کشور کانادا مهاجرت کند.

کاملا واضح است که در این آزمون و مصاحبه باید فرد، سطح زبان انگلیسی اش برای موفقیت قابل قبول باشد، اما افرادی که مدرک فنی و حرفه ای مرتبط با شغل خود را ندارند، اما به صورت تجربی فن و حرفه را آموخته اند، در شرایط خاص می توانند حداقل 5 سال سابقه ی کار مرتبط را ارائه دهند.

حتی اگر بخشی از این سابقه ی کاری به صورت کارآموز بوده باشد، نیز قابل قبول و ارائه می باشد. اگر شخص به صورت خویش فرما فعالیت کرده باشد، یعنی در واقع کارفرما نداشته باشد، آن سال های خویش فرما نیز برای او سابقه ی کاری محسوب می شوند، البته برای اثبات این موضوع باید مدارک و مستندات قابل قبول بیشتری را ارائه دهد.

در صورتی که از مهارت خوبی در زمینه ی کابینت سازی و یا نجاری ( درودگری) برخوردار هستید

در صورتی که از مهارت خوبی در زمینه ی کابینت سازی و یا نجاری ( درودگری) برخوردار هستید، به آسانی قادرید در بازار کاری کشور کانادا از درآمد قابل توجهی برخوردار گردید.

نجار یا به اصطلاح همان درودگر با توجه به میزان تجربیات کاری که در این زمینه دارد، وظایف گوناگونی را می تواند به عهده بگیرد. او قادر است، در این زمینه حیطه ی وسیعی را پوشش دهد و در راستای آن فعالیت داشته باشد و به همین خاطر از درآمد خوبی هم برخوردار گردد.

حداقل دستمزد تعیین شده برای حرفه ی کابینت سازی و نجاری در کشور کانادا بیش از 32 دلار می باشد که این یعنی با 8 ساعت کار روزانه در آن جا می توان دریافتی بیشتر از حقوق یک ماه بسیاری از ایرانی ها داشته باشید.

اگر رشته های تحصیلی و فنی و حرفه ای شما یکی از رشته های کابینت سازی، جوشکاری، سازنده ی دیگ بخار، نجار، بنا، آشپز، نصاب، شکل دهنده ی ورقه های فلزی در کارگاه، ریخته گر، جوشکار فشار قوی و سازنده ی ابزار باشد، ارزیابی و آزمودن شما از طریق OSAP انجام می شود، اما اگر تخصص شما خارج از زمینه و رشته های ذکر شده می باشد، ارزشیابی مدارک شما از طریق MSA   انجام می گیرد.

سن متقاضی مهاجرت کاری به کانادا با مدرک فنی و حرفه ای:

لازم به ذکر است، برای اقامت و مهاجرت به کانادا از این طریق سن متقاضی باید کمتر از 45 سال باشد، البته سن متقاضی مهاجرت کاری به کانادا با مدرک فنی حرفه ای، در تاریخ صدور دعوت نامه از سوی کشور کانادا مورد محاسبه می باشد و در تاریخ ذکر شده باید از 45 سال کمتر می باشد.

مدرک و مهارت در زبان انگلیسی:

لازم است که فرد متقاضی، مدارک آیلتس با نمره ی 6 را در هر 4 مهارت ارائه دهد.

حداقل مدرکی که از فرد متقاضی مهاجرت می خواهند دیپلم است که با مدرک کانادایی آن را تطبیق می دهند و حداقل نمره ای که فرد متقاضی مهاجرت کاری به کانادا با مدرک فنی حرفه ای در آزمون ارزشیابی های مهاجرت به کانادا باید کسب کند نمره ی 67 می باشد.

آیا با شرایط مهاجرت با استفاده از مدارک فنی و حرفه ای به کانادا آشنایی دارید؟

آیا با شرایط مهاجرت با استفاده از مدارک فنی و حرفه ای به کانادا آشنایی دارید؟
آیا با شرایط مهاجرت با استفاده از مدارک فنی و حرفه ای به کانادا آشنایی دارید؟

آن چه لازم است بدانید این است که کشور کانادا هر ساله تلاش دارد تا راه های مهاجرت را برای کسانی که دارای مهارت و تخصص می باشند، هموارتر نماید، ولی به علت آمار بیش از حد مهاجران، مقررات و اصول سخت تری را در این زمینه طراحی و تنظیم نموده اند، در این راستا سعی شده است که مهاجرانی را بیشتر پذیرش و جذب کشورشان نمایند که دارای مدارک کافی و لازم  در تحصیلات دانشگاهی و همچنین فنی و حرفه ای باشند.

ضمنا در رابطه با زبان این مهاجران باید دوره ها و آزمون های آیلتس و یا تافل را گذرانده باشند و مدرکی در این زمینه برای ارائه داشته باشند.

همان طور که قبلا هم گفته شد برنامه ی مهاجرت کاری به کانادا با مدرک فنی حرفه ای برای تکنیسین ها و متخصصین با دارا بودن مدارک فنی و حرفه ای دانشگاهی و یا حتی تجربی می باشد.

سیستم و برنامه ی کاری در کانادا طی یک فرایند آنلاین می تواند انجام شود که این فرایند را بر اساس گزینه و پارامترهای مختلفی امتیاز بندی می کند که این پارامترها با توجه به سطح تسلط به زبان انگلیسی و نمره ی کسب شده در آزمون های آیلتس و یا تافل، سطح تحصیلات فرد متقاضی، سن فرد، و همچنین سابقه و تخصص فرد متقاضی مهاجرت امتیاز بندی می شوند.

تا چه اندازه مدارک فنی حرفه ای در این مهاجرت نقش دارند؟

تا چه اندازه مدارک فنی حرفه ای در این مهاجرت نقش دارند؟
تا چه اندازه مدارک فنی حرفه ای در این مهاجرت نقش دارند؟

چنان چه شخص متقاضی مهاجرت به کانادا دارای skill workers و مهارت کافی در زمینه ی تخصصی خود را داشته باشد، در پیدا کردن شغل بهتر، موفق تر عمل خواهد کرد.

مهاجرت کاری به کانادا از سال 2018 به دو روش قابل انجام می باشد که یکی از این روش ها از طریق همین تخصص ها می باشد که در بالا گفته ایم.

اما افرادی که قصد مهاجرت به کشور کانادا را دارند، علاوه بر آن چه که گفتیم که باید در مورد کشور کانادا تحقیق کنند؛ بهتر است در مورد نرخ بیکاری و همچنین دستمزدهای کارگران، متخصصین و کارمندان نیز اطلاعاتی را کسب کنند. در کنار این مسائل، لازم است، بدانیم که مخارج زندگی برای هر فرد چقدر می باشد.

همچنین می بایست بدانیم که هزینه ی کرایه و یا حتی خرید منزل در آن جا به چه میزانی می باشد که این ها همه از جمله شرایط قابل توجه در این زمینه می باشد.

شرایط کیفی زندگی در کشور کانادا

نکته دیگری که باید بدانیم این است که شرایط کیفی زندگی در کشور کانادا برای مهاجران به چه صورت می باشد و آیا فرهنگ آن جا برای کار کردن مناسب می باشد و نیز کسب اطلاعاتی درباره ی مقررات و اصول کاری در کشور کانادا ضرورت دارد که می تواند به هر شخص مهاجر به منظور انتخابی صحیح یاری برساند.

کاملا بدیهی است که نداشتن اطلاعات کافی از شرایط گفته شده، حتی اگر از تخصص بالایی در حرفه ی خود برخوردار باشید، می تواند هر شخصی را با مشکلات و مسائل مختلفی رو به رو گرداند و بر عکس داشتن آگاهی در این زمینه ها موجب موفقیت بیشتری برای فرد می شود.

آیا با شرایط لازم برای مهاجرت کاری به کانادا با مدرک فنی حرفه ای آشنا هستید؟

 • آشنایی با یکی از دو زبان فرانسوی و یا انگلیسی
 • دارا بودن تجارب کاری در دسته بندی مشاغل کانادا
 • دارا بودن پیشنهاد شغلی
 • دارا بودن حداقل 2 سال سابقه ی کاری به صورت تمام وقت و یا معادل این دو سال به صورت پاره وقت در 5 سال گذشته
 • عدم نیاز به مدارک دانشگاهی

ضمنا مدارکی که به صورت تجربی کسب شده است و بدون تحصیل در دانشگاه می باشد، نیز پذیرفته می شود.

آیا در خصوص سطح زبان در نظر گرفته شده برای مهاجرت به کانادا اطلاعاتی دارید؟

آیا در خصوص سطح زبان در نظر گرفته شده برای مهاجرت به کانادا اطلاعاتی دارید؟
آیا در خصوص سطح زبان در نظر گرفته شده برای مهاجرت به کانادا اطلاعاتی دارید؟

حداقل سطح زبان انگلیسی که به منظور مهاجرت کاری به کانادا با مدرک فنی حرفه ای لازم می باشد، برای دو مهارت مکالمه و شنیدن   CLB5 که معادل همان آیلتس 5 می باشد، مورد قبول می باشد و برای مهارت های خواندن و نوشتن IELTS 4 معادل CLB 4 لازم می شود. برای زبان انگلیسی مدرک قابل قبول برای برنامه و طرح مهاجرت کاری به کانادا با مدرک فنی حرفه ای فقط جامع می باشد.

در صورتی که فرد متقاضی مهاجرت به کانادا زبان فرانسه را برای برنامه مهاجرت فنی حرفه ای و پیشه وری در کانادا، به عنوان زبان مد نظر داشته باشد، در این حال برای دو مهارت مکالمه و شنیدن حداقل سطح مورد نظر CLB5 که معادل آیلتس 5 می باشد، نیاز دارد و برای مهارت های خواندن و نوشتن نیز مانند زبان انگلیسی CLB4 معادل  IELTS4را احتیاج دارد.

لازم به ذکر است که فاصله ی زمانی بین اخذ مدرک زبان انگلیسی و یا فرانسه و دعوت نامه ی کاری شما و ارسال مدرک تان نباید بیشتر از دو سال گذشته باشد.

آیا برای مهاجرت به کشور کانادا نیاز به کمک موسسات مهاجرتی داریم؟

آیا برای مهاجرت به کشور کانادا نیاز به کمک موسسات مهاجرتی داریم؟
آیا برای مهاجرت به کشور کانادا نیاز به کمک موسسات مهاجرتی داریم؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که هیچ گونه اجباری برای گذراندن پروسه ی اقامت با استفاده از موسسات و دفترهای مهاجرتی نیست. اگر به هر عنوانی مانند یاری گرفتن از دوستان و آشنایان و غیره بتوانید اطلاعات لازم و ضروری را کسب نمایید، شما قادر خواهید شد کل مراحل تقاضای ویزا و پذیرش را خودتان به تنهایی به انجام برسانید.

البته موسسات مهاجرتی به شرطی که مجاز و حرفه ای باشند، با توجه به تجربیات و سابقه ای که در این کار دارند، قادرند پروسه ی شما را آسان تر نمایند. موسسات مجاز و حرفه ای قادرند با انجام مشاوره های فنی و تخصصی و بر طبق تجارب و اطلاعاتی که در طی سالیانی کسب نموده اند، بهترین راه ممکنه را به شما پیشنهاد دهند، ولی از سوی دیگر چنان چه در انتخاب درست عمل نکنید و موسسه ای غیر معتبر و بدنام را انتخاب نمایید،

هم از نظر هزینه ای متضرر خواهید شد و هم وقت را از دست خواهید داد، بنابراین توصیه می شود، در امر انتخاب موسسه و دفترهای امور مهاجرتی نهایت دقت و توجه را معطوف دارید تا رضایت مطلوب حاصل شود.

جمع بندی و نتیجه گیری (خلاصه مطالب)

جمع بندی و نتیجه گیری (خلاصه مطالب)
جمع بندی و نتیجه گیری (خلاصه مطالب)

در بخش های آغازین مقاله به آشنایی اجمالی با موضوع مهاجرت پرداختیم و بیان کردیم که هر یک از افراد جامعه دارای چه شرایط و یا اهدافی برای امر مهاجرت می باشند.

در ادامه در خصوص مناسب بودن امر مهاجرت مطالبی را برای شما مخاطبین گرامی ذکر کردیم. در بخش های بعدی نوشتار مهاجرت کاری به کانادا با مدرک فنی و حرفه ای، اشخاصی را که گزینه های مناسبی برای موضوع مهاجرت می باشند معرفی نمودیم

و ویژگی های مهم این افراد را ذکر کردیم و گفتیم که تنها پارامترهای اقتصادی، مالی، تحصیلی و… برای اقدام به امر مهاجرت کافی می باشند و لازم است افراد مختلفی که تمایل به مهاجرت به یک کشور دیگر را دارند، از روحیه ی مناسبی نیز برای سازگاری و تطبیق بهتر با شرایط جدید برخوردار باشند.

به مقرراتی که در هر یک از کشورهای دنیا برای موضوع مهاجرت وضع شده است پرداختیم

در بخش دیگری از مقاله خود به بیان برخی از مقرراتی که در هر یک از کشورهای دنیا برای موضوع مهاجرت وضع شده است پرداختیم. در ادامه خوب بودن یا بد بودن بحث کلی مهاجرت را مورد بحث و بررسی قرار دادیم و در دیگر تیترها و سوالات مقاله نیز وارد بحث های اصلی در خصوص کشور کانادا و همچنین شرایط مهاجرت کاری به کانادا با مدرک فنی حرفه ای شدیم و آن را مورد بحث و بررسی دقیقی قرار دادیم.

همان طور که در نوشتار مهاجرت کاری به کانادا با مدرک فنی حرفه ای متوجه شدید، اقدام به مهاجرت برای گروه ها ودسته های کاری پیشه وران و همچنین تکنیسین هایی که دارنده ی مدرک فنی حرفه ای می باشند، بسیار مناسب و پرفایده است.

هر یک از شما در صورت داشتن مدرک فنی حرفه ای و با شرایطی که در بالا گفتیم، می توانید برای کار در کشور کانادا اقدام نمایید تا هم از نظر کسب درآمد کافی و هم از لحاظ قرار گرفتن در محیطی آرام و دلنشین لذت ببرید. کشور کانادا مقصدی بسیار جذاب است و از محبوبیت خاصی در نزد همگان برخوردار است.

بازار کار

در رابطه با بازار کار در این کشور باید گفت که حتی در شرایط رکود هم سر پاست و همواره کارفرمایان مورد تشویق قرار می گیرند تا در صورت وجود نداشتن نیروی کار بومی از خود، مهاجران خارجی را به استخدام درآورد.

در رابطه با نرخ بیکاری در این کشور باید خاطر نشان کرد که همواره رو به کاهش بوده که این خود گواه آن است که این کشور توانسته است، خود را در رده ی کشورهای ایده آل کاری قرار دهد

بنابراین به شما توصیه می کنیم که در صورت داشتن شرایط لازم و البته مشورت با کارشناسان و متخصصان این امر برای مهاجرت به این کشور اهتمام ورزید.

در این قسمت، مقاله ی ما در خصوص مهاجرت کاری به کانادا با مدرک فنی حرفه ای به پایان رسید. امید است شما خوانندگان گرامی به خوبی با شرایط مهاجرت کاری به کانادا با مدرک فنی حرفه ای آشنا شده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.